Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vállaljak második...

Mikor vállaljak második babát? Ti vállalnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 18 hónapos kisfiunk, aki egy hónapja jár bölcsibe, én pedig részmunkaidőben mentem vissza dolgozni. Eddig nem is nagyon beszéltünk második gyerekről, de néhány hónapja egyre jobban vágyok egy kisbabára, annyira, hogy már szinte elsírom magam a gondolatára. Lassan betöltöm a 35-öt, tehát a végtelenségig nem várhatunk, ha szeretnénk. A férjemmel próbáltam beszélni, de nem repül a boldogságtól az ötlet hallatán, de nem is zárkózott el. Ő inkább az anyagiakra hivatkozva mondja maradjon ez az egy, és mindent meg tudunk neki adni. Hitelünk nincs, van lakásunk, kocsink, és viszonylag jól keresünk. Szerintem gond nélkül fel tudnánk nevelni még egy gyereket. Szóval úgy érzem, rá tudnám beszélni a férjemet, ezt a picit is annyira szereti, hogy szinte szerelmes belé.

A kisfiam a bölcsi miatt elég beteges mostanában, félnék attól, hogy a picit megfertőzné mindennel. Ráadásul mindenhová gyalog megyünk, még hamar elfárad, cipelni kell sokat, amit nem tudom terhesen hogy oldanék meg. Babakocsi kizárva, kiugrik belőle.

Egy kis tanácsra lenne szükségem, mert erről nem akarok senkivel beszélni, nem akarom, hogy a családom készpénznek vegye.

A másik: elképzelni sem tudom hogy boldogulnék két kisgyerekkel, hiszen még a kisfiam is felkel éjszakánként.

Egyszerűen mihamarabb el kellene dönteni legyen, vagy ne, mert én 40 felé már biztosan nem fogok szülni.

Csak egy kis megerősítést kérek tőletek!


2011. máj. 7. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

20 hónap van a 2 gyerekem között:)

Ha az anyagiak megengedik a második baba vállalását

akkor hajrá!:)Szerintem nincs miért halogatni tovább!

27-28 hónapos lenne a kisfiad mire megszületne a tesó!

Már sokkal értelmesebbek olyankor!(ha rögtön kezdenétek a babaprojectet)

2011. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én elgondolkodnék az alábbiakról a helyedben:

Ha a 18 hónapost még nem szoktattad le az éjszakai felkelésekről,hogyan bírnál még egy picivel?

Ha csak 4 órában dolgozol,akkor a Gyes sem mennyi lesz? Úgy is jól kijöttök anyagilag?

Ha Gyesre mégy,akkor két gyerekkel visszamehetsz-e majd a munkahelyedre? Beveszik- e majd mindkettőt a bölcsibe?

Sőt,ha a nagyobb államiban van,akkor a kicsi születése után már nem fogják bevenni,mert te otthon vagy.

Mi történik,ha a párod munkanélküli lesz? Ma a legjobb állásban levőknek is kell erre gondolni! Van annyi tartalékotok,hogy egy ilyen helyzetet átvészeljetek?

Minél nagyobbak a gyerekek,annál többet kell költeni rájuk. Az csak mese,hogy az iskola ingyenes.

Dönteni természetesen nektek kell.

2011. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ezt a férjednek is megkell értenie hogy bizony

nekünk már ketyeg a biológiai óránk.

persze én még csak 25 vagyok kislányom 1éves de

én mindenképp megszeretném szülni 30 éves koromig a kistesót mert 30 felett ahogy te is már nehezebb.. testileg lelkileg és hát egészségileg is a baba miatt.

de a férjedet is meglehet érteni

az enyém is ilyen.

ha mondanám hogy legyen baba ÁH KIZÁRT..

majd pár év múlva..

azt is mond meg a férjednek hogy később már nem lesz lehetősége apának lenni mert ha közeleg a klimax?.

akkor meg sírhat..

de ezt nektek kell megbeszélni

ha minden adott egy babára akkor HAJRÁ!!

