Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás alatt lehet rontgen...

Szoptatás alatt lehet rontgen vizsgálatra menni? És szoptatás alatti operáció, amit helyi érzéstelenitéssel végeztek? Utána hogy folytattátok a szoptatást, lehetett mindjárt vagy esetleg valahány órát fejni kellett, amit nem kaphatott meg a baba?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, én csak a magam példájával tudok/próbálok segíteni. Az orvosom azt mondta, hogy elvileg lehet röntgenre menni szoptatás alatt, de ő csak akkor javasolja, ha nagyon muszáj.

Volt műtétem szoptatás alatt érzéstelenítéssel. Előtte fejtem. 24 órát nem szabad szoptatni. Fejtem előtte, hogy legyen napközben, majd a műtét után fejtem, hogy ne apadjon el, de azt kiöntöttem.

2011. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rontgen lehet, de az erzestelenitot meg kell varni, amig kiurul a szervezetbol. Konzultalj az orvosoddal, mert mutet utan lehet, hogy mas gyogyszereket, antibiotikumokat kell szedni, ebben az esetben, ha lehet, akkor tolni kell a mutetet, vagy annyi tejet kell gyujteni, hogy eleg legyen hosszabb idore is.
2011. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Anyatejleadó vagyok, ehhez kötelező a tüdőszűrés. Nem kellett kihagynom emiatt szoptatást.


Sajnos missed ab miatt elveszítettem a második babámat, műteni kellett altatásban. Emiatt aznap nem szoptathattam, csak másnap reggeltől. Előre fejtem a babámnak a tejet, hogy legyen mit ennie az alatt az idő alatt. Az érzéstelenítésről kérdezd meg az orvosodat, de a helyi érzéstelenítés nem terjed szét a véráramban, elméletileg miért ne lehetne mellette szoptatni.

2011. máj. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mellkas-röntgenen nekem a röntgenes 24 órás kihagyást javasolt - az aznapi tejet kiöntöttem.
2011. máj. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!