Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok! (kor és nemet...

Fiatalok! (kor és nemet írjatok létszi) Mennyi pénzt költetek havonta magatokra, szórakozásra? CSerébe honorárjátok otthoni rendszeres segítséggel a szüleiteknek ezt? (Lennt)

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit?

Segítettek otthon és mit és miben?

Anyukátok készíti a szednvicseteket és vasal még rátok?

Hány ezer ft-os mobilotok van?

Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek?



Statisztikai érelembe érdekelne a fitalok pénz költése,házi munkában való segítése,és az mikortól gondolják úgy magunknak kell a saját dolgait,ruháit,élelmezését a suliba megoldani.


2011. jún. 24. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
100%

Változó,hogy mennyi pénzt kapok.Nem rendszeresen kapom,hanem valamikor kapok,de sokszor nem.

Takarítok,mosogatok,kiteregetek,ablakot pucolok.

Vasal ő általában,én is szoktam ebben is segíteni,a szendvicset már én készítem,kivéve suliidőbe.

20.000 Ft-os telóm van.

Nekem mostantól kénexD

15/L

2011. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
Akkor te nem az elkényesztetett fajta vagy,végre egy bele való lány,és mikortól gondolod úgy hogy a szendvicset a suliba már magának a diáknak kell csinálnia?
2011. jún. 24. 17:27
 3/76 A kérdező kommentje:

Igen jó hallani,hogy azért ilyen fiatalok is vannak,mert én 18 éveseket ismerek főként és azoknak még mindig anyuci csomagol és semmit nem csinálnak az ég világon,csak napi szinten 800 Ft-os kaját esznek,meg máshova szórják a pénzt.


akkor lehet ez még sem mindenhol átlagos,vannak kivételek.

2011. jún. 24. 17:29
 4/76 anonim ***** válasza:
72%

13/L

Heti 2500Ft (nyáron nem) tavaly még 3500Ft volt szerintem csak nem emlékeznek rá hogy ennyi volt régen,egyébként nem zavar.

Szendvicset én csinálok ha szeretnék,ha nem csinálok,ott a zsebpénz,hogy vegyek valamit enni.

Otthon teregetek,vasalni nem szoktam,a takarítónő szokott mosogatni sem szoktam,mert van mosogatógép.

A ruhát mindig felkeléskor döntöm el,mert kedvemtől függ.

Telefonom 48.000Ft azt ellopták,ezért saját pénzemből vettem egy ugyanolyat.:)

Ja egyébként ha érdekel sosem hajt tanulásban,szerintem ezért vannak jó jegyeim,mert nincs rajtam nyomás,hogyha elrontok valamit akkor le fog szidni :)

És szerintem 12 kortól saját ízlésünk van,úgy kombináljuk a ruháinkat és pontosan tudjuk,hogy kell-e uborka a szendvicsbe vagy nem kell :D

2011. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
82%
Ja és a pénzt nem szórom el elrakom,az ilyen helyzetekre mint a telefon lopás :) 17:31 vagyok
2011. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
100%

Havi 5000Ft-t kapok. Ruhákat van amikor zsebpénzből veszek, van amikor a szüleim fizetik, kiegészítőket általában magamnak veszek, illetve néha készítek. A zsebpénz ellenére előfordul, hogy kapok pénzt a szüleimtől ha elmegyek hétvégén a barátokkal 'bulizni' (nem diszkóba).

A szobámat magamnak takarítom, rendet tartok. Ezenkívül amiben éppen kell, segítek. Valamelyik nap kitakarítottam az egész lakást, tegnap terigettem. Mosogatni, terigetni, szárítóról elpakolni, takarítani szoktam illetve segítek a főzésben, ha kell.

A vasalást anyum nem bízza rám, pedig szeretek vasalni, szendvicset általában anyum vagy apum csinál suli időben, egyébként megoldom magamnak. Csak suliidőben gyakran kapkodok, mert imádom készülődni, variálni, hogy mit vegyek fel stb.

A telefonom nem tudom pontosan mennyi volt, nokia 5230 navi, ha jól emlékszem 32.000Ft-t volt.

16/L

2011. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,akkor látom van másik oldala is a fiataloknak,akik csak úgy is segítenek otthon,nem várnak érte semmit és tudják értékelni és becsülni amit a szülőktől kapnak.
2011. jún. 24. 17:42
 8/76 anonim ***** válasza:
51%

Én 15 éves koromtól kb. napi 1000 forintot kaptam, de se ruhát, semmit nem vettek nekem a szüleim. Reggeliztem otthon és ha éhes voltam, vettem kaját. 30 000 forintos telefonjaim voltak, évente cseréltem és a havi 30-ból a ruházkodást is megoldottam. Most már nincs ilyen problémám, hál isten, mivel dolgozok.

20L

2011. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, az lemaradt, én mostam főztem, takarítottam, otthon is és a barátomnál is később:)
2011. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
100%

Bankkártyára kapok havi 5000Ft-ot, ezt arra költöm, amire akarok, de uzsonnára kapok pénzt külön. A saját szobámat rendben tartom, a kutyát hordom iskolába és porszívózok meg főzök a nagyszüleimre. Ha éhes vagyok, magamnak csinálok kaját, de anyu vasal rám, mert én nem tudok:$ Kb. 20.000Ft-os telóm van, de már elég régi, ősszel kapok újat. Szerintem olyan 17 éves kortól kell teljesen önállónak lenni.

13L

2011. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!