Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond? 3 napja...

Mi lehet a gond? 3 napja nagyon belassult laptopom, sosem tapasztalt jelenség. Alig bír dolgozni. Minden szakadozik: kép és hang (film, zene, msn, egy szimpla animáció egy honlapon).

Figyelt kérdés

Sorrendben:vírusirtás, töredezettségmentesítés, szemét lepucolása, újraindítás. Továbbra is fennáll a probléma. 1 dvd írása kb. 10 perc kellene hogy legyen, helyette 1,5 óra. Úgy imádkoztam, hogy a fontos dolgokat ki tudjam írni. Hard Disk Sentinel-t tanácsra telepítettem. Nem tudok se rövid, se részletes öntesztet végrehajtani: "Sikertelen az olvasó egység hibája miatt!"-írja ki. 5 éve van meg a laptop. Volt használva tisztességesen, kapott amennyit csak illik.

További szokatlan dolog, hogy pl. pár szöveges doksi és pdf pendrive-ra történő mentése is sokáig tartott. Sokáig tölt be a gép indításkor. Először megijedtem, hogy egyáltalán betölt-e az XP.

Trójai keresővel is próbálkoztam a nod32-őn kívül. Semmi. Volt már vírusom, de az nem csinált ilyet.


TIPPEK ,TANÁCSOK?!?!?!


2010. júl. 14. 21:07
 1/10 A kérdező kommentje:
jaj még kihagytam, hogy a DVD íróm az hibátlanul működik. Új, nem hibás, mert a kiírt dolgok működnek minden gépen, csak épp nem ilyen sebességgel kellene dolgoznia még max írásnál sem. Pár DVD-t már kiírtam :D azért gyanús a lassúság.
2010. júl. 14. 21:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Pedig ez valami nagyon komoly vírusnak látszik. Naponta írnak újabbakat, rengeteg van belőlük. Mi ez? XP vagy Win7?
2010. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
XP professional
2010. júl. 14. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennyi minden lehet: [link]
2010. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
XP Professional az enyém is. Minden program/Kellékek/Rendszereszközök/Rendszer-visszaállitás. Bal oldali kék szövegre kattintsál, Figyelés elől vedd ki a pipát. Aztán inditsd újra a gépet és futtasd le a víruskeresőt. Ha leszedte, akkor kapcsold vissza és inditsd még egyszer újra.
2010. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem megy normál módban, próbáld meg Csökkentettben.
2010. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz, hogy a rendszer visszaállítási beállításokban A rendszer visszaállítás kikapcsolása az összes meghajtón NE LEGYEN KIPIPÁLVA?
2010. júl. 14. 21:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem épp itt az ideje egy újrahúzásnak.

Azt írod ,5 éve van meg a laptop . Ez egy dolog,de mikor volt újratelepítve,talán 5 éve ?

2010. júl. 15. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az eszközkezelőben nézd meg, hogy nem rakta-e vissza a HDD-t PIO üzemmódra.

Eszközkezelő: Vezérlőpult, Rendszer, Hardver fül, Eszközkezelő.

Ezen belül: IDE ATA/ATAPI vezérlők, Elsődleges IDE csatorna, Speciális beállítások. Ha bármelyik "Csak PIO"-n van tedd át UDMA-ra. Aztán ugyanez a Másodlagos IDE csatornával is.

2010. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21 25: Vedd ki a pipát a Figyelés elől, inditsd újra a gépedet és akkor futtasd le a virusirtót. Aztán vissza kell tenni természetesen. Az a gond, hogy ez a nyavalyás Windows System Volume Information a fertőzést is hajlamos visszaállítani. Hogy miért? Mert WINDOWS.
2010. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!