Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki úgy oldotta meg az igény...

Aki úgy oldotta meg az igény szerinti szoptatást, hogy együtt aludt a babával, ott később hogyan alakultak a dolgok? Mikor költözött külön ágyba a gyerkőc? És miért pont akkor? Mi lett így a szopizással?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 17. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányom 1 hós koráig estétől velünk aludt, 1 hós korától este a kiságyban aludt el, és az első ébredésnél, ami kb. 1 kor volt, akkor magam mellé vettem, és reggelig ott maradt. Ő 14 hós koráig evett éjjel egyszer. Nem volt gond, mindig odavettem, megszoptattam, és reggelig aludtunk. Ha evés után visszaraktam, akkor felébredt.. Így nem kísérleteztem, meg álmos is voltam.

14 hós korától meg e helyén alszik, nincs gond. nem bántam meg. most kb. 1 hónapban egyszer van, hogy valamiért sír éjjel, akkor odabújhat. de szerencsére nincs belőle rendszer. 3 éves.

2011. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az elsövel nem nagyon tudtam szoptatni, így éjszaka tápszert kapott. de a bölcsö ott volt közvetlen mellettem csak kivettem majd betettem, nem kellett velünk aludjon.


most olyan kiságyat akarok,(bölcsö kölcsönben volt) amigurulós (bölcsö is szuper volt hogy napközben a nappaliban volt velem) és oda illeszthetö a mi ágyunkhoz, így ha felébred leengedem a rácsot, megszoptatom és vissza teszem az ágyába, majd a rács vissza és alszunk.


köztünk semmi képpen sem. az oxigénhiányosság nagyon könnyen felléphet, és nem kell hogy bölcsöhalálhoz vezessen, de simán egy nehézkes tanulást, felfogást eredményezhet.

2011. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindig a kiságyban aludt el és éjjel vettem magamhoz, az első kelésétől kezdve köztünk aludt reggelig. A saját, rács nélküli ágy oldotta meg a kérdést , 21 hónapos korában kapta, azóta ott alszik, néha azért átjön, de annyi kell.

a

2011. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lányom másfél éves koráig velem aludt - nem velünk, mert én költöztem át a gyerekszobába, hogy apa alhasson, hiszen neki dolgozni kellett mennie reggel - aztán egyik napról a másikra kérte a saját ágyát, azóta abban alszik, csak néha bújik oda hozzám, ha beteg, vagy ha rosszat álmodik.

A fiam a kiságyában alszik el, az első ébredéskor kiveszem magam mellé, ott marad reggelig.

A lányom másfél éves korától éjjel már nem szopizott (pocakban volt a tesó, már nem volt kellemes folyton szoptatni), de nappal még igen, legtovább az esti szopi maradt meg, majdnem hároméves volt, amikor leszokott róla, teljesen magától. Hónapokig még tandemban szoptattam a kicsit és a nagyot. :-)

A fiam most 15 hós, ismét kismama vagyok, még bírom az éjjeli szopit, ha már nehéz lesz, akkor rábeszélem a kicsit, hogy éjjel inkább hanyagoljuk.

2011. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!