Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok arról, hogy a még...

Hallottatok arról, hogy a még szopizó baba (9-10 hós), hogy átaludja az éjszakákat és mellesleg leszoktassák az éjszakai szopikról, lefekvés előtt tápszert kap?

Figyelt kérdés

Már mi is sokféle kajcit kipróbáltunk (főzelék, tejpép+szopi)de még mindig 3szor felkel szopizni éjszaka.

Ha ez jó megoldás, akkor milyen tápszert vegyek 10 hós babámnak? Amúgy van tejem bőven, de lassan szeretnénk kistesót,de így még nem sikerült teherbeesnem.


2009. márc. 8. 12:17
 1/4 A kérdező kommentje:
védőnőtől hallottam.Valakinek ez bevált?
2009. márc. 8. 12:18
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem az miatt nem esel teherbe, mert szopik a kicsi.

Nekem 9 hós a lányom, most kezd leszokni az éjjeli szopásról. Van hogy 2-kor, 4-kor és 6-kor is szopik, van hogy csak reggel 7-kor.

Viszont elég nehezen alszik, így gondolkodom most egy altatási stratégián, és akkor leszoktatom az éjjeli szopásról is.

Minden irodalom szerint egy fél éves baba már képes evés nélkül átaludni az éjszakát.

VAn több módszer arra, hogy hogy szoktasd le az éjjeli szopiról. Kontrétan egyet ovlastam, hogy menj be hozzá, foglald le, és ne adj neki cicit. Lehet játszani, énekelni, bármit, de ne kapjon enni.

Hallgass a megérzéseidre, ne tégy olyat, ami ellenkezik az ösztönös anyai érzéseiddel.

2009. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj neki vizet adni, és akkor hátha rájön, hogy azért nem érdemes felkelni. Az én fiam 4 hós kora óta átalussza az éjszakát, úgyhogy ez nekem nagyon furi, hogy egy tíz hós baba még 3x kell.
2009. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell tápszer. Kisfiamat 7 hónapos korában szoktattam le az éjszakai szopiról az Aludj jól gyermekem című könyv segítségével. Nem kínzás, neki is jobb, ha kipiheni magát és neked is. Sok sikert!
2009. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!