Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes anyatejes babámnak...

3 hetes anyatejes babámnak kell tea?

Figyelt kérdés
A lányom sem teázott csak szopott,de most mindenkitől azt hallom hogy teáztassam mert biztos szomjas!
2011. máj. 1. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kell. a tej szomjoltó is.
2011. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha van elég tejed akkor 6 hónapos korig semmi más nem kell .-)))


az anyatej pont jó a babának ha szomjas vagy éhes mert az eleje hígabb ez az itala a hátulja sűrűbb ez az étele

lényeg h mindig a baba határozza meg h meddig eszik és mikor

ha csak szomjas akkor kicsit fog szopizni ha éhes akkor sokkal többet

a tej mennyisége és "minősége" mindig a baba igényei szerint fog változni


ha bizonytalan vagy keresd meg a LLL ligát vagy a szoptatásért egyesületet

2011. máj. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is így gondoltam
2011. máj. 1. 10:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor hallgass mindig magadra, ne a "mindenkire" :D mert jól csinálod :)
2011. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

TEA? szerintem az még 6 hónapos kora után sem kell, a tea nem szomjoltásra való, felnőttek sem isznak teát szomjoltásra, arra a tiszta víz való.

Jó persze vannak, akiket rászoktatnak a teára, szörpökre, gyümölcslékre-mert abból tetemes mennyiséget megisznak a babák. És aztán ők azok napi 2-3 liter kóla alatt meg sem állnak és a víztől meg meghalnának, ha a szájukba kéne venni. Én mindig ledöbbenek ilyen kijelentéseken, sima vizet, én meg nem innám.

És ebből is le lehet szűrni, az én kisfiam 3 éves és vízből iszik egy kortyot-kettőt, de egy nap elfogy a szükséges fél-egy liter, viszont ha szörpöt kap vagy teát, abból múltkor míg beértünk a városba megittak fél litert. Én szerintem erre semmi szükség, hogy viribüljön édes lötyiket.

Úgyhogy én sosem adok ilyesmit a gyerekeimnek, különösen nem szomjoltásra.

2011. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell!Víz kell,majd később.Az anyatej tökéletes szomjoltó!A fiam sosem szomjas,csak anyatejet kap,5 hónapos,3-4 óránként eszik,nagy melegben sem kér sűrűbben,nyugodt,kiegyensúlyozott,hatalmasakat alszik.Nekem is mondanak néha ilyen butaságokat,de már elengedem a fülem mellett,Te is tegyél úgy!
2011. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig ezt hallgattam,pedig az én fiam aztán 0-24-ig rajtam lógott.Csak a megérzéseidre hallgass,és ne adj neki teát.
2011. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem kell tea.

viszont én mindig megkínáltam forralt hűtött vízzel a fiamat, téli baba és a panelban 40 fok volt. nyáron is kell a melegben plusz folyadékkal kínálni

2011. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a utsónak


nekem is paneles a babám de nem kap vizet sem

ha szomjas akkor gyakrabban teszem mellere ennyi :-)

2011. máj. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!