Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek az ilyen nagyszülő...

Mit kezdjek az ilyen nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Anyósomékkal kb. 90 km-re lakunk egymástól, idejük van, bár nem nyugdíjasok. Rengetegszer ígérték, hogy segítenek, foglalkoznak az unokával (mi nem kértük egyébként). A lányunk 10 hónapos, talán 4x találkoztak összesen, mi nem tudunk menni, a Férjem sokszor hétvégén is dolgozik, ő tudnának jönni, de lusták. Fűt-fát ígértek, nekem egyszerűen teher odamenni, borzasztóan érezzük magunkat (mindhárman, a lányunkat szabályosan kitépik a kezünkből azonnal, holott szegény gyerek azt se tudja ki az a vadidegen néni-bácsi, persze üvölt is sokszor). Volt, hogy apósom kivette a kocsiból és ezerrel lóbálta a babahordozót ész nélkül, hiába kértem, hogy a Férjem vigye. (Ismerjük apósom, nem éppen biztos kezű, nem bízunk benne így). Ilyenkor mit csináltok? Nem szívesen megyünk, ha kell (karácsony stb.) persze igen, de olyan megterhelő lelkileg...

Minket nem kezel felnőtt szülőkként, nem fogadja el, amit mondok, legyen az bármi (akár hivatalos ügy, akár bármi). ilyenkor hogy reagáltok, hogy oldjátok meg, hogy ne érezze a baba azt, hogy rosszul érzitek magatokat a nagyszülőknél?


2011. márc. 24. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokat nem tehettek:-(

Tényleg csak akkor menjetek, ha nagyon muszáj, ünnep, stb, egyébként tartsátok be a távolságot.

Valószínűleg ez nem fog már változni:-S

2011. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tényleg nem fog változni? Az elején nagyon nem így indult, ezért lepődtünk meg és ütött minket eléggé szíven a dolog, hogy most kb. fel sem hívjuk őket (amúgy sem vagyunk nagy telefonálósok).


és akkor a lányunk hogyan fog viszonyulni a nagyszüleihez? nem is ismeri őket, nem is fogja?

2011. márc. 24. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A saját gyermeked testi épsége miatt, jobb ha rászólsz az apósra, főleg, ha nem bíztok meg benne 100 %-ig. Sokszor én is úgy érzem/éreztem, főleg az elején, hogy nem veszik semmibe sem a szavam, aztán azt mondtam magamban, hogy basszus én vagyok ennek a gyereknek az anyja, az lesz, amit én mondok! Amióta határozottabb vagyok, azóta nincs gond, és nincs ellenszegülés :)

Az unoka-nagyszülő kapcsolat pedig nemcsak a szülőkön múlik, ha a nagyszülők nem kíváncsiak rá kellőképpen, akkor nem tudsz mit tenni :(

2011. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

após azóta nem mer ilyet csinálni, mert igyekszem nem kiadni a lányunkat a kezemből, no meg ő löki el őket, hogy jönne vissza. Úgyhogy talán nem csinál ilyet, de nem szívesen adom át neki, hiába már 10 hós..


Ha határozottabb vagyok, akkor engem szidnak, az se túl jó megoldás. Ráadásul végig sem hallgatnak, ha elmagyaráznám, hogy mit miért...

2011. márc. 24. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!