Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól csinálom?...

Szerintetek jól csinálom? Tápszeres baba etetése

Figyelt kérdés

sajnos már nem szopizik a kisfiam, már 1 hónapja tápszeres. Mikor szopizott akkor megvártam míg jelezte az éhséget, de a tápszerrel ezt nem tudom, mert hirtelen lesz éhes , és a cicit csak elővettem, ezt meg meg kell csinálni, és nem türelmes:(( ha akkor áltam neki akkor végig üvöltötte, most meg kb 3 óránként eszik, ha alszik nem keltem fel, de ha fent van és eltellik 3 óra akkor elviszem pelusozni, és előtte megcsinálom a tápot, pelus után meg már nyöszörög is (de lehet hogy csak tudja hogy a pelus utáns, evés jön)szóval azonnal eszik, előtte nem jelez, de lehet hogy még nem lenne éhes bár ilyenkor úgy eszik mint aki aznap még nem kapott, és ha végeztünk akkor is kicsit panaszkodik, de csak amíg fel nem veszem büfizni.

Jó ez így szerintetek?


2011. ápr. 30. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm mondta, hogy lehet előre is elkészíteni tápot és a hűtőbe betenni, majd ha kell gyorsan megmelegíteni. Ezt nem ajánlom annyira, bár én csináltam egy ideig. Aztán rájöttem, hogy az életben sem kapja meg mindig azonnal amit akar, és később is kicsit várnia kell majd. Elkezdtem mondogatni neki, hogy gyorsan megcsinálom a tápit és már ehetsz is. (Soha nem hagytam éhezni, hogy még várni kell fél órát, nem volt tuti fix napirend azért mert tápos) Kicsit nyüszizett, de idővel megszokta, hogy ha hallotta, hogy mikró megy, akkor jön a tápi, és inkább izgatott volt. A mellemet sem tudtam mindig azonnal adni, ha éppen mondjuk előtte még el kellett mennem még mosdóba, csak ugye ez akkor fel sem tűnt ennyire, mint amikor már tápos volt. Szerintem jól csinálod, hogy nem rohansz azonnal tápot csinálni, hidd el ennyit kibírnak:)
2011. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a tápszer 1,5 perc alatt elkészül: a forralt víz mindig a hűtőben van és amikor kisfiam megéhezik, csak beteszem a 240 ml vizet a cuclisüvegében a mikróba 50 mp-re, kiszedem, belekanalazom a 8 mérőkanálka tápiport, összerázom és kapja is :) Ez egyáltalán nem sok idő... Pl. mamánál, vendégségben, stb. sokal gyorsabb mint nyugis helyre vonulni, pólót le, melltartót fel, stb. Vagy ha nem is gyorsabb, de kb. ugyanannyi------hiszen 50 mp a mikróban + 20 mp amíg belekanalazom, összerázom a ort és kész is .)
2011. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
dettó,mint az előttem szóló.pont úgy csinálom én is.az nem sok idő,annyit ki tud várni biztos :)))
2011. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!