Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszaadjam neki a cumit vagy ne?

Visszaadjam neki a cumit vagy ne?

Figyelt kérdés

14 hónapos kisfiam több, mint 1 hónapja nem cumizik. Náthás lett, nem tudott vele aludni, ezért elvettem tőle. Akkora hisztit vagy sírást nem is csinált, hogy csak azzal tudtam volna megnyugtatni. Viszont nagyon rosszul alszik. Éjszaka többször is fent van, ált. iszik 2 korty teát és alszik is vissza...de nem mindig...valamikor elég sokáig sír, mire vissza tudom altatni. Tegnap este észrevettem, hogy elalvás után úgy csinált a szájával, mint aki cumizik! Ezért gondoltam, hogy vissza kéne neki adnom és akkor tudna pihenni (ezáltal én is...)

De ha a másik oldalt nézem, akkor meg úgy vagyok vele, hogy már több, mint 1 hónapja nem cumizik, és most ennyi idő után szoktassam rá vissza?

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?


2011. ápr. 29. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
vannak akik még oviban is cumiznak. ha úgy látod, hogy ez megnyugtatja add neki oda, csak kicsi még. nekem szerencsém volt. ahogy kibújt az első foga nem fogadta el a cumit. (biztos fájt neki)
2011. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
feltetlenul add vissza! nem szabad leszokttatni a cumirol! egyedul onszantabol fog majd leszokni! en meg nem lattam cumis menyasszonyt! jo,ez vicc volt de tenyleg! majd az oviba leszokik,ahogy a tobbi korabeli is teszi!
2011. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam, és még mindig cumizik elalváskor. Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Majd abba fogja hagyni idővel, 14 hónaposan meg merénylet nem odaadni neki. Rossz a kicsinek, rossz neked.
2011. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Add vissza neki nyugodtam a cumit,nem ördögtől való az!majd elhagyja magától ha megérik rá!
2011. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én visszaadnám neki.
2011. ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

na most lehet, hogy lepontoztok :)

ugyanígy jártam, csak én 10 hós korában. Nátha, kiesett folyton a szájából, nem vettem el, csak nem adtam vissza, de neki amúgy is kellett még a kezemet is szorongatnia elalváshoz. Na uyganezt tette, csak cumi nélkül, semmi gond nem volt vele. Tehát megállapítottam, hogy teljesen elvan nélküle, nem okoz neki gondot, így elpakoltuk őket, de amúgy is csak altatáskor kellett cumi. Az, hogy a száját cummogja elalváskor, annál is van aki nem cumis! Az nem jelenti, hogy kell neki! Nyilván ha nyűgös és nyugtalan nélküle, és egyértelmű hogy az a baja, add vissza, még az is lehet, hogy el se fogadja! Hamar elfelejtik ám.

2011. ápr. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát az elmúlt éjszaka sem alakult jobban, úgyhogy már inkább affelé húzok, hogy visszaadom neki éjszakára...hátha alszunk is egybe 2-3 órát! :)
2011. ápr. 30. 10:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Most lehet hogy hülyének néztek, de leírom az én történetemet.

34 éves vagyok, gyerekként én is cumiztam, nem tudom meddig, de arra már emlékszem, hogy eldobtam a cumit.

Nem vették el, én dobtam el, de anyukám nyomására, mert állandóan azt mondogatták hogy már nagy vagyok hozzá, én meg akaratos voltam, és elhatároztam hogy többet nem cumizok, pedig borzasztóan hiányzott.

Na úgy gondolom ettől lehet, hogy én a mai napig ha nagyon álmos vagyok, úgy csinálok a számmal mint aki cumizik, ez nem tudatos mozgás, inkább reflexszerű.

Gimiben is előfordult, hogy órán nagyon fáradt voltam, és ezt csináltam és ki is nevettek miatta.

Én ezért megfogadtam, hogy soha nem fogom elvenni a gyerekemtől a cumit, addig amíg ő maga le nem rakja, és látom hogy már nem is hiányzik neki.

2011. ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó aranyos :) De egyébként megpróbáltam, visszaadtam neki, és állandóan az én számba akarta betenni! :) Úgyhogy szerintem nem próbálkozok többször.

A válaszokat köszi!

2011. máj. 1. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!