Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi gáz, ha tápszeres a...

Mennyi gáz, ha tápszeres a baba? Örökbefogadott és a védőnő nem szólt, hogy alanyi jogon járna anyatej.1 hónapos a baba. Most hétfőn próbálok intézkedni, de lelkiismeretfurdalásom van

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 18:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat: mennyire gáz
2011. szept. 16. 18:56
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne gáz?Az én fiam is kezdetektől kapott a tejcsi mellett tápszert,mert kevés volt a tejem,5 hós kora után meg csak tápszert.A mai napig is kapja reggel,este(14hós)Az az igazság,hogy nem szívesen adtam volna idegen nőktől származó tejet,lehet hülye vagyok emiatt,de inkább tápszer...Semmi baja nem lesz,több ezer gyerek ezen nőtt fel.Igaz te döntöd el,de emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.Az a lényeg,hogy minden szeretetet megkapjon:)
2011. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem gáz! A nagyfiam 3 hetes koráig szopott. 4 hetesen barackot evett. Egészséges. A kisebbik 5 hónapig, ő liszt, tej, rozs, parlagfű, paradicsom, kamilla, ragtapasz, stb. allergiás!
2011. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Alanyi jogon bárkinek jár akinek örökbefogadott gyermeke van, vagy ha anatómiai okok, befele forduló bimbó stb nem tud szoptatni , a baba három hónapos koráig jár. Én is igénybe vettem, nekem a gyermekorvos mondta, és ő írja meg a papírt amit le kell adnod a tejelosztóba. Általában hetente háromszor tudsz elhozni tejcsit, legalább is debrecenbe így volt, meg kell venni az üvegeket és a rá voló gumiscumit, és mindig cserélik, egy alkalommal mi 12 üveggel kaptunk, steril tejcsi három napig áll el, de volt olyan, hogy csak hat üveggel kaptunk mert nem volt elég leadott tej. Olyankor szépen pótoltam tápival, emellett még el kell mondjam, hogy nem mindig ugyan annak az anyának a tejét kapta, és bizony volt amelyiket elutasította, doki szerint azért mert lehet anyuka fűszereset evett és ez érződött a tejcsin, azokat az adagokat lefagyasztottam és későbbiekben főzelékbe jó volt:) . Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ezt nekik kellett volna mondani, hogy van ilyen lehetőség!! Biztos, hogy jó anya vagy!!
2011. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj nem gáz. Nagyon sok olyan baba van aki tápszeres, mert mondjuk az anyukájának nincs elég teje. Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Az a lényeg, hogy a baba szeretetben nevelkedjen. Sok boldogságot hozzá. :)


19L

2011. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Szia, ne gondolj ilyesmire! Te csodás anya vagy, és igenis anyább anya, mint aki magára hagyta, te vagy az, aki mindent megadsz neki és odaadóan neveled fel, tehát te igenis csodás anya vagy, sokkal jobb, mint némelyik olyan, aki nem örökbefogadott, hanem a saját gyerekét "neveli"....

Az én kisfiam tápszeres sajnos, de nincs lelkiismeretfurdalásom, próbáltam a tápszerből is a legjobbat adni neki, ahogy igyekszem a lehetőségekhez képest mindenből. Mást nem tehettem sajnos, így alakult.

Szóval az én szememben igenis csodás anya vagy, mert vállaltál egy életet! Úgyhogy nyugodj meg :-)

2011. szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is de jó, hogy ilyen pici babát sikerült kapnotok? Régen vártatok rá?

A kérdésedre pedig..nem, nem gáz. Van egy ismerősöm aki kb.3 hétig próbálkozott a szoptatással de nem volt teje, kb. 30-40ml-t tudott enni a baba a többit meg rápótolta tápszerrel. Ezután úgy döntött nem szenved tovább és teljesen tápis lett.

2011. szept. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem probléma, emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. Rengeteg baba van aki a kezdetektől csak tápszert kap. Különbség nem sok van, maximum annyi, hogy gyorsabban gyarapszanak és kicsit puffadtabbak lehetnek, de ez nem probléma. Nem ez a legfőbb dolog egy gyermek felnevelésében.
2011. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igazából azért bántott, mert kikaptunk a védőnőtől a túlzott gyarapodás miatt (420gr 1 hét alatt)

Állandóan enne a drágám, habár picit koraszülött volt, mert az anya végig dohányzott.


Köszönöm a kedves szavakat....

2011. szept. 16. 19:55
 10/17 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapig tudtam szoptatni a fiamat, azóta mi is kapjuk a tejet. Heti 2 alkalommal megyünk érte, 4 hónapos koráig tápival egészítettem ki, 4 hónapos kora óta pedig hozzátáplálunk, azóta csak reggelire és ha kapunk eleget tízóraira kap tejet. Itt Pesten (nem tudom Te hol élsz) 8 hónapos koráig jár a tej, még van egy hónapunk. Eddig soha semmi baja nem volt egyik anyuka tejétől sem, mindet megitta. Szerintem mindenképpen intézkedj, hogy Ti is kapjatok tejet.
2011. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!