Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy le van maradva...

Lehet, hogy le van maradva kissé a lányom a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden gyermek más, de mégis kíváncsi lennék, ha az én hét hónapos babóm még nem tud ülni, mászni sem , csak kúszni, akkor az lemaradást jelent ehhez a korhoz képest? És a kacagást mikor fogja megtanulni? Mert vigyorogni bár szokott, de kacagni magától nem tud, csak ha megcsikizem, azt meg nem szívesen teszem.
2009. aug. 7. 08:46
 1/7 Kriszta66 ***** válasza:
Szia az én kislányom kb. 8 hónap körül tudott ülni és mászni is. Szerintem nem vagytok lemaradva. Mindent a maga idejében meg fog csinálni nem minden a könyv szerint van.
2009. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kriszta66 ***** válasza:
Bocsi az lemaradt hogy kacagni mi kb. 9 hónap körül kezdett. Valamit látott és nagyon tetszett elkezdett kacagni majd meg zabáltam.
2009. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia! a mi kislányunk 8 hónapos volt mikor ült, négykézláb nem arat mászni csak a fenekén ülve csúszott. Aztán megtanítottuk a mászásra is kb 10 hónapos korában (az orvos javaslatára).

Egyszercsak mindent szépen elkezd, nincs miért aggódni.

Kacagás: mi bohóckodunk neki és azon nagyokat nevet.

2009. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hirtelen kőzel hajolok hozzá egy nagy óóót mondva az arcába, vagy egyéb hülye hangot adok, pl csipcsipcsip, na ilyeneken is röhög:) 7 hósan kezdett kúszni, most 9 hós, de még mindig kúszik, vagy négykézláb hintázik, amiből nagyon ritkán ül fel egyedül. Láttam már felülni, mégis elvárja hogy felűltessem. Mi lenne ezzel a gond?
2009. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de hogyan tanítottad meg mászni? 11 hós, nem mászik:(
2009. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az orvos mutatta meg: négykézlábra kell tenni (ezt nálunk hagyta) és a kezét rakosgatni előre majd a lábát is. később márcsak a lábát kellett rakosgatni, hogy ne üljön vissza. és közben mindig mondtam neki, hogy "négykézláb". strapás volt. de van aki azt mondja, hogy az sem lett volna baj, ha később magától tanul meg mászni.
2009. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogy van lemaradva! A szakirodalom szerint 6 és 10 hónapos kor körül tanulnak meg ÁLTALÁBAN a babák mászni, ülni, állni. A nagyobbik lányom 6 hónaposan már olyan gyorsan mászott, hogy alig tudtam utolérni, 7 hónaposan felállt, 1 hétre rá felült. A kisebbik jövő héten lesz 8 hónapos és kb. 2 hete tud csak mászni. Még nem ül egyedül, sőt nem is áll. Minden baba más, de ti még bőven időn belül vagytok. Azt nem írtad, hogy fiú-e vagy lány, mert a fiúknál amúgy is később következnek be ezek a fejlődési szakaszok. :) Légy türelemmel, ezek a folyamatok egyik napról a másikra következnek be, nem feltétlenül fokozatosan.
2009. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!