Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeretfurdallásból...

Lelkiismeretfurdallásból vállalnátok testvért gyermeketek mellé?

Figyelt kérdés

Most ezalatt azt értem, hogy én egyke voltam, és tudom milyen sz@r érzés. Ezért tengődöm, hogy vállaljunk e testvért, mert nem szeretném őt is erre ítélni--amúgy is imád gyermekek közt lenni, most 2 éves.

Viszont bevallom, hogy megint előről kezdeni ezt a babakort, egy rémálomnak tartom. Nagyon nehéz volt a fiammal ez a 2 év, Ő olyan volt, hogy wc-re is alig lehetett tőle elmenni--hogy ez szoktatás kérdése volt, nem hiszem-ezt haggyjuk is.

Szívem szerint örökbefogadnék egy 2 éves v. idősebb gyermeket, de a férjem ezt nagyon ellenzi.

Hát ezért vergődöm, hogy merjek e megint babát vállalni, hogy mi lesz, ha Ő is ilyen nehéz eset lesz: hasfájás a rosszabb fajtából, fogzás, nyűgösködés stb.

Ti mit választanátok????


2011. febr. 22. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem! nekem van tesóm, a férjemnek dettó, mindkettőnknek kiváló velük a viszonyunk, de csak ezért nem vállalok még egy gyereket a másik mellé. (másfél éves) én nem szeretnék, a férjem pedig tiszteletben tartja ezt ( ami valljuk be, azt jelenti, hogy ő sem erőlteti a dolgot) Csak akkor vágj bele, ha tényleg, tiszta szívedből akarod.
2011. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
én pont a másik oldalról vagyok, én is meg férjem is tesósak vagyunk. én 2,férjem 3 tesóval rendelkezik :) és mi pont úgy vagyunk, h lehet ő lesz az egyetlen gyerekünk, mert anyagilag elég rosszul állunk... és ebbe a mai világba mikor mi is csak albérletbe vagyunk...talán sikerül vmikor saját lakás, és akkor ennek az szem kis fiamnak már legalább lakása lesz, ennyivel könnyebb lesz neki ,mert minket otthonról sajna nem tudnak támogatni sem. így a 0ról kezdtünk mindent és hát nem nagyon haladunk felfelé :( így mi erre jutottunk. de később ez még lehet változik, most még tuti nem, és egy pár évig így is marad. nekem nagyon édes a fiam, hasfájós volt, de könnyen túljutottunk rajta, elvan magába is ha kell, egyedül az éjszakákkal van gond :( még a mai napig is :(
2011. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Addig ne szülj még egy gyereket, amíg nem vagy magadban biztos!

Nem késtél még el semmiről.

A két év (terhességgel 3, vagy több) már amúgy is elég jelentős az első cirka tíz évben, hogy nem lesznek egy hullámhosszon. A gyerektársaságot tökéletesen megadja, ha segítesz, hogy barátokat szerezzen, átjöhessenek játszani, együtt legyenek.

Ne azért legyen még egy gyerek, mert te egyke voltál, lehet, hogy köztük meg lenne testvérféltékenység, verekedés, akkor meg pont azt kívánják, hogy bár lennének egykék. :)


Nem neki fogsz szülni, hanem "magadnak". Ha mégsem lesznek a legjobb barátok, akkor megint őrlődni fogsz, és megbánod az egészet.

2011. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem,amikor ekkora volt a fiam, semmiért nem vállaltam volna, egysezrűen nem akartam, nem volta lelkileg felkészülve még egy gyerekre.

Sokat voltam egyedül, fiam örökmozgó volt......

Végül lett testvére 9 év korkülönbséggel, ez így most teljesen jó.

Ettől függetlenül a fiam nem lett egy elveszett gyerek, sőt..


ha még egyszer kezdeném nem szülnék 30 alatt egyáltalán.

2011. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nekem biztos csak a kicsi lányom marad, nem lesz tesó. nekem ugyan volt, de felnőttek lettünk, mire összenőttünk, 7 év van közöttünk. nekem több barátom, ismerősöm van, aki egyke, és sosem hallottam tőlük, hogy ez szar érzés lenne, legfeljebb vannak olyan szituációk, amikor jó lenne a tesó.

szóval önmagában azért, hogy legyen tesó, azért nem vállalnék gyereket, és nem is fogok.

ha ennyire nagy benned az ellenérzés, azt hiszem, neked sem kellene vállalnod.

2011. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én bevállalnám azt az újabb 2 évet. A Te életedből ez csak 2 év (de az sem biztos hogy ugyanolyan nehéz lenne a másodikkal is), de nekik egy életen át lenne testvérük. Amikor Ti már nem lesztek, Ők akkor is ott lesznek egymásnak (remélhetőleg...).

Én is most várom a másodikat, pedig nekem is nehéz volt az első 1 év. De úgy gondolom, hogy áldozok még 1 évet az életemből (de ki tudja mennyi lesz, Ő sem lesz ugyanolyan mint az első), mert valóban jó ha van testvére az embernek. Mi 4-en vagyunk tesók:-)

Örökbe fogadni én nem tudnék, csak ha már tizenéve nem jönne a babaáldás, de nagyon szeretnénk. Szerintem a géneknek nagyon sok a szerepük egy ember jellemében.

2011. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam is eleven, ragaszkodó, érdeklődő (magyarul: kissé fárasztó) kisgyerek, mégis bevállalnám a testvért, akár azonnal is, ha most anyagilag megengedhetnénk magunknak. Egyrészt, mivel ha ketten vannak a gyerekek, könnyebben eljátszanak együtt, másrészt pedig semmi nem garantálja, hogy a második gyerek is annyira eleven lesz, mint az első. Egykeként a gyerek amúgy is ahhoz szokik hozzá, hogy a világ körülötte forog, ezt sem tartom jó dolