Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 honapos babátok mekkorra,...

20 honapos babátok mekkorra, hogy viselkedik, miket tud már? Beszél már?

Figyelt kérdés
mert az én 20 honapos fiam még nem beszél,csak mama,papa,baba,ebbe,ennyi.elvan maradva?
2011. szept. 18. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
dehogy van!21 hónapos a fiam és mostanában kezdte az első szótagjait mondani a szavaknak.nyugi,elkezd majd beszélni.
2011. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

21 hónapos a fiam, most kezdett beszélni :) de fiúknál azt mondják 2,5 éves korig nem kell megijedni.


azt nem tudnám megírni miket tud mert annyi minden van de ha még valamire kíváncsi vagy kérdezz és válaszolok :)

2011. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam majdnem 20 hós és kb 2 hete kezdett el beszélni szavakat, azóta minden nap újakat mond. Hihetetlen milyen gyorsan változik.

Mama, papa, baba, lámpa, labda, cica, szia, gyertya, kakaó, kacsa, autó, cipő, harkály meg még egy csomót de nem jut mindig minden az eszembe. Persze nem mindent mond ki ilyen szépen, de felismerhető.

Egy barátnőm kislánya is 20 hósan kezdett el "beszélni" majd kb 22 hónaposan elfelejtette, szinte semmit nem mondott, és 2 éves kora után kezdett megint beszélni.

Én úgy hallottam, hogy fiúknál még a 3 éves kor is simán belefér.

2011. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Illetve nekem még anno azt mondta egy doki, ha már egy szót is mond akkor semmi gond, csak időre van szüksége.
2011. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

19,5 hónapos a lányom, ha 3 évesen egy szót sem mond, akkor van a baj, rohamosan fejlődnek ők, ne aggódj.


Ezeket mondja a lányom: baba, papa, mama, apu/apa, anya, el, be, ki, kád, egyszer, ebbe, kád, tej, a saját keresztnevét is mondja, hirtelen ennyi jutott az eszembe, és ne aggódj nincs vele semmi gond és nincs lemaradva.

2011. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szintén 20 hónapos fiam is csak egy pár szót mond.(anya, apa, vaú, szia, ló, ház, mama, tata). A nővére ennyi idősen már 2-3 szavas "mondatokban" beszélt.

Viszont a fiam ügyesebben mozog. Már jól fut, páros lábbal ugrik, motorozik, lépcsőzik egyedül.

A levesen kívül egyedül tud már enni.A levest is tudná, csak én vagyok rosszul attól ami az ölébe kerül.

Most 12 kg. Egy picit fogyott, mert tiszta takony és nem nagyon akar enni.

Kb. ennyi.

2011. szept. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!