és ha majd az apukája a karjában tartja

eszébe jut hogy : milyen jó hogy mégis nekivágtunk a kistesónak :)

2011. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kisfiam magánbölcsibe jár, nem fogják kidobni ha jönne a kistesó. A munkahelyem pedig elég biztosnak mondható, szükségük ,van rám, nehezen találnának egy hasonló ismeretekkel rendelkező embert. Ráadásul nem csinálnak gondot a gyerekből, táppénzből, tudom nehezen hihető, de így van. A férjem vállalkozó, nagyon sokat dolgozik, de már 10 éve megy a vállalkozása, sok ügyfele van, nem valószínű, hogy egyszerre minden ügyfele elhagyná. Tehát az ő munkája is viszonylag biztos.

Egyre jobban hajlok rá, hogy legyen, mert később szerintem borzasztóan megbánnám, ha nem vállalnám be. Sok 40 feletti egygyermekes nővel beszéltem, és kivétel nélkül megbánták, hogy nem szültek, még ha kis korkülönbséggel is.

Az a helyzet, hogy leginkább a kis korkülönbség miatt parázok, mert az igazán gyilkos tud lenni. Meg persze az is a szívügyem, hogy az apuka is igazán akarja, mert nem szeretném ráerőltetni a dolgot.

2011. máj. 7. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem amiket leírtál, egyáltalán nem kizáró okok. Anyagilag rendben vagytok. Ha otthon leszel a picivel, akkor a nagyot is kiveheted a bölcsiből, és akkor nem hordja haza a betegségeket. Ha nem bírod cipelni, és babakocsiban nem szeret lenni, akkor bicikli gyereküléssel (tolhatod is és belekötve nem mászik ki), vagy kismotor? Mire szülnél, már nem 18 hónapos lenne, hanem 2 és fél v. 3 éves. Egyébként a nagyobbik kisfiam 3 és fél éves, még mindig ébred éjszaka, és ott a 3 hós is, de megoldható. (Nekem még van egy 7 éves lánykám is...) Szerintem is bánnád, ha nem szülnél, főleg, ha vágysz rá. És ne felejtsd el, a legtöbb, amit a gyermekednek adhatsz a szereteten kívül, az a testvér, akivel játszhat, később veszekedhet, majd sugdolózhat, stb. Mindent bele, hallgass a szívedre...
2011. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben így ahogy leírtad biztos,hogy vállalnék!

Nekem 2 éves a kisfiam és nemsokára megyek vissza dolgozni vagyis részmunkaidőben gyes mellett.

Szívem szerint még én is szülnék egy babát de ha az eszemre hallgatok akkor nem.

Én az anyagiak miatt nem vállalnék be még egyet én úgy vagyok vele,hogy akkor legyen egy gyerek de mindene meg legyen!

2011. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagyobbat is kivenni a bölcsiből? Miért? Szerintem még nem ártana neked, ha várnál egy kicsit. Én a kis korkülönbség híve vagyok, de a szomszédomban most született 4 hónapja ugyanilyen korkülönbséggel a pici, és a mama teljesen bele van gebedve. Azt mondta, nem bírja két kicsivel már sokáig idegileg. Pelusozás, etetés, tanítgatás...ezt mind duplán kell! Persze neki nem jár még a nagyobb bölcsibe, de biztos úgy könnyebb azért, ha nem csüng rajtad a "nagyobb" is egész nap. Egy kicsit várnék vele, míg a "nagyobb" önállóbb lesz, és egy kicsit ügyesebben le tudja magát foglalni, nélküled is...
2012. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ki lehet bírni a kis korkülönbséget. Nem egy fáklyás menet, az biztos. Nekem a kicsi 2,5 hónapos, a nagy 25 hónapos. Amúgy a nagy nagyon, de nagyon ügyes, egy szavam nem lehet rá, viszont újra elkezdett éjszakázni, így megesik, hogy négyszer is kelek összesen a két gyrekehez. Ez van, nehéz, fáradt is vagyok, de nem bánom, mert 1: nekem pl. fontosabb volt hogy legyen testvére a fiamnak. 2:ez csak átmeneti dolog, hamarosan könnyebb lesz.


