Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem el a szobatisztas...

Hogy kezdjem el a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 19 hónapos és most kezdte el mondani hogy kaka, amikor bekakil. De ha tisztába teszem a pisis pelusára is mondja hogy kaka, de ma fordult elő először hogy szólt amikor bekakilt. Gondolom lehet venni neki bilit, és hogy kezdjem el rászoktatni a bilire? Leírnátok hogy mit csináljak?
2011. okt. 16. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Eleinte csak ruhastol ultesd ra a bilire, hogy ismerkedjen vele, uljon ra a maci is, dicserd meg, ha ugyesen ucsorog par percig. Aztan johet a pelus nelkuli ucsorges nagyjabol abban az idoben, amikor kakilni szokott. Dicserd meg akkor is, ha nincs produkcio, viszont nem szabad leszidni, ha nem ul meg rajta rendesen.
2011. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam rá a lányom, hogy levettem róla a pelust, és mondtam, hogy szóljon, ha dolga van. Igaz, akkor ő már 2,5 éves volt, és hiába vártam bármi jelre. Vagyis elbújt a fotel mögé, akkor tudtam, hogy kakil, de bilire nem akart ülni.

Szóval ilyenkor persze be fog pisilni. Mondani kell neki, hogy na látod, most kellett volna bilizni. Ha tartogatja, és csak pár csepp megy be, akkor ültesd rá a bilire. Ha elkapod a pillanatot, akkor rájön, hogy mit akarsz tőle. Nekünk ez elsőre nem jött be, úgyhogy 2 hónap múlva megint megpróbáltam, akkor viszont 3 nap alatt teljesen szobatiszta lett. Ezt a legjobb nyáron csinálni egyébként, de ha már fűtötök, és azonnal átöltözteted, akkor nem fog megfázni most sem.

Ha bepisilt, és akkor sem szól, hogy át kéne öltöztetni, akkor meg még várjatok.

Egyébként nem tudják a különbséget, a lányom ég 3 évesen is sokszor mondta, hogy nézd anya belekakiltam a bilibe, aztán csak pisi volt.

2011. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vegyél egyszerű textilpelenkát és hozzá bugyit. Ha bepisil-bekakil ez elég kényelmetlen, így előbb rászokik a bilire.

Ha tovább is a jó kis "száraz érzés"pelenkát használod, akkor ez kitolódik 3-4 éves koráig (vagy az ovi előtt 1 héttel lesz szobatiszta, te pedig stresszes.)

2011. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, ja, ez igaz, amit az 1. írt, üldögéljen a bilin először csak ruhában. A kisebbik gyerekem 1,5 éves, őt most kezdem szoktatni erre, mert egyelőre üvölt, ha meglátja a bilit, még ráülni sem akar. Nem tudom miért. Pedig nála már látom, hogy mikor fog pisilni, mert fogja a nadrágját.
2011. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen kicsi korban nincs értelme elkezdeni. Várj jövő nyárig!
2011. okt. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma reggel már nem szólt, igaz akkor nem voltam bent a szobába amikor kakilt, csak amikor bementem éreztem hogy van kaki. Mondtam is neki hogy van kaka? De nem nagyon figyelt rám. :)
2011. okt. 17. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!