Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg káros a baba mozgássze...

Tényleg káros a baba mozgásszerveinek, ha még nem tud magától állni és tartják a testét, hogy lépegetni tudjon? Mikortól (milyen fejlődési szinttől) nem káros?

Figyelt kérdés
Most odajön, rám támaszkodik, hogy tartsam, és persze menne tovább, hiszen azt tapasztalja, hogy stabilan áll (a segítségemmel). Viszont azt olvastam valahol, hogy nem tesz jót, nem tudom, már hol.
2009. jún. 4. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tesz jót neki, mert az ő izmai, és csontozata még nem elég erős ahhoz, hogy elbírja a pici súlyát. Akkor elég erős, ha ő egyedül segítség nélkül fog állni ,és lépegetni.

Szerintem ne nagyon hagyd, hogy segítséggel álljon, mert könnyen lehet, hogy "O" lába lesz

2009. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemcsak a lába miatt nem szabad,hanem a gerince miatt sem.Amikor elég erős lesz a láb és hátizma akkor egyedül fel fog állni és a bútorok mellett fog lépegetni,szerintem onnantól nem káros!
2009. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, odakúszik hozzám, feláll rám támaszkodva, azaz már egyedül áll! Szekrényre támaszkodva akár 5 percig is áll egyedül, pár lépést lépeget is. Akkor most ez a fázis káros még vagy nem szerintetek?
2009. jún. 4. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:
ha önállóan csinálja, akkor nem káros. De gondolom, mostanra már szalad:)
2009. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!