Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem ezt az uj...

Hogy kezeljem ezt az uj helyzetet?

Figyelt kérdés

Eddig csak a sogornomnek voltak gyerekei,mostmar nekem is van.Eddig aposeknak azok az unokak voltak az isten mostmeg a lanyomat szeretik jobban,sogornom meg ramszallt allandoan maceral.Okes eddig is en voltam a fekete barany a csaladban, a legfiatalabb de mostmar elegge idegesit a szitu es beolvasnek neki mert a gyerekemmel csesztet.


ket egetnivalo gyereke van de tenyleg es amikor aposek megdicserik a lanyom akkor mindig azzal jon hogy mostmeg aranyos de majd o is olyan rossz lesz mint az ove.Tudom hogy nem lessz olyan mert amiert aposek neveletlennek minositik a fiukat azokat a dolgokat eleve nem fogom megengedni neki.


te hallgatnal vagy megvedened magad?


2011. ápr. 26. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

én beszólnék. Az én gyerekemet ne csesztesse senki.

Amúgy úgy viselkedj vele, ahogy ő viselkedik veled.

2011. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiállnék magamért és a gyerekemért, de hidd el, keserű lesz. Lehet, egyszerűbb lenne, ha finoman próbálnád leépíteni a kapcsolatot a sógornőddel.

Mi a párommal 4 évig hallgattunk, kedvesek voltunk, mentünk a családjához, most úgy alakult, hogy egy dologban kiálltam magunkért, és a MI családunkért (én, a párom és a kisfiunk) odáig fajult a dolog, hogy az egyik nővére bejelentette, ne is várjuk az esküvőnkre! nem jönnek el.

Nem gondoltam volna, hogy képesek így kicseszni a testvérükkel, de sajnos az van, hogy NEKIK mindent lehet, mindenbe belepofázhatnak, nekünk meg ne is legyen véleményünk semmiről...

2011. ápr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom nem akarsz nagy összeveszést, tehát semmiképp ne essél a torkának, de ne is hagyd magad, mert akkor meg úgyis robbansz előbb utóbb.

Ha mondaná, hogy na, majd meglátod, hogy milyen rossz lesz, akkor mondanám, hogy, jó, majd meglátom. Vagy, jó, fogadjunk, és tényleg fogadjatok, hogy x év múlva mi lesz, és így már mindjárt játék jellege lesz ennek a dolognak, és talán Ő is viccre veszi, nem lesz féltékeny...


Vagy beszélj vele kettesben, hogy Ti nem tehettek róla, hogy anyósék így viselkednek...mert végülis érthető, hogy rosszul esik neki, hogy az Ő gyerekei kiestek a pikszisből. Nem szép az anyósodéktól, hogy ennyire érzékeltetik ezt. Nálunk is ez van, de nálunk a kisfiút bántja, és Én beszéltem anyósommal, hogy kicsit fogja vissza magát dicsérgetéssel, és többet figyeljen a másik unokájára is. de ezt azért nem ajánlom, mert Nálunk nem jött be, anyósom mondta, hogy jó, de akkor is az Mi lányunkat putyulgatja. Engem ez idegesít...


minden jót!

2011. ápr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tuti beszólnék vmit!!!! ne engem csesztessen mert ő elszúrta a nevelést... nemtom mit az helyzettől függne...pl amit írtál, h majd a te lányod is tuti olyan lesz, válaszolnék, h tuti nem mert én odafigyelek rá, és ha ez nem tetszik neki akkor szólnék, h abbahagyhatná a szurkálódást...
2011. ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehe anyosomekkal kellene beszelnem hogy mikor mindanyian egyutt vagyunk ne sarozzak a masik ket unokat(ez egy evben 2-3alkalommal fordul elo).

Persze jol esik hogy dicserik a lanyom,de masreszt meg nagyon faj hogy a sogornom igy beszologat.

Nem arrol van szo hogy rossz a gyerek,persze az en lanyom sem egy angyal,nem is kell hogy az legyen,de amit tulzonak tartok az tobbek kozott hogy egy 4eves ne igya meg az anyja kavejat,ne kopkodjon,csipjen,harapjon rugdosson,ugybeszel mint egy kocsis,kanalla eszi a kristalycukrot es hasonlok. a kicsi kezdi utanozni plusz a lanyomat megdobalta homokkal,fellokte.

2011. ápr. 26. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból mondom, ne szólj be neki, inkább ülj le vele és mondd el mit gondolsz, de csak szépen.Ha ezek után is maradnak a csipkelődések, akkor állj át az ő stílusára.Nekünk is volt sógornőmmel pár "vitánk", amit meg kellett beszélni, és javult a kapcsolat.
2011. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!