Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén! Megbántátok már,...

Őszintén! Megbántátok már, hogy gyereket vállaltatok egyszer is?

Figyelt kérdés
Lehet, most furcsán hangzik a kérdés, de sokszor hallom, hogy a szülő csak egy nyomorult rabszolgává válik, annak érzi magát, nem többnek, akinek non-stop a férje és a gyereke fenekét kell istápolnia és ez eléggé fura számomra. Érezte már így valaki magát, hogy ténylegesen visszaforgatná az időt, mert megbánta az egészet a felfordult élete miatt?
2011. máj. 5. 06:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
54%
Sose éreztem így,bár néha az idegeimre mennek mind a ketten,de sose bántam hogy megszültem! Érte élek! Ássa el magát aki kimeri jelenteni,hogy megbánta a gyerekét,hisz mindenki tudja hogy egy gyerek felelősséggel jár és nagy részben megváltoztatja az életet!
2011. máj. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%

Néha egy kicsit bánom,de nem is éppen azt,hogy vannak a gyermekeim.hanem azt hogy pont akkor szültem és pont annak az embernek!ma már tudom,hogy jobban járt volna mindenki,ha kicsit késöbb és nem az exemnek,hanem a jelenlegi páromnak szültem volna gyermeket!!!De ha nem igy törtènt volna minden akkor most nem lenne 3 gyönyörű gyermekem(vagyis lehet,hogy lenne,de nem ők) és akkor nem ismerném a páromat akinél jobb embert nem is találhattam volna és nem lenne a közös kis egy èves kislányunk!!!

Néha kivánom hogy bàr egyik vagy màsik ne lenne itt,de akárhonnan nézem mindig arra a döntésre jutok,hogy nélkülük nem lenne teljes az életem!:)

2011. máj. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
A gyereket soha nem bántam meg, csak inkább elbizonytalanodtam, hogy nem volt e korán, jól mértem e fel, hogy mit vállalunk, de persze ez csak a sokadik átvirrasztott éjszaka után jut eszembe, inkább a fárdság beszél belőlem, mint az érzelmek.
2011. máj. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Néha úgy érzem, hogy jobb lenne ha lenne rajtuk kapcsoló, és néha egy-egy órára ki lehetne kapcsolni őket, de sosem bántam meg a gyerekeket!

Persze, hogy megváltozott az életünk, még legalább 15 évig nem lesz nyugtunk, és nem magunk osztjuk be az időnket. :)

2011. máj. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
68%

Az a szülő,aki rabszolgává válik,ezt saját magának köszönheti! Nem kell minden percben csak a gyerekkel foglalkozni,nem kell feltétlenül a férjet kiszolgálni,akkor nem lesz senkiből rabszolga.

Megbánni pedig nem tudnám.

2011. máj. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem bántam meg. Sőt, azt bánom hogy olyan önző nő voltam sokáig, aki élte a mindennapjait, nem hiányzott belőle a gyerek. Ha lesz akkor lesz ... De amikor a párommal elhatároztuk hogy gyereket szeretnénk, és nem jött csak évek múlva és az elsőt el is veszítettük, akkor valahogy minden megváltozott. A kislányom most egy éves és minden nap azt kérdezem magamtól hogy hogy tudtam eddig nélküle élni? Vannak persze nálunk is fárasztó, kimerítő napok, de ez nem jár azzal hogy megbántam hogy gyereket vállaltam. Most így teljes az életem.
2011. máj. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem éreztem, hogy megbántam. Persze voltak nehezebb napok, amikor nagyon kiborított. Azt bánom egy kicsit, hogy későn szültem (31 évesen), talán több türelmem lett volna hozzá fiatalabb koromban.
2011. máj. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

Azt, hogy gyermeket vállaltam, soha nem bántam meg. Azt, hogy kinek szültem gyereket, azt már igen. Nem a gyermek a "probléma", hanem az, ha az Apa nem partner, nem segít semmiben, sőt, még azt várja, hogy, ahogy írtad, Őt is istápold a gyermek mellett.

Én nem érzem úgy, hogy a gyermek miatt felfordult volna az életem, ugyanúgy csinálok mindent, mint addig, csak persze több szervezést, jobb időgazdálkodást igényel. Pedig Én már kislányom 7 hónapos kora óta dolgozom, mégis mindent meg tudok oldani, össze tudok hozni. Hozzáteszem, van egy mindenben segítő, mindenre azonnal ugró családom (szüleim, nagymammám, unokatesóim, keresztanyám stb.).

2011. máj. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%
én mindig azt mondom,hogy 2gyermekem van:a párom és a kislányom.nem bántam meg,csak néha azt érzem,hogy túl sok minden nehezedik rám.
2011. máj. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%
Bennem ilyen furcsa kettős érzés van. Imádom a fiamat, és tényleg mindent megteszek, hogy jól neveljem és megkapjon minden szükséges dolgot. Másrészt úgy érzem, hogy egyáltalán nem nekem való ez az életmód, hogy semmi függetlenségem nincs, én tényleg bezárt rabszolgának érzem magam sokszor, mivel senkire nem tudom rábízni a gyerekemet, így szinte mindig én vagyok vele. Ez kicsit sok sokszor. Zavar, hogy nem csinálhatom azt, amihez kedvem van, nem mehetek akárhova stb. Másrészt meg ha nem lenne, akkor elég üres lenne az életem szerintem. Szóval jó is, meg rossz is sokszor így együtt, valószínű, hogy korai volt nekem még ez.
2011. máj. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!