Mi direkt kis korkülönbséget akartunk, hiszen még benne vagy az "agybajban" :-) maszatban, szétrombolt lakásban, pelenkázásban, nem akkor kell előröl kezdeni, mikor már épp megtanulná az egyik.

Fontos szempont volt továbbá, hogy összenőjjenek, hasonló érdeklődési körük is lehet, bízom benne , hogy jó testvérek is lesznek. Lesz 9 hónapod, hogy a nagyot is felkészítsd. Mi szobatisztaságra szoktattuk a fiam, meg a terhességem közepénél megkapta a "nagyfiús ágyat", hogy időben átszoktassuk, hagytuk egyedül enni stb. Ez, hogy így alakul nála az önállóság, sok könnyebbséget jelent nekem.

A cipelés nálunk is probléma volt, egy kismotor jelentette a megoldást amúgy. :-)


S akkor az anyagiakat se felejtsük el: A mai rendszer azt támogatja - mondjuk ez téged már nem érint - hogy gyedből menj ismét Tgyásra, vagy gyerdre, úgy több a juttatás, mintha gyesről mennél ismét gyedre. Azt nektek kell tudni, hogy a 4 órás munkád után mennyi gyeded lenne, lehet érdemes lenne visszatérned 8 órás munkaidőre egy kis időre, ha számit az az összeg.


Nekünk pl. 2 hitelünk is van, igaz hamarosan lejárnak, de csak ezért már nem halogatnám a gyerekvállalást. A mai világban szinte mindenkinél benne van a pakliban,hogy kirúghatják vagy pl. az árfolyamveszteség miatt növekedik a kiadás. Ha nektek még hiteletek sincs, és biztosnak tűnik az állásotok is, én nem haboznék.


Biztosan mindenki fél attól is, hogy nem veszik vissza a munkahelyére, de én is mint te, úgy gondolom, hogy a szakmai tapasztalatim és végzettségeim miatt igényt tartanak rám. Ha nem, akkor meg biztosan találok valamit. Férjemnél ugyanez a helyzet. Mi is terveztünk előre, gyűjtöttünk az otthon töltött évekre, sőt már A/B/C verziónk is van a "mi lesz, ha" esetekre. :-)

(Azt pl. nem is értem, ha valaki direkt a semmire szül gyereket, de ez más kérdés...)


Nem értek egyet azzal az állásponttal, hogy csak egy gyerek, de annak legyen meg mindene. Ez biztos abból adódik, hogy mi négyen vagyunk testvérek, néha kellett nélkülözni, DE tisztességesen felneveltek/tanítattak minket és a mai napig összetart a család. Az értékrendünk nem azon alapszik, hogy van pl. egy jó márkás cipőm, hanem azon, hogy képesek vagyunk egy asztalhoz mindannyian leülni és együtt készülődni egy családi ebédre. Tudunk örülni egymásnak.

A gyerekkori emlékeim többsége nem értékes dologhoz kötődik, hanem egy jó élményre, kirándulásra, amit valamelyik tesómmal vagy a családdal töltöttem el. És ezt szeretném is tovább adni a fiaimnak.


A bölcsi kérdés más téma. Itt nálunk, nem vennék be a nagyot, mert itthon vagyok a kicsivel. Igaz én nem is szeretném így beadni, de van aki élne a lehetőséggel.


De a fentiekhez azért hozzáfűzném, hogy szerintem egy gyereket mindenképpen a férjnek is kell akarnia (legalább egy kicsit), mert mint gondolom az tudod, egy elég erőt próbáló időszak következik, főleg két kicsivel. És, ha mondjuk ez valakinek az akaratán kívül zúdúl a nyakába, az bizony nehéz ügy.

Mindenképpen beszéljétek át, ha a férjed is nyitottá válik, szerintem ne habozzatok.


Bocs, hogy hosszú voltam!

Sok sikert! :-)

2012. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!