Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sonka igen, kenyér nem!...

Sonka igen, kenyér nem! Elmúlik ez a korszak, vagy valamit csinálnom kéne? Ha ez utóbbi, akkor kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

Lassan 15 hónapos a fiam! Eddig nagyon szépen eszegette reggelire a sonkás/sajtos vajas kenyér falatkákat (többek között). Pár napja viszont teljesen rászokott, hogy csak a sonkát csippenti le a falatok tetejéről, és a kenyeret meghagyja! Próbáltam fél szelet kenyeret megkenni, elé rakni, rajta egy egész szelet sonkával, de azt is simán leszedte, és tömte befele.

A kisebb falat kenyereket, ha sokáig hagyom előtte, akkor képes lehajigálni az etetőszékről. Pedig egyébként szépen eszik. Vagyis evett eddig!

Elmúlik ez a szokása magától, vagy valamit kellene csináljak? Nálatok volt ilyen?


2011. ápr. 28. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves, szinte egyáltalán nem eszik kenyeret. Heti szinten kb 3 falat kenyér.

Sajtot, felvágottat eszik, azzal nincs gond.

Nem is erőlködök, a kezébe nyomom a sajtot és egye, nem szórakozok már kenyérrel. Nem szereti, ez van.

2011. ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem hagynám. Le lehet enni a sonkát, de akkor magában kell megenni a kenyeret.

Az én fiam a kenyér héjával szokott próbálkozni. Semmi gond, ki lehet rágni a szelet belét, de akkor meg KELL enni a héját is. Ha nem éhes, akkor egye meg a felét a belének is, és a héjának is, akkor nem kötelező mindent megenni, de ilyen nálunk nincs, hogy a java jöhet, a többi meg kuka.

2011. ápr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi is ebben vagyunk,nalunk valtakozik a dolog.2-3 napig nem eszi meg a kenyeret akkor 1-2 napig megeszi.en nem aggodok ezen.folyamatosan valtozik az etkezesi szokasa.eddig nem ette meg a spenotot tegnap meg ugy ette mint a kedvenc kajajat.
2011. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 éves a kisfiam. Ő sem nagyon kenyeres. Én nem erőltetem. Náluk is úgy van, ahogy az előttem válaszoló. Szinte naponta változik az ízlése.
2011. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Néha olyan keveset eszik, hogy örülök, hogy legalább eszik valamit. Még ha az csak sonka. Néha meg szinte zabál.
2011. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szintén 2,5 fél évesemmel ugyanúgy vagyok már mint az első válaszoló. Ő is csak sajtot és felvágottat hajlandó enni. De én sem szórakozok már a kenyérrel. Mondjuk az én fiam néha megeszik egy fél kiflit is reggelire. De csak sajtosat, és nagyon ritkán.
2011. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17 hónapos a fiam,kb 3-4 hónapja leszedi róla a sonkát,vagy lenyalogatja a lekvárt,vajat és ennyi.a kenyér nem kell neki.nem erőltetem.
2011. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!