Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki 1 év körüli...

Van olyan, aki 1 év körüli babáját a nagyszülőkkel hagyta 1 hétre külföldi nyaralás során?

Figyelt kérdés
És olyan, aki elvitte magával? Hogy bírta a baba? Melyik lehet jobb a számára? Sokat utaznánk, kirándulnánk, ezért attól tartok, jobb lenne neki, ha itthon maradna a megszokott napi ritmusa miatt.
2011. ápr. 30. 13:51
 1/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Sok mindentől függ, szopizik-e még, aludt-e már a nagyinál 1-1 napot, mit szeret: a nyugit vagy jól bírja amikor hétvégéken beleteszitek egy háti hordozóba és elmentek valamilyen rendezvényre, ő vidáman kuksizik körbe és szereti a nyüzsgést.
2011. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Az én babám júniusban lesz 1 éves,és pont miatta nem indulunk el nyaralni,de ha mennénk mégis,akkor vinném és semmiképp nem hagynám itthon...de szerintem egy-két nyarat ki lehet bírni nyaralás nélkül,van aki siha nem megy ,mert nem teheti meg,mégis él mint ha a vízben...
2011. ápr. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem hagytuk otthon, még nagyon pici ehhez szerintem. Mi csak akkor akarjuk a nagyszüléknél hagyni, ha már érti, hogy mi történik, és tudja, hogy nem magára hagyjuk, hanem tudja, hogy visszajövünk, és jó helyen van, és ha hiányzunk tud velünk beszélni. Szerintem nincs olyan hely külföldön sem, ahol egy egy évest ne lehetne elhelyezni, és ne érzené jól magát, és Ti is. Vannak kimondottan bababarát nyaralók, kerttel és babaággyal. Kirándulni pedig el lehet vinni őt is, mi vittük. Hordozóban. Alvás időben pedig babakocsival mentünk, jókat aludt, de egyszer még a hordozóban is elaludt, és fel sem kelt, amikor letettem a fűre egy plédre:). Enni ha nem tudunk a szálláson akkor vittem neki babakaját. Semmi nem volt más neki a napi ritmusban mint egyébként, akkor evett mint máskor és akkor feküdt mint máskor. Persze esti tivornya nem volt, de jókat beszélgettünk és kártyáztunk a teraszon a férjemmel. Egyik nap pedig egy közös baráti pár jött át vigyázni a lányomra, vagyis már aludt és ők őrködtek:) Akkor elmentünk étterembe.

Amit persze megtettünk első nap: megnéztük hol van az ügyelet, a gyógyszertár, milyen babakaját lehet kapni a környéken:) Amire mi figyeltünk: utazóágy, váltás ágynemű a gyereknek, lázmérő, lázcsillapító, orrszívó!!!

(elektromosat is. Lányom náthás lett az utolós nap este, mert jött a foga, és ilyenkor rá jellemző az orrfolyás, szúnyogháló ( nem csak a szúnyogok, de a kullancsok ellen is, ahol olyan rész volt, rátettem a hordozóra, nekünk merevítős van és napfényvédős).

Én nem is bírnám ki nélküle egy hétig:) De ez én vagyok. Imádja a nagyszüleit a lányom, de max fél napokra van ott.

2011. ápr. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
mi visszük magunkkal és nyugisabb programot szervezünk! Igyekszünk mi alkalmazkodni hozzá, nem fordítva!
2011. ápr. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, ha ott hagyod, ha már nem szopik. A sógornőm simán ott hagyta az ennyi idős gyerekét, mert most vagy soha alapon jutottak el ingyen Rómába. A kicsi simán bírta. Most 5 éves semmi baja. Az én kisfiam pont a szülinapja előtt töltött 2 napot a nagyszülőknél. Meg sem érezte. De komolyan.

Nem lesz baja. Hidd el.

2011. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

15:13 vagyok.

No a sok kirándulás, meg az utazás az biztos felzaklatná. Nem lesz baja. Nektek is jobb lesz. Nehezebb ez az egész egy 3-4 évessel, mert azoknak ott a félelemkorszaka. Tapasztalatból beszélek.

2011. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval!

De először mindenképp aludjon ott pár délutánt, aztán esténként is 1-2 napokat, hogy szokja.

Nem lesz gond, ne aggódj.

Vagy ha nagyon parázol, akkor menjetek csak mondjuk négy napra.

Általában ez a szülőket jobban megviseli, mint agyereket! :)

2011. máj. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos úgy látom eltérnek a vélemények, nehéz dönteni. Azért köszönöm.
2011. máj. 3. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!