Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szopinál...

Igény szerinti szopinál hogyan kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
nincs rendszeres időközönkénti szopi, mindig más időben, és van amikor 3 óránként, van amikor 5 óránként eszik, este pedig van hogy 2 óránként. így hogyan kezdjem el?
2011. máj. 3. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik délelőtt,mikor látod,vagy szól,hogy éhes,akkor kóstoltass vele gyümölcsöt,zöldséget,amivel éppen kezdeni akarod(nálunk alma,barack,banán,répa,krumpli voltak az elsők),egyszerre egyfélét,hogy lásd okoz-e nála allergiát.

Mi 4 hónaposan kezdtük,és kb.6 hónapos korára váltottunk ki egy étkezést,de nem is ez volt a cél.Tulajdonképpen még most sincs igazán időbeli rendszer az étkezéseinkben(8 hós),csak annyi,hogy egyszer gyümölcs,egyszer főzelék,egyszer tejpép(délelőtt,délben,délután),és annyiszor szoptatom mellette,ahányszor kéri.Sajnos egyre ritkábban kéri napközben,így adok neki vizet is.

2011. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja,és kóstoltatás után tedd mellre.
2011. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Amikor te eszel, akkor őt is ültesd etetőszékbe (ha már tud ülni) az asztal mellé, és adogass neki falatokat a tálcára. Eleinte úgysem mennyiségeket fog enni, inkább csak ismerkedik az ételek ízével-formájával-tapintásával.

Kölesgolyó, buláta, főtt brokkolirózsa, narancs-, mandaringerezd (ezekből jól ki lehet szopogatni a levet), darab banán, ilyenek.

Tehát nem csak pürékkel lehet etetni egy gyereket (nézz utána a gugliban, igény szerinti hozzátáplálásnak is mondják)

2011. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A citrusfélék nagyon allergizálnak, 1 éves korig semmiképp!!!


Igény szerint szoptatott babánál szoptatás UTÁN érdemes kóstoltatni ha már betöltötte a 6 hónapos kort. Ha éhes még, és kell neki, akkor enni fog. Ha nem kell még neki, akkor hetente meg lehet kínálni amíg el nem fogad egy kicsit. Nem kell sietni, ehet még eleget, de szopni csak most tud.

2011. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
(10.48-nak: szerintem ez is egyénfüggő, nálunk sem a kivi - az volt az első kaja amit evett, kinézte a kezünkből, sem a narancs, mandarin, sem más déligyümlcs nem okozott soha gondot. A gyerek pedig imádja. Inkább így etetem, mint hogy adjak neki háztartási kekszet, ami tele van E-vel, tojással meg szójával, vagy babapiskótát, ami tömény liszt és cukor. Szerintem. de nyilván mindenki a saját meglátása szerint dönt. :))
2011. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is igény szerint szopizott.Én ugy csináltam eleinte egy bizonyos időben,mindig ugyanakkor.(10-kor)kostoltattam vele,gyümölcsöket.Késöbb,délben főzelélekeket is.Majd lett jóval késöbb reggeli uzsonna és vacsora is.6hónaposan kezdtük de nem nagyon volt rá vevő,1éves koráig alig evett ivott valamit,szinte anyatejen élt.Kostoltatások után mindig megszoptattam.
2011. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!