Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki bátrabb 8 hónapos baba...

Aki bátrabb 8 hónapos baba etetésében, mit esznek?

Figyelt kérdés

Nekem már második gyermekem.Sosem voltam ,ijedős"típus, már a kislányomnál is bátrabban/előbb adtam dolgokat.Nem volt étel/tej allergiája.A kisfiamnak sincs.

Kóstoltattam vele már tejes dolgokat,semmi baja nem lett.

Aki szintén bátrabb és nem 2 éves koráig tervezi a tej adását, mit adtok a babának enni?Tejet kap már?

A bátrabbak válasza érdekel.


2011. máj. 4. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 19 hónapos már, tejet még mindig nem kap inni, persze tejjel készült ételeket már adtam neki egy éves kora óta.

És részemről a "bátorság" az volt, hogy 8 hónaposan már adtam neki kenyérfalatkákat sajttal, sonkával, egyéb feltétekkel (körözött, avokádókrém, tojáskrém - sárgájából -, tonhalkrém, lazackrém), illetve a főtt ételeket úgy főztem neki, hogy mi is abból ettünk, szóval nem pepecseltem külön. Rakott zöldségeket csináltam pl, resztelt májat, olaszos és mindenféle szószos tésztákat - ezen is sokan elhűlnek, hogy 8 hónaposan azt ette, amit mi. De igazából mi ettük azt, amit ő. Kevés sóval, kevés olajjal, és kevés fűszerrel főzök, így simán belefért, hogy nem bébiételezek neki.

2011. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy én is a bátrabbak közé tartozom (és majd jól le is leszek hurrogva): most volt a kisfiam 11 hónapos és már 3 reggel nem tápszert kapott hanem tejet. Az ég világon semmi baja nem lett tőle, és szerintem ettől nem lesz hamarabb allergiás a tejre. Nem ettől függ.

Mindent eszik már, amit mi is. Csak a mézet nem mertem még neki adni, de azt is hamarosan kipróbáljuk, hisz itthon lesz a friss akácméz. :)

2011. máj. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha mindenképp tejet szeretnél adni, és hozzá is tudsz jutni, akkor a kecsketejet próbáld meg a tehéntej helyett. Nemcsak az allergiát kell itt figyelembe venni, hanem azt is, hogy nem sok mindent tud kezdeni a tehéntejjel a kicsi gyomra. A kecsketej összetételében is jobban hasonlít az anyatejhez, jobban emészthető, jobban hasznosítható számára.
2011. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem 8 hós a kislányom. Én tejet még nem, joghurtot már adok neki pár hete.

Te ismered a családod, ha nem vagytok allergiás típusúak, jó eséllyel nem lesz ő sem az. Kicsit túl van lihegve ez az ételallergia dolog (persze akinél előfordul a családban, annak fontos betartani és odafigyelni). Nálunk senki nem allergiás semmire, vsz. a kislányom sem lesz az, ha adok neki tejet két éves kor előtt.

Érdekesség: az izraeli csecsemőknek két hetes kortól adnak tejet.

És még egy: "A kazein lebontásához rennint termelnek a nyálmirigyek; a laktóz lebontásához laktáz termelődik a vékonybél nyálkahártyájában. A legtöbb emberben három éves kor után nem termelődik rennin és laktáz. Tehát a tej és tejtermékek emésztése felnőtt korban a megfelelő enzimek hiánya miatt eleve tökéletlen!"

Ezek szerint pont a kicsik tudják jobban megemészteni a tejet. :))

2011. máj. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

8,5 hósak az ikerfiaim, 2 hete esznek joghurtot, túrót. Sőt millis túrókrémet ettek tegnap, mert amit kevertem előző nap,már nem volt jó, így gyorsítani kellett. Nem volt tőle semmi bajuk. Delikáttal ízesítek nekik, még külön főzöm a kajájukat, kivéve ha levesből veszem ki.

Lányom 11 hós múlt mikor nem kért többet a ciciből, tápszert soha nem ivott, nem fogadott el tejitalt sem, így onnan tejet, kakaót iszik. 2,5 éves, minden ok vele, nem allergiás rá.

Fiúk még tejet nem kaptak, de velük is 1 éves kor körül biztosan megkóstoltom. Még szopiznak, meg a kanalas kaja megy, tápit ők sem fogadják el. Majszoltak már vajas, lekváros kenyeret, mert kinézték a kezemből mikor ettem.

2011. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alinaaa ***** válasza:
68%

Én az anyósomékkal laktam és hát az ő korukban nem volt ilyen. És én teljes mértékben ráhagyatkoztam. Szóval 4 hónaposan ezt a kalciumos danonino joghurtot már ette. És a banántot is ,,kiette,, a papa kezéből. Fél évesen volt az esküvőnk-sült malaccal- ő már azt is kóstolgatta.

Ugyanúgy húsleves, spenót, pörkölt.....

És itt játszik egészségesen a 3 és fél éves kisfiam.

Én szeretem a bátor anyukákat, aki nem csak az orvosra hallgat. hajrá:)

2011. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Örülök hogy vannak más gondolkodásúak.Én az első gyereknél jobban hallgattam a dokira/védőnőre, de már rájöttem hogy amit én jónak gondolok az a jó, hiszen én látom mi ízlik és mi nem/jó.
2011. máj. 4. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!