Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szemfog kibújása tényleg...

A szemfog kibújása tényleg jobban megviseli a babákat?

Figyelt kérdés

Kislányomnak most bújik a szemfoga.Tegnap,és tegnap előtt belázasodott,és megy a hasa.már elég piros szegénykémnek a popsija.Lehet a fogzástól igaz?

Tapasztalatok?


Nagyon szépen köszönöm!


2011. ápr. 28. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk. Épp délután tettem fel egy kérdést, hogy a szemfog bújása okozhat-e magas lázat.

A két alsó jön a fiamnak, de a felsők is be vannak dagadva.

Délben 39 fokos láza volt, majd du. 6-7-től megint megy felfelé neki. Lefekvéskor adtam neki egy germicid C kúpot, de ki is pukizta, még mindig 38,5 fokos láza van, már nem tudom, hogy mit adjak neki...

2011. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát remélem nem lesz rosszabb nálunk, mint az első két fog kijövésénél, mert most bújt ki az első két foga kislányomnak és 39,6 fokos láza volt 4 napig.:( De egyébként sokan mondják, hogy az a legrosszabb. Hallottam már olyat, hogy egyel se sznevedtek meg, vagy hogy első kettővel megszenvedtek, aztán a többivel nem, de olyat is, hogy csak a hátsókkal volt gond, szóval gyerekfüggő.
2011. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na akkor nem csak mi "szenvedünk".Köszi nektek a válaszokat.


Nekem is azért furcsa,mert a többi fog kibújását szinte észre sem vettük.

Most meg láz,hasmenés...hát majd csak átvészeljük.

Kitartást nektek,és a babónak!Üdv!

2011. ápr. 28. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:

én úgy tapasztaltam, hogy nagyon gyerekfüggő a fogzás.

A lányommal rettentő szenvedés volt a fogzás, a fiamnál akkor veszem észre az új fogakat, ha véletlen koccan a kanál vagy pont úgy belátok a szájába.


Egyébként a lányomnál is magas láz és vörösre csípett popsi kísérte a szemfogakat (is), Dentinox, Dologél, egyéb kencék/fogkrémek, homeo cuccok nála nem értek semmit, ha nem volt éppen lázas, akkor is Panadolt és Nurofent adtam felváltva amikor fogzott, mert egyébként vergődött a fájdalomtól (a doki ő tanácsolta ezt, hogy ne kínlódjon már annyira)

2011. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában a szemfogak bújása nagyon megviseli a babákat, szerencsére kislányomnak gond nélkül bújtak ki.
2011. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok kislányom most 4 hónapos jobb szemfoga bújik ki. Még nincs foga. Doktornő szerint ritka hogy a szemfoga jön ki elösszőr de nálunk ez van. Etetés egy rémálom csak sírás és kemény küzdelem mire megetetem. Már minden fajta fogzásra való kenőcsöt kipróbáltam. Éjjel többször felsír. Hogyan tudom enyhíteni a fájdalmat???
2016. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!