Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ a babák fejlődési...

Mitől függ a babák fejlődési üteme? Miért van hogy egyik 8hós baba még csak forog, a másik meg már áll?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert az én babám le van "maradva",pedig olyan sokat foglalkozok vele
2009. márc. 5. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

20:48 van. Ebben a szent pill.ban akartam éppen ugyanezt a kérdést feltenni, pont azért, amiért Te!!! Ez telepátia! :) Én is kíváncsi vagyok a válaszokra!

féléves anyuka

2009. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy aggódnod kéne vagy ezen örlődnöd hiszen nem vagyunk egyformák és nincs 2 egyforma ember sem.

Kislányom 8 hónapos és 1,5 foga van a barátnőm kislánya 2 nappal idősebb és 6 foga van. Az enyém kúszik, most tanul mászni, de ha fogjuk a kezét hogy felüljön akkor ő állni akar, lépeget is olyankor. A barátnőm lánya viszont mászik és nem is kúszott, felhúzni sem tudja magát. Háziorvosunk azt monda mikor megkérdeztem hogy baj-e hogy ennyi idősen még nem tud ülni, hogy a felülés a legnehezebb egy gyerek életében.

Legyen sokat a földön. ő majd úgyis teszi amit tenni akar. A lényeg hogy egyedül tegye és ne erőltesd!

2009. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez semmi más, mint a szülők összehasonlítgatása. Ha nem lenne fórum, vagy a közeledben másik baba, akkor teljesen meg lennél nyugodva, hogy ügyes a gyerkőcöd. Mivel van összehasonlítási alap, így elkezd az ember aggódalmaskodni. Szerintem felesleges! Arról nem beszélnek, hogy mondjuk akinek a babája korán feláll, lehet hogy nem beszél annyit, mint a tied! Valamelyik ba ba nem szeret mozogni, de imád dumálni, sokkal előbb fog beszélni, mint a többi! Vagy éppen 4 hósan foga van, a másiknak pedig csak egy évesen! ezen ne aggódj szerintem, ha valami gond lesz, akkor az orvosod úgyis felhívja rá a figyelmedet! Kezeld lazán ezt a "lemaradva" dolgot:-)
2009. márc. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A babák idegi fejlődése az oka, ez nem jelenti azt hogy le van maradva, inkább úgy fogalmaznám mással foglakozik a baba agya többet mint a mozgással / pl. látás, szaglás/.
2009. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!