Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a gyümölc...

Hogyan szoktassam rá a gyümölcsre 20 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés

1 éves koráig szinte minden gyümölcsöt megevett, aztán egyre kevesebbet. Pár hete még megette a banánt, de már azt sem. Minden nap megkínálom almával, körtével, banánnal, de nem kell neki semmi! Próbáltam a húst gyümölcs szósszal adni, de úgy sem kell.

Gyümölcsös joghurtot eszik, de szerintem az nem elég. Más is van így?


2011. máj. 6. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Problaj meg a gyumolcsos joghurtjaba vagy sima joghurta, baba desszertbe meg sajat magad is gyumit tenni. Ne tomd meg oket de vajal bele mondjuk 1 szep epret, vagy egy kis bananat aprora. A lenyeg, hogy egyelore egy ideig csak nagyon keveset tegyel bele majd fokozatosan noveld. Ha szereti mondjuk a turos palacsintat akkor tegyel a turoba egy kis friss gyumolcsot, meggyet, cseresznyet, barackot ami eppen olcso es szezonja van, egy kis vanilias ontetet ra. Keszithetsz hazilag is puddingot abba is mehetnek gyumolcs darabok. Hogy alltok a gyumolcs levekkel? Igy sem issza meg. Kisfiam pl nagyon szereti az alma levet osszekeverve korte level es felontve egy kis vizzel. Igy folyadekhoz is jut es gyumolcsot is eszik. Ha van melegszendvics sutotok, akkor probaljatok ki a bananos meleg szendvicset. Tudom szornyen hangzik. :) De nem annyira rossz es nallunk eddig mindegy gyerek szerette. Picit megvajazod a kenyereket (ha lehet ne sos vaj legyen vagy margarin is mehet) ravagod a banan karikakat es osszesutod oket. Probalj meg neki gyumolcsos rizset kesziteni. Tejbe megfozod a rizst, pici vaniliaval es nagyon pici cukorral (mehet bele vanilias cukor) lehutod es apritasz ra friss gyumolcsoket (neha en lusta vagyok es mandarin konzervet szorok ra)epret felvagva, barackal is nagyon finom de keverheted a gyumolcsoket. Pici tejszinhabot is nyomhatsz a tetejere de nem muszalj. Kisfiam egyik kedvence a vanilias tehenturo osszekeverve mazsolaval es egy tojas sargajaval majd beletoltjuk ezt az kimagosott almakba es megsutjuk a sutobe ( tehenturoba mazsola helyett tehetsz aprora vagot barackot igy is nagyon finom.

Tudom nem egyszeru ennyit sutkerezni meg kervergetni... Mi a zoldsegekkel allunk hadilabon, ugyhogy rengeteget kiserletezek. Egyeduli zoldseg amit szivesen megeszik az a nyers uborka. ezt ragja ha kell egesz nap de a tobbit...:( Kitartast nektek, bocsi nincs idom visszaolvasni amit irtam, ugyhogy lehet lesz par helyesirasi hibam. :)

2011. máj. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Ki fogom próbálni amiket írtál :)
2011. máj. 7. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!