Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18/19 évesen a szüleiteknek/cs...

18/19 évesen a szüleiteknek/családotoknak hogyan mondtátok el, hogy babát vártok és hány hetesen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

voltam olyan joban velük hogy felhivtam öket telefonon és közöltem hogy ez van.

Otthon pedig megbeszéltük és kitaláltuk hogyan tovább.

Én akkor mikor kiderült megis mondtam mert furdalt a lelkiismeret.Ekkor kb.6 hetes voltam.

2011. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én anyával együtt csináltam meg a tesztet,apának meg nehézkesen de megmondtuk hogy mi van.Páromnak már előtte mondogattam mert rosszul éreztem magam,végül a pozitív teszt után felhívtam és kicsit kiakadt.Mamámnak pedig úgy mondtam el hogy visszautasítottam az alkoholos bonbont.
2011. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kisnita ***** válasza:
100%

Az én esetemben tervezett volt a terhesség. 19 évesen estem teherbe és 20 évesen szültem.

Apukám az nap jött látogatóba mikor kiderült, hogy babát várok. Jött, mondta hozott nekem sajtot. Én meg mondtam neki, köszönöm, örülök, de hamarosan pelenkát hozhatsz, terhes vagyok :) Vigyorgott :)

Anyukámmal akkor már évek óta nem tartottuk a kapcsolatot, fél idős lehettem mikor tesóméktól meghallotta, hogy babát várok. Megszerezte a számom, írt sms-t, én vissza írtam, utána felhívott, találkoztunk és kibékültünk. A terhesség hozott össze minket. :)

A szülésnél is bent volt a kórházban, a szülőszobára is bejött 1x, de ahogy meglátott ki kellett vezetni őt mert szegény rosszul lett. :S

Mindenki örült a terhességnek az én családomból. A párom családjából após örült, anyós és a nagymama semlegesen fogadták. Amióta megszületett mindenki imádja, az egész család rajong érte. Nem is csoda mert olyan édes kisgyerek. Rafinált, ha rosszalkodik és elkapjuk úgy tud nézni azokkal a nagy szemeivel meg a fél méteres szempilláival, hogy mindenki elolvasód tőle :)

Ha most terhes lennék biztos senki nem örülne a rokonságból a hírnek mert nem tervezünk másik gyereket és egyébként sem jönne jókor az anyagiak miatt is meg egyébként is költözés előtt állunk, nagyon mozgalmas most az életünk. Én sem vágyok több gyerekre, de ha úgy adódna, hogy becsúszna örülnék neki és szeretettel várnám. Természetesen bántana, hogy a rokonság nem örülne neki, de nem sokáig bánkódnék ez miatt. Annak a babának úgy is az a legfontosabb, hogy a szülei hogy éreznek. Ha a szülők örülnek és várják akkor semmi más nem számít.

2011. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám ugy tudta meg,hogy kértem ot,adja meg a nogyogyászunk számát,mert akarok hozzá menni.Gyanus lett neki,mert elotte,nem nagyon szerettem kivizsgálásra járni,most meg én kértem,ez lett neki gyanus.Kért idopontot,én elmentem,akkor megmondták,hogy 4hetes terhes vagyok,én persze bogtem,nagyonis.Akkor felhívott,hogy mi van,és meghallotta a hangomom.

Amikor a páromnak mondtam el,o fél orát hallgatott a telefonban,én meg mérgemben leraktam neki,mintha akkora áldozatot kellene tenni azért a babáért.7napbol 5-ot kulfoldon él és dolgozik...Mind1,hosszu.

Apukámnak ugy mondtuk el,hogy ott volt a fél család,aztán mondtam neki,hogy apu kéne valamit tudnod:A tesomnak babája lesz. :D

Hát leesett az álla.De aztán megnyugtattam,hogy nem a tesomnak,hanem nekem.Ekkor elsírta megát,egyszeruen meghatodott.Aztán mondta,hogy meg kell innia 1felet a párommal,pedig amugy nem nagyon iszik. :P

Anyosék,meg.......:S

Mindjárt azzal jottek,hogy hogy fogunk mi megélni,meg hasonlo sz@r keresztkérdések.Hol fogunk lakni,meg ki fogja nevelni,stb.Kicsit kellemetlen volt,meg olyan megalázo,mintha valami kis rongy lennék,pedig jo családi korulményeink vannak,én meg már voltatm meg vagyok is olyan felnott,hogy felneveljek 1kisbabát.Mintha anno anyáink,meg persze anyos is,nem ennyi idos lett volna,sott,még fiatalabb,mint én a terhességem elején.A párom nagyon szépen keres,meg akárhova is megyunk majd a nagyvilágban,kapni fognak utánna a munkahelyek,mert okos és intelligens,szoval nem tudom,hogy mit paráztak.

sajnos már látom elore,hogy nem lesz jo a kapcsoltaom anyossal,pedig én azt ugy szerettem volna,de ha o igy áll hozzám,akkor sajnos én is.

,,Amilyen az adjonisten,olyan a fogadjisten is...,,

2011. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ketten voltunk otthon anyuval mikor a tesztet megcsináltam.(Nem volt tervezett)Nem kellett mondanom semmit,mert látta rajtam,és meg is mutattam.Hát meglepte az biztos,de mondta,hogy végig mellettem lesz.kb 6 hetes terhes lehettem.Párom szülei viszont rosszul fogadták,sokáig kerültem is őket direkt,mert féltem magamtól,hogy nagyon csúnyákat mondanék.Páromat egyébként telefonon hívtam én annyit mondtam:"Megcsináltam a tesztet és pozitív lett!"

Kérdező,te is hasonló cipőbe jársz?Hány éves vagy?Még csak 19 vagyok,mire a baba megszületik rá pár hónapra fogom tölteni a 20-at.

2011. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mondjuk már betöltöttem akkor a 20-at akkor, anyum este jött haza, leült, én mondtam szeretnék vmit mutatni, és leraktam elé a pozi.tesztet az asztalra.

Meglepődött először, megijedt, de kb 1 hét múlva már teljesen máshogy állt hozzá, nagyon örült, és várta velem:-)

2011. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!