Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy álltok ahhoz amikor...

Hogy álltok ahhoz amikor anyukák dicsekednek az én gyerekem ezt tud meg azt tud?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Kedvesen bólogatok, hogy tényleg??? És én is mondok pár dolgot...

Amúgy nem tudnak ezzel kihozni a sodromból, mert minden gyerek más. Aki meg rosszindulatú dicsekvésnek szánja, azzal nem kell foglalkozni.

2011. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Meghallgatom, bólogatok:)

Sosem szoktam rákontrázni, mert azt tapasztaltam, h ezek az anyukák ilyenkor nekiállnak még jobban felsrófolni, h az övék mit tud, a végén már maguk is elhiszik, h már három hónaposan beszélt a csodagyermekük.


Amúgy sem igen beszélgetek ilyenekről, mert az a tapasztalatom, h ilyenkor nem kíváncsiak a te gyerekedre, csak a sajátjukat akarják sztárolni.

2011. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokás a dicsekvés, illetve mindig megbeszéljük, melyik gyerek éppen mit csinált, mit tanult, de senki sem dicsekvésből teszi, mint inkább tapasztalatcserének szánjuk.
2011. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasonló a tapasztalatom, mint a 13:24-es válaszolónak. Meghallgatom az ódákat, utána elmondom, hogy nálunk mi van-volt, és akkor jönnek az "az semmi" kezdetű mondatok... Vicces. És persze legtöbbször olyan anyukáknál tapasztaltam, akiknek a gyereke lemaradt valamiben a többihez képest, így kompenzálnak, gondolom...
2011. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Én azt is utáltam, hogy amikor találkoztunk valakivel az első kérdés szinte mindig az volt:"miket tud már a gyerekem?". Mi ez, vizsga??? Erre mindig tök ideg lettem. Értitek. Kérdezze azt, hogy "hogy vagytok", "mivel-hogyan telik a napotok"...stb.
2011. máj. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Naa én ettől ki tudok borulni. De próbálok nem foglalkozni vele. Pl. van a lépcsőházunkban egy öreg nő és ha vele össze futunk már hajam az égnek áll mert egyből kérdezi hogy az én kisfiam is beszél már 2 éves amugy.

Nem régen kezdett el szavakat mondani és egyre ügyesebb, és ilyenkor mondja hogy mert a szomszéd kislány már annyit beszél meg már mondatokba naaa ilyenkor felkapom a vizet és mondom neki hogy még csak 2 éves és nincs 2 egyforma gyerek. A kislány abban ügyes az én kisfiam pedig másban.

Mondom mit vár hogy már 2 évesen verset szavaljon vagy írnia kéne talán.... :)

De igaza van az egyik hozzászólonak hogy ilyenkor jobb nem is meg hallani az ilyet mert még jobban rákontráz az anyuka.

2011. máj. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
nálunk nem szokás dicsekedni.barátnőkkel,ismerősökkel megbeszéljük,hogy ki hol tart.ha valaki valamiben ügyes,akkor őszintén örülünk,megdicsérjük.ha valamiben nem,segítünk,hogy hogy lehetne ügyesebb.ha valaki dicsekszik,akkor nem foglalkozok vele,meghallgatom,aztán annyi.vagy igaz,vagy nem.
2011. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

mi sem dicsekszünk, csak megbeszéljük és mindig ámulok milyen ügyesek és milyen mások a babák. ki ebben ki abban jobb :)

de lehet az se zavarna, ha dicsekednének nekem, bibibiiii-vel :D én annyira szerelmes vagyok a babámba, hogy tök meg tudom érteni azt aki dicsekszik, persze nem szép dolog de gondolom azért teszi mert nagyon büszke, nem azért mert rosszindulató.


azt viszont nagyon nem szeretem mikor anyuka kitalál olyan dolgokat amik biztos nem igaz :( utálom, minek hazudozni??? miért nem fogadja el a babáját olyannak amilyen.

pl. itt olvastam a napokban, hogy 10 HETES baba beszél. nem gügyög, beszél, sok sok szót, tudatosan, érthetően. vagy akinek a babája már 3 hónaposan sétált önállóan, 10 hónaposan mondatokban beszélt, 5 hónaposan egyedül kanalazta be a krumplifőzeléket...

szóval ezeket nem értem :(

2011. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!