Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt valaki ilyet, és...

Tapasztalt valaki ilyet, és lett gond a babával vagy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Mikor a lányom megszületett a kiságyban nem a fény és a hang felé fordult, hanem befelé a fal felé. Nem szerette a ringatást. Szopizás kozben nem nézett rám. Keveset és későn kezdett gagyogni.
2011. máj. 6. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem válasz, hanem kérdést írok de a háziorvosotok, vagy a védőnő mit mondott erre? Látása-hallása rendben van?
2011. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon mult idoben irsz. Most mennyi idos a kislanyod? Most mit tapasztalsz?

Bocs, hogy en sem valaszt irok.Orvossal, vedonovel konzultaltal mar?

2011. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom kb 3 hónaposan kezdett rám nézni szopizás közben. Én azt hittem, hogy ez normális, ahhoz képest a fiam már 1. nap. De nincs vele baj, habár a védőnő javasolt egy szemvizsgálatot, amikor ezt elmondtam neki. Szerencsére nem találtak semmit. A ringatást egyik gyerekem sem szereti. Egyszerűen azért, mert ahogy odavettem magamhoz, egyből a cicit keresték. Hiába akartam ringatni, hiszti lett belőle. Szóval én ezért nem ringattam egyiket sem.

De ez így tényleg kevés info. Mennyi idős most? Mi az, hogy keveset kezdett el gagyogni, és későn?

2011. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Látás és hallásvizsgálaton is voltunk,ezekkel minden rendben van. Próbáltam a védőnőtől és a gyerekorvostól is segítséget kérni, de szerintük én vagyok aggodalmas és csak egyszerűen más ütemű a gyerekek fejlődése és igazándiból nem foglalkoznak vele, mert hogy úgysem tudnak mit tenni. Nincsenek a helyzet magaslatán. Most 9 hónapos és a mozgásfejlődésével semmi gond, már kapaszkodva lépeget, meg integet pápát, vagy ha kérdezem tőle az udvaron, hogy hol a cica, akkor rámutat, de beszélni csak a babanyelven képzett hangkapcsolatokat mondja, pl dadaddda vagy egyszerűen csak egy gi-t mond. Ezt is csak kb 2 hónapja mondja és elég ritkán.
2011. máj. 7. 08:48
 5/8 anonim ***** válasza:
És most sem néz a szemedbe? El van egyedül is? Vagy mindig igényli hogy foglalkozz vele? Egyébként szerintem egy 9 hónapos babának, nem kötelező többet mondania mint a babababa, stb. És szokott sikongatni? ha megörül valaminek felsikít?
2011. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, most már a szemembe néz, és el is játszik egy-egy kis időt, meg akarja is, hogy foglalkozzunk vele. Kacagással, sikítással kifejezi, ha tetszik neki valami, csodálkozással, ha nem ért valamit. Engem csak ezek a régi dolgok aggasztanak, nem tudok megnyugodni.
2011. máj. 7. 16:25
 7/8 kicsiszolo ***** válasza:
Lehet esetleg privát írni?
2011. máj. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amiket a mostani allapotarol irtal, az alapjan szerintem nem lehet gond. Az en 15 honapos fiam sem mond ki semmi ertelmes szot. CSak babanyelven beszel.. Viszont ert mindent, amit mondunk neki, es megerteti magat egyeb modon.
2011. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!