Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlott anyukák, mit...

Gyakorlott anyukák, mit tegyek ha nem birok mozdulni a 9 hónapos kislányomtól?

Figyelt kérdés

Egyszerűen eljutottunk oda, hogy semmit nem tudok tőle csinálni.Se főzni, se takarítani, de még az esti fürdés is stopperolva van számomra.

Imádom a lányomat,viszont már nagyon nehezek igy a mindennapok.Próbáltam magam mellé tenni az állókában, de neki nem volt elég, tanácstalan vagyok.Este (csak mellettem alszik) ha megmozdulok, vagy esetleg kikelek az ágyból sikítva sír, és keres.

Sokáig tart ez még???:)


2011. máj. 5. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szoktatod le erről,akkor akár évekig is rajtad fog lógni.
2011. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló a helyzet.ha ott vagyok vele szépen elvan,de ahogy nem lát engem sir,ordit.

általában beteszek neki 1 zenét,1 üres palackal is jol elvan.ha hagyom hogy 4kézláb mászkáljon a földön,azzal is elvan 1 db-ig.beteszem a szobahintába.

éjjel pedig a kiságyába altatom el,ugyhogy én is mellé fekszem mig elalszik.aztán kiszállok mellöle.(elég nagy kiságya van:-)szerencsére )

2011. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom sajnos....de megszakad a szívem mikor látom potyogni a krokodil könnyeit.Viszont már nagyon nehéz.

Hogyan tudnám leszoktatni???

2011. máj. 5. 10:57
 4/8 anonim ***** válasza:
vidd gyerekek közzé hogy szokja a társaságot
2011. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kezdd el hozzászoktatni, hogy a saját ágyában aludjon el. Nem lesz könnyű, el fog tartani rosszabb esetben 1-2 hétig is, mire megszokja, de így egyikőtök sem tudja magát kipihenni.

Nekem is 9 hónapos a kisfiam, már mászik és kapaszkodva feláll. Elég veszélyes dolgokat csinál, ezért állandóan körülötte kell lennem. Járókánk nincs, a kiságyban csak addig marad meg, amíg alszik. Én elfogadtam ezt a helyzetet, leginkább akkor végzem a dolgomat, amikor alszik, de úgy gondolom, hogy ez csak pár hétig-hónapig fog tartani, mert egyre óvatosabb, és egyre ritkábban üti meg magát. A társaságomat ő is igényli, de már néha elindul egyedül a lakásban, és nem ő jön utánam, hanem én megyek utána :) A te picid hol tart a mozgásfejlődésben?

2011. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na igen, ő is mászik, amiben tud megkapaszkodik és feláll...a fiókokról már leszereltük a kilincseket, és igyekszem biztosítani neki a "terepet". :)

Ugyebár nincs még félelem érzete, ezért sokszor mindkét kezével elengedi az aktuális kapaszkodót, és ugy nyúl a tárgyakért.Ilyenkor ált. a popsijára esik.Tehát adjak neki nagyon szabad teret?

2011. máj. 5. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:

szia, ne hallgass arra hogy így marad. istenem, 9 hónapos, a szeparációs szorongás kellős közepén.....hidd el elmúlik. nem kell erpőltetni semmit, azzal többet ártasz. sajnos most ezt el kell viselni, ha kellesz neki akkor add oda magad,és akkor fog elmúlni. ez nagyon fontos hogy az ő kis lelke ép maradjon és a kapcsolatotok se sérüljön. az enyém is pont ezt csinálta, egy lépés nem sok annyit nem tehettem tőle, éjjel együtt aludtunk, kelt sokszor cicizni....és úgy maradt? nos: nem!!! 2,5 éves lesz júniusban, és külön ágyban alszik, nem cicizik, nem szeparált....elvan ha főzök vagy vmi dolgom van.

az hogy meddig tart....hetek, hónapok....de elmúlik hidd el. csak ne hagyd sírni könyörgöm.

2011. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm a megnyugtató választ! :)

Nem hagyom sirni, már az első naptól kezdve ha jelez megyek hozzá.Ez szerintem alap.Akkor beletörődök, elfogadom a szitut.Valahol persze örülök, és jól esik, hogy ennyire ragaszkodik hozzám, csak sokszor már alig élek...:)

Mégegyszer köszönöm!

További szép napot!

2011. máj. 5. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!