Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájás normális? 2 hónapos...

Hasfájás normális? 2 hónapos kislányunk eddig hasfájós volt, kb 3-4 óránként szopik közbe sírt kicsit és erőlködött, naponta 4-5 ször kakilt.

Figyelt kérdés

Most naponta 1 kaki van, az nagyon nagy sírások árán jön csak ki, és pl ma éjjel 1óta sír, nem aludt semmit.

Eddig azért aludt 3-4 majd 6-7 órát egyben.

Voltunk vele dokinál aki nem ad semmit és szerinte semmi baja.

Hozzátenném, hogy nekem vírusos gyomor és bélhurutom van, nem kaphatja el? A dokik szerint nem, de annyira aggódom már érte.

Ez tényleg normális, hogy napok óta éjjel nem alszik és ordítva szenved? Már hülyének néz a gyerekorvos, látom a szemén.


2011. máj. 2. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a vírusra konkrét szervi reakció van a babáknál is, úm. hasmenés, hányás. Csupán a hasfájás nem. Viszont találtam neked egy aranyos drnéni válaszát az orvostudakozo netes oldalról:


a nemalvásról, sírásról


Tisztelt Doktornő ! Unokám 6 hetes és szinte az első perctől kezdve nappal békésen alszik, de este kb. 22 órátol reggel 6 óráig kissebb nagyobb megszakitásokkal szinte vigasztalhatatlanul sir. Próbáltunk hasfájás ellen minden félét kipróbálni, de nem tudjuk, hogy egyáltalán fáj-e a hasa, mivel egész nap etetések után nyugodtan alszik. Ezért mondják ismerőseink ,hogy felcserélte a napszakokat. Orvosunk hajhuzogatást, orrbefogást javasolt, hogy ébren tudjuk tartani, de hogy ezt megtegyük szivünk nem engedi meg. Kérem segitsen, amennyiben tud, egyáltalán helyre áll-e magától és ha igen kb. mikortól hogy a nappal- nappal lesz és az éjszaka- éjszaka.Válaszát köszönöm.


Kedves Kérdező!

Lehet a háttérben pl. reflux is a hasfájáson kívül. Ilyenkor az ágy fejvégének 10 fokos emelése segíthet. Egyéb idegrendszeri ok is szerepelhet. Próbálják ki, hogy jó szorosan bebugyolálják a babát egy takaróba, hátha attól megnyugszik, vagy vigyék oda magukhoz az ágyba, fektessék mellkasra, próbálják hasra fektetni, babakocsiban, bölcsőben ringatni, tologatni. Halk háttérzaj, pl. monoton zene, hajszártó is segíthet az elalvásban. Számos dolgot ki kell próbálni, nincs biztos receptem arra, mikorra oldódik meg a dolog.

Üdvözlettel:

Dr. Csáki Csilla


Egyébként tényleg fordulj Dr. Csáki Csilla orvostudakozo.hu-n a kérdéssel. Talán megnyugtat egy kicsit. (remélem nem baj, hogy ajánlottam)

2011. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Próbálj meg segíteni a kakilásra, szélgörcs távozására vagy szélcsővel vagy lázmérővel.

Mi is 2 hónaposak vagyunk. Elég sokszor én segítem hozzá kisfiamat. És rendszerint éjjeltől, leginkább hajnaltól erőlködik, nyög, esetleg sír.

Segítek rajta, peluscsere, kis mozgás akkor és megnyugszik.

2011. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, sajnos sokszor lázmérőzöm. Nem olyan kőkemény, mégsem tudja mindig kinyomni, én meg fél napig nem tudom hallgatni, ahogy sír. Pedig az orvos szerint nem kéne lázmérőznöm, de már mindent kipróbáltam.

Ha esetleg az a gond, hogy kemény, próbálj lazítani rajta valamivel. Ha tápis is, kamilla teát adhatsz pl. vagy laevolac szirup jó még rá.

Még annyit mondott a doki, hogy sok baba így van ezzel egészen a hozzátáplálásig.

2011. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a szélcső, lázmérő nem vált be, már próbáltuk a doki javaslatára, azért is furcsállom ezt.

Köszi mindenkinek!!!

2011. máj. 2. 12:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Anyatejes baba, próbáltam a kamillát, de nem volt eredmény. Olyan mintha nem is lenne kaki csak az inger és a gröcs.

Nagyon fura.

Amúgy kb 4 nappal ezelőttig épp ráállt az este 9-10 től 4-5 ig alvásra, ezért nem gondolnám, hogy nappal-éjjel csere lehet, de inkább ez legyen mint valami baja.


Bár egyik d.u a férjem hagyta aludni 4 órát este 9ig ezzel csúszott minden, lehet ennyitől borult minden??

2011. máj. 2. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!