Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátok hogyan...

10 hónapos babátok hogyan viselkedik? Mit tud? Miket eszik már? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pápát integet, mondja i, kb 15-20 szó jelentését biztos ismeri, pl cica, kutya, galamb, ha megkédezem, hol van odanéz, hol a nyelved, kiölti a nyelvét

bútorokba kapaszkodva lépeget, lépcsőzik is négykézláb, óvatosan le tud ereszkedni bármiről, amire felkapaszkodott

két külön tárgyat fog a kezébe, azzal kombinál


iszonyúan szeret rámolni, ha hagynám, ráncigálná elő a ruhákat a szekrényből.


hátrafelé le tud egyedül mászni az ágyról is.

Végülis nagyjából azt eszi, amit mi, nyolc foga van, igyekszem úgy főzni, hogy mindent ehessen, mivel a bébiételt nem bírja, akkor inkább nem i eszik.

Szopizik, emiatt sajnos sokat ébred éjjel, ha csak 3x, akkor már jó az esténk. De emiatt nem akarom elválasztani. Napközben is vagy 2x fél óra, vagy egyszer egy.

2011. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pápát inreget az enyém is,meg tapsi-tapsi és akkor tapsol,nem küsuik és nem mászik de feláll és felül.Tojáson és tejen kívül mindent eszik ,amit neki lehet(tehát gombát,aprómagvas gyümit,füstölt dolgokat nem).Bébiételt eszik,meg kóstolgatja,amit mi eszünk.5-10 dolognak érti a jelentését.Tehát a kutyánkat ha mondjuk a nevét keresi,a kedvenc játékait névről.Tudja,hogy nem-nem és ismétli is.2 foga van.7 hónapos kora óta tápszeres.Hisztizik,szó szerint hanyattvágja magát és eldobál mindent ami a kezébe akad és üvölt közben.Ha szomja és a kezeügyében van a cumisüvege az odaadja,hogy vedd le a tetejét és itasd meg(de ezt csak nagyon ritkán,inkább nyűgösködik,és nekem kell rájönnöm,hogy mi a baja).Egyetlen perce nincs el egyedül.Minedn áldott éjszaka éjféltől minimum 4x 6x ébred hónapok óta és nem éhes,tehát csak engem szivat:D
2011. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi a hibákért,segít írni is:d
2011. ápr. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az én kisfiam nem pápázik és nem tapsol még sajnos,pedig régóta mutatom neki,de csak jókat rötyög rajtam:)az alacsonyabb ágyra felmászik,de lejönni nem tud még.hisztizni viszont annál inkább:)megfeszíti magát hátrafelé,majd kiesik a kezemből.az felülést szintén hanyagolja és a mászást is.megmutatta,hogy tud mászni,de inkább kúszik ezerrel-hónapok óta.ha felültetem ül,de magától nem.állni szintén régóta feláll,felkapaszkodik,de azt is csak az ágy mellett,vagy anyán:)egyet-kettőt lép csak oldalra.enni eszik sok mindent,amit én(halászlé,rakott krumpli,leves,főzelék,virsli,husi,gyümölcs,krémtúró-szóval ezek a kedvencek)inni teát iszik,instantot.tápszert kap még 2-szer általában.6 foga van,alul-felül 3-3.tündéri kisbaba:)

és a tiéd mit tud?

2011. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

ja és persze neki is a számítógép és a billentyűzet a nagy kedvenc:)))

2011. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pápát integetünk, csip-csip csókázunk, tapsolunk mindenre ami zene.Mászik, pakol, feláll, oldalazva megy az ágy mellett, a járássegítővel is megy, de vigyázni kell rá.Ha fogom a kezét szinte szalad:)Minden érdekli, hisztizik, hanyatt vágja magát, ha a kisautó elborul ordít:)Reggel, este tápszer, délelőtt tejpép gyümivel, délután főzök neki husit zöldséggel (burgonyával, rizzsel, tésztával).

Kukit rágcsál, parizert, almát....

Este 8-tól reggel 5-6-ig zavartalanul alszik.

2011. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kb. 1 hónapja mászik,azóta nem kúszik már.Ül,feláll,bármibe belekapaszkodva,de nem lépeget max.2-3 oldalra.Tapsol,pár hete még integetett de mostanában azt már egyáltalán nem.Nevére hallgat és ha a tesó nevét mondjuk tudja ki az,ha apa nevét apára néz.Kisautózik:egy ujjal tolja az autót és brümmög.Ezt Bátyótól tanulta el.Tudja hol van a feje,de csak ha kedve van akkor mutatja.Még szopizik,amúgy eszik bébiételt is és a miénkből is de csak amit össze tudok turmixolni,mert a darabostól még öklendezik és köhécsel.De ami szétázik a nyáltól is pl.:kuki.tejszelet,kenyér,piskótatekercs azt megeszi.Ő is imád pakolni szekrényből,fiókból.A tisztába tevés rémálom egyből fordul hasra,feláll és az ablakon akar leskelődni.Ha tesóra mérges vagyok Ő is veszekszik:-(Éjszaka Ő is sokszor fent van,néha óránként néha "csak" 2-szer./ foga van,4 fölül 2 alul.
2011. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Épp ma 10 hónapos a fiam. Mászik, stabilan ül, felkapaszkodik és a kiságyban kapaszkodva lépdel. Pápát integet, a tapsira az én kezem ütögeti össze. A csip csip csókát, és az áspis kerekest ő is játssza az én kezemmel. Ki pakol a szekrényből, dobozokból, befelé nem. Mindent ledob ami a kezébe kerül. Pohárból iszik. Az általam mondott szavakat mamma, séta, apa stb már köti a jelentéshez, mert oda néz apára, ajtóra, babakocsira stb, de ő maga még semmit nem mond. (Csak dadadda, bübbübbü stb). 6 foga van. Az evés problémás, mindent megkóstoltunk már amit ehet, gondolok tojássrágára, májra, túróra, sajtra stb, de elég válogatós. Napközben, ebéd után 2-2,5 órát alszik, este pedig úgy fél tíztől fél 7, 7 ig ébredés nélkül.
2011. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-án lesz 10hónapos a kislányom. 6hónapos kora óta stabilan ül. 8hónapos kora óta --m-ászik -



,9811mm1m

2011. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!