Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már megint én stresszeltem...

Már megint én stresszeltem túl a tegnapi napot, vagy tényleg a családom is hibás?

Figyelt kérdés

Már lassan nem hiszem el a családomnak köszönhetően hogy normális vagyok.Van egy 7 hónapos,és egy nemsokára két éves lányom.Nem egyszerű az életem velük,de mivel ti is anyukák vagytok,gondolom ezt legalább nektek nem kell magyaráznom. :-)

Alapjában van bennem egy feszültség,főleg ha valami ilyesmi nagy családi összeröffenés van,magában már azt nem tudom ez normális e?

Tegnap a nagyobbik lányom kint aludt babakocsiban az udvaron délben.Nagyon jó ha iloyenkor tud zavartalanul aludni legalább két őrát,különben nagyon nyűgös lesz,meg mellesleg nekem is jót tesz ha tudok szusszanni egy kicsit legalább az egyik fronton,és legalább ünnepekkor nyugodtam megebédelni.Először azon sokalatm be,hogy mindenki csak ugy ok nélkül ebáéd előtt járkált ki az udvarra,természetesen azon az ajtón ahol a lányom aludt a babakocsikban.(legalább 7en szaladgáltak ki-be,nem éppen halkan,néha kiabáltak is,és nem tulzok,legalább 2 percenként!!) Persze ilynekor nekem is fel kellett ugrálni,kiszaladni az udvarra,és tolni párt a kocsin,nehogy felébredjen a gyerek,pedig nem egyszer kértem őket szépen hogy ne futkossanak már ki annyit azon az ajtón.Mellesleg megjegyzem a házon még KÉT másik ajtó van ahol ki lehet menni az udvarra.Mindennek tetejébe még a nagybátyám autóján is megszólalt a riasztó közvetlenül a gyerek mellett.Sik ideg voltam,és persze mindenki láttam azt arc kifejezést hogy szerintük "idegbeteg pics@" vagyok.

Ennek következménye az volt hogy a gyerek fel is ébredt,sajnpos nem voltam elég gyors,és a nővérem meg az anyám hamarabb odaértek,elkezdtek neki gügyögni,meg kihuzni őt a kocsiból(ugy hogy be volt kötve,meg a könyöktámaszt sem kapcsolták ki).Ez végett a lányom kb.1 órát orditott.Amikor szóltam nekik hogy legközelebb ilyenkor inkább nekem szóljanak,mert én még vissza tudtam volna alatatni,anyám leorditotta a hajamat.Mire a gyerek végre megynyugodott volna,elkezdtem győzködni hogy menjünk ebédelni.Rá egy percre a nővérem kivitte az előszobába,és elkezdte neki mutogatni a sütiket meg a tortákat hogy milyen szépek...újabb hiszti következett.Egyébként karácsonykor az is megtörtén hogy egy órán keresztül altattam a babát,mire végre elaludt betoltam egy csendes szobába,és mindenkinek szóltam ne menjen be lehetőleg,mert ott alszik.Rá 5 percre beronygolt az unokatesóm,és felvágta a nagyvillanyt,baba persze neki az orditásnak,vissza sem aludt aztán már.

Aztán délután 5kor amikor mindkét gyerek elég nyűgös volt márvégre elindultunk haza,próbáltam összeszedni a 110 cuccunkat,nem is voltam a legnyugodtam,minden potyogott a kezemből,akkor meg anyám meg apám támadt nekem,hogy mit idegbajoskodok,és hogy miért vagdalkozoma gyerekkel!?! Nem vagdalkoztam senkivel,csak odamentem,felöltöztettem,nyugodtan,és mentem tovább a dolgomra.Estére olyan szinten hulla voltam,hogy az nem is igaz.Ja aztán meg bevágta a sógorom meg a nővérem,hogy akkor este még átjönnének inni egy kicsit,azt hittem a guta megüt,mondtam hogy bocsi de most ne.Gondolom ezen meg megsértődtek,de miért nem értik meg hogy a mi kicsi két szobás lakásunkat nem ilyen esti "bulikra"találták ki a két kicsivel,mindkét szobánkban alszik egy gyerek,ráadásul 9kor én is bealudtamés akármilyen csendben is van az ember minden behallatszik,mert nagyon pici a lakás. Bocsi ha hosszu lett,és zavaros :-)


