Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 honapos baba hozzataplalasa?!

3 honapos baba hozzataplalasa?!

Figyelt kérdés
tapszeres es nem fejlodik kelloen elkezdhetem?Tapasztalatokra lenne szuksegem es nem kioktatasra!
2011. júl. 13. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
mi elkezdtük, most fél éves, 8,15kg, 70cm.
2011. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az mit jelent hogy nem fejlődik kellően? Milyen tápszert kap,mennyit?Egy hónapot én még várnék,ha nem nagy a gáz.
2011. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

2 és fél hósan már én is adtam babómnak tejpépet, még nem volt 4hós, amikor elkezdtem a gyümik/zöldségek bevezetését, most múlt 6 hós, és kap már csibehusit, májat, joghurtot, vajas kekszet, vajat, még ezen a héten túrót is fog kapni, semmitől semmi baja nincs, gyönyörű, egészséges, vidám, mozgékony baba. :) Régebben ebből a hozzátáplálás dologból nem csináltak ekkora faxnit, és mindenki életben van. Ezt az utolsó mondatom csak az pontozza le (saját kezével!), aki a korai hozzátáplálásba idő előtt belehalt... De például mikor pár éve még az volt a divat, hogy a glutént 1 év után kell bevezetni, megsokszorozódott a lisztérzékeny gyerekek száma. Ezek a mindenféle hozzátáplálási hóbortok csak kísérletezések a gyerekekkel, én annak vagyok a híve, hogy amit a "régi öregek" is kerültek (így aprómagvas gyümik, tojás, teljes tehéntej - hisz ők is max felesben adták, vagy kecsketejet használtak), azokat vezetem be később, és nagy odafigyeléssel. A többi mehet szépen sorjában. Én mondjuk tejpéppel kezdtem, de ha Neked a gyümi/zöldség a szimpibb, kezdd azzal. Egyik ismerősöm 2 hósan már levesbetétet turmixolt össze kislányának (répa, krumpli), 8 hónapos most babója, tejen és tojásfehérjén kívül már lényegében mindent eszik, gyönyörű, egészséges, mozgékony bébi. :)


Jah, még a kioktatóknak annyit (akik miatt már néha olyan kellemetlen kérdezni/válaszolni, mert csak az undok hozzászólásaik vannak), hogy elég csúnya dolog szemenk@pni saját anyjukat, hogy anno hogy merészelték olyan hamar hozzátáplálni őket, mert gondoljanak csak bele, hogy gyermekeik 10-30 év múlva, amikor majd az lesz a divat, hogy 60 éves koráig csak anyatejet kapjon a gyerekük, majd ők is szemenk@pják anyjukat, hogy őket már 4-6 hónapos koruktól hozzá merte táplálni anyjuk.

2011. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a védőnő 2 hónapos korában mondta a picurnak, hogy kezdjük el, mert kis súllyal született 2250 gramm és két hónaposan volt 3640 gramm. Ez alapvetően szerintem nem rossz, a havi minimum meg van. Jó kedvű is a baba, ezért mi nem kezdtük el. De úgy döntöttünk, hogy 3-3,5 hónapos kora körül elkezdjük a gyümölcsöket, és 4 hónapos körülig megpróbáljuk kihúzni a szilárd kajákkal. De édesanyám mesélte, hogy a húgom már 2 hónaposan főzelékeket evett, mert teje nm volt a tápszert pedig nem ette meg. És egészséges, életvidám 22 éves hölgyemény jelenleg. :)
2011. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolso egyet ertek:))

En is tejpepet szerettem volna en angliaban elek es itt konkretan tejpep nincs hanem olyasmi van,hogy kukorica dara meg rizs meg azt hiszem zab tejporral es vitaminokkal.Otthon ugytudom ennel egyszerubb az osszetetele.Vettem neki de meg nem mertem adni.


azt jelenti,hogy nem hizik rendesen pedig irtora szeret enni kb 200ml tapot megeszik es aztan 2ora es sir ,hogy enne.az ejszakakt se tudja vegig aludni pedig eddig ment neki most hamarabb kel farkasehesen.

2011. júl. 13. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 hónapos és mi is már kb. 2 hónapja adunk neki különböző ízesítésű tejpépeket, mert amikor csak tápszert kapott - hiába ette meg a szükséges (vagy előírt) mennyiséget egy dekát sem hízott. Az esti tápit váltottuk ki elsőre, azóta kivétel nélkül minden éjszakát átalszik. 3 hónapos korában már kapott almalevet, reszelt almát, narancslevet, az üveges bébikajákkal sem vártam meg a 4 hónapos kort, több félét is megkóstoltunk anno, semmi baja nem lett tőle. Igazából holnap lesz 5 hónapos, de már 3 napja az 5 hónaposoknak való husis bébiételt eszegetjük.
2011. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam egy hét múlva lesz 3 hónapos és már almát és dinnyét is kóstolt,almát már kétszer evett tápszer után.Nincs elég tejem,és nem nagyon szeretnék sok tápszert adni,úgy hogy most azon gondolkodom,hogy elkezdek adni neki tejpépet.
2011. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!