Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáltátok már az igény...

Próbáltátok már az igény szerinti hozzátáplálást? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

mi az, hogy igény szerinti hozzátáplálás? akkor eszik, amikor akar? na nem, akkor az egész nap egy zabálás lenne. :)

vagy mire gondolsz?

2010. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

[link]

Itt találtam róla leírást.

2010. jan. 27. 10:25
 3/18 anonim ***** válasza:
első vagyok, ezt már én is olvastam, gyakran járok a mamami-ra mert hordozós anyuka vagyok. jónak tartom, de nekem ehhez biztos, hogy nem lenne türelmem. :)
2010. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
:)
2010. jan. 27. 10:30
 5/18 anonim ***** válasza:
Ezt én is most hallottam előszőr, nekem elég furának tünik. Szerintem az a jó ha a babánk minél előbb megtanul kanállal enni és rendszer van az étkezéseiben, nem úgy mint ez. Valahogy úgy érzem ebből az egészből az sül ki majd, hogy nagyobb korában csak játszani fog az étellel mert megengedjük neki, kb mint a Győzike show-ban a kislány. Nekem ez a véleményem.
2010. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
megint én. te mit gondolsz a módszerről amúgy? az én 10 hónapos kislányom az oké, hogy a babapiskótával elvan (már félévesen kapott a kezébe babakekszet), de a banánra még mindig ufóként néz, és csak szétnyomkodja a kezével, játszik vele. túrórudival ugyanez a helyzet. szerintem a gyakorlatban nem működik ez olyan könnyen, mint ahogy le van írva. :) én inkább megetetem, 10 perc, viszontlátás, majd másfél évesen elkezdem neki megtanítani használni az evőeszközt a kétkanalas módszerrel. :)
2010. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10:33-as = első, csak közben írtak. :)
2010. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Én sem vagyok híve, sem az igény szerinte szoptatásnak, sem az igény szerinti hozzátáplálásnak. A kicsi életében egy bizonyos rendszert csak a kaja időpontokkal és a fürdéssel tudsz csinálni. Ha belegondolunk, a felnőtteknél sem javasolt a rendszertelen táplálkozás, mind1 hogy minek hívjuk igény szerintinek, vagy rendszertelennek.

Látom azokat a babákat és mamákat, akik igény szerint csinálnak mindent, hát nem cserélném el velük egy napomat.

2010. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
igazad van. megint első voltam. kell a rendszer, így a gyerek is tudja, hogy mire számíthat.
2010. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
én úgy értelmezem, hogy az ember a baba elé rak több dogot, amit már kora szerint ehetne, pl alma, körte, sütőtök, ami darabos, az darabos, a baba kiválasztja, ami érdekli, ha már tudja, akkor kézbe fogja, ismerkedik az alakjával, szájába veszi, először csak ízlelgeti, aztán ha már tud, akkor harap is belőle. Ez érdekel, hogy merte-e ezt így valaki próbálni.
2010. jan. 27. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!