2011. ápr. 25. 09:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
91%

egyrészt megértelek igazad is van de nekem úgy tűnik, nem vagy ura az ilyen helyzeteknek.

először is azt írod, hogy megkérted őket, ha egy mód van rá, ha lehetséges, stb.

nincs ilyen! a gyerek alszik, ne menjen ki senki, nincs kijárás azon az ajtón! pont! határozottan! nem kéregetni kell őket szépen, jelentsd ki!

hidd el, ezerszer könnyebb lesz az életed ha a sarkadra állsz.

azonkívül szedjél magnéziumot, sokat segít. elhiszem, hogy nehéz két picurral, de nekik is az a jó ha anya nyugodt és boldog :)


ha nem jól csinálja anyukád a pelusozást, csináld te. vagy mondd meg határozottan, anya, szűkebbre kell húzni a pelust!


nálunk is úgy volt, hogy hazajöttünk aludni. enyém csak a kiságyába tud elaludni, ha nem teszem be képes és nem alszik aznap.


és még egy tanács, remélem már nem tartasz túl okoskodónak, de a 2 évesedet tanítsd meg egyedül elaludni. sok módszer van rá, viszont ha nem teszed még, hosszútávon neki lesz rossz. nem kell sírni hagyni sem! én eleinte mellé feküdtem, majd egy hét után csak a szobában maradtam kicsit és végül egyből kijöttem ahogy lefektettem. már 7 hónapja egyedül alszik el és éjszakai is ha felébred inni vagy cumiért, kiszolgálja magát és gond nélkül vissza tud aludni

2011. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Az én 1 évesem is csak a kiságyába tud elaludni!ja és még 2x alszik napközben így sajna nemnagyon tudunk elindulni egy napos programra sehova!Esetleg te találtál valami megoldást erre???Látod más anyukának meg az a baja,hogy nem alszik a gyereke a kiságyba mi meg ezek szerint nagyon beszokattuk őket!Vasárnap elindultunk a délelőtti alvása után vadasparkba mert már olyan jó volt kimozdulni!Hát se a babakocsiba se az autóba nem aludt volna el délután az istennek se de már majd leragadtak a szemei!Persze mondanom sem kell,hogy estére hogy nézett ki!Mint a mosórongy!Na de este 7-től reggel fél 9-ig aludt!Bepótolta az elmaradottakat!

Szóval jó volna egy jó pár tanács más anyuka ezt,hogy oldotta meg!

Egyik válaszoló

2011. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Abszolúte megértelek... de... tudomásul kell venni, hogy a családi ünnepek, összeröffenések alkalmával bármennyire is szeretnéd, nem tudod teljes mértékben betartani és kivitelezni a jól működő napirendet... abból indulj ki, hogy a többiek nem rosszindulatukban "tesznek keresztbe" Neked, hanem mert halvány lila gőzük sincs az egészről... gondolj arra, hogy ilyen események - hála égnek - csak néhányszor fordulnak elő, akkor meg nem tragédia, ha esetleg a gyerek nem alszik annyit... sajnos ekkor is Te iszod meg a levét, de jobbat nem tudok írni, mint hogy ez van... vedd lazábbra a figurát, mert szélmalomharcot vívsz és emiatt kívülről valóban idegbetegnek tűnhetsz... az esti bulihoz meg annyit, hogy ott tényleg nem kell kompromisszumot kötni, akárki is jön hozzátok, este hét után ajtón kívül a helye...
2011. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Nem tartalak okoskodónak:-) két évesem altatásában most ott tartunk hogy a babakocsiban ha alszik nagy ritkán,akkor elalszik magától,az ágyban pedig iszik egy kis tejet,és rá 2 percre ki megyek,és már alszik is.Ezzel nincs is gond-Sőt még a zajjal sincs,mert amikor a városban szoktam tologatni régebben,simán aludt,hisz ott nagyjából egyenletes zaj van.Csak olyankor riad fel,mint plá a hétvégén,amikor a siri csendbe belehasit egy-két kiabálás,ajtónyikorgás,autóriasztó,stb:-)
2011. ápr. 26. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!