Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen nehéz a nagyszülők...

Miért ilyen nehéz a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Aranyosak, kedvesek, szeretjük őket. De nem akarunk mindnen nap velük lenni.

4 napja velük vagyunk, tegnap már megkértük őket, hogy ne jöjjenek, szeretnénk 3-asban lenni a babánkkal. Férjem sokáig dolgozik, keveset tud velünk lenni.

Viszont a nagyszülők megsértődtek. Pedig az egész hétvégét is velük fogjuk tölteni.

Többször beszéltük velük, hogy hetente 2x találkozzuk, de nem akarják ezt elfogadni. Sőt, mostmár ott tartunk, hogy másikunk szülei nem lehetnek a babával, mert ők is jönnek akkor is. Pedig velük csak heti 1x, kéthetente 1x találkozunk.

Nekem borzalmasan rosszul esik, hogy mindig mi alkalmazkodunk, és ha azt merjük mondani, hogy ne találkozzunk, akkor halálosan megsértődnek.

Mit kellene csinálnom, hogy a családi béke is meglegyen, de élhessük is az életünket?


2010. márc. 26. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos azt, hogy ti eldontitek hogy es mikor talalkoztok, es ha tetszik nekik ha nem el kell hogy fogadjak. Most a ti (harmotok) eletetek a legfontosabb. Most kell erosnek lenned es elobb utobb megszokjak. Kitartast!
2010. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
határozottabnak kell lenni. ez a TI életetek. Hadd sértődjenek meg. meg kell érteniük az új felállást, és kész. Én nem hagynám, ha engem ez annyira zavarna.
2010. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon picike még a babád, ugye?

Nálunk ugyanez volt.

Állandóan nálunk voltak a nagyszülők (mindegyik), volt olyan, hogy elment az egyik "csapat", és máris jött a másik...

Én nem tudtam először mit tenni, célzásból nem értettek, megbántani nem akartam őket, viszont nagyon sok olyan eset volt, hogy nem tudtam ajtót nyitni, mert épp szoptattam, vagy altattam, az nem két perces dolog, és nem lehet félbehagyni.

Aztán elmaradoztak, mert megértették maguktól, hogy nagyon is zavaró, hogy állandóan ugrálni kell ajtót nyitogatni, meg felborul a napunk, amikor ott "lógtak" nálunk.


3 hónapig tartott csak az első unokának az eltúlzott varázsa, aztán normalizálódott a helyzet, és most már egyrészt előre megkérdezik, hogy jöhetnek-e, nem alszik-e a manó, másrészt pedig nem jönnek minden nap, és a hétvégéinket többé-kevésbé békén hagyják, hadd legyünk hármasban.


Remélem nálatok is leesik nekik a tantusz, hogy csak láb alatt vannak, és bár szereted őket, zavarnak.

2010. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!