Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az erősebb szükséglet a...

Mi az erősebb szükséglet a babáknál? Az álmosság/alvás vagy az éhség?

Figyelt kérdés
Ha éjszaka nyűglődik a babám akkor ha pl. hasra fektetem visszaalszik. Ha nappal a hintájában alszik és felkel, sírdogál, amikor meglököm visszaalszik. Lehet éhes, de vissza tud aludni? Vagy ha éhes lenne sírna tovább és nem aludna vissza?
2011. máj. 3. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon éhes nem fog vissza aludni!
2011. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kortól függ. Az első néhány hónapban még az éhség az úr, később már az álmosság:-)

Pl. a hamarosan 2 éves kisfiam úgy is el tud aludni, ha fáradt, mikor nem evett pl. reggel 8 óta és délben tartunk haza valahonnan. Simán el van ha alszik du. 3-ig.

Ha még pici a babád nem fog tudni éhesen visszaaludni:-(

2011. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hivatalos, tudomanyos valaszt nem tudom, de ugy gondolom, hogy az egesz pici babak meg osztonlenyek, igy mindig az erosebbik szuksegletuket akarjak kielegiteni. Ha eppen ehes, akkor azt, ha faradt, akkor azt. Szerintem nem lehet ezt konkretan megmondani. Ha el tud aludni, akkor meg nem annyira ehes, hogy zavarna az alvasban. Addigra ugyis felebred. Termeszetesen a koraszulott babak eseteben mas a helyzet.
2011. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2 hónapos a kislányom. Nem koraszülött, szépen fejlődik. Akkor csak rossz alvó lehet, mert sokat kell neki segíteni az elalvásban. És akkor ezek szerint többször kel, de nem az éhség miatt, csak megébred és megint segítenem kell visszaaludni. Jól gondolom?
2011. máj. 3. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
10 hónapos babámnál az álmosság az úr. Ha eljön az alvás idő, akármilyen finom ebédet elutasít és nyűgösködik, és üres gyomorral is alszik ugyanúgy 3 órát, mintha előtte beebédelt volna. Míg kisebb volt is így volt.
2011. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek veled, hasonló tapasztalataim voltak és rájöttem, amire te: inkább csak "rossz" alvó a kicsi, illetve csak segíteni kell neki a visszaalvásban, mert nem az éhség miatt ébred fel. Szóval nyugodtan altasd vissza, mert ha éhes, akkor nemigen fog visszaaludni. Az enyém 4 hónapos
2011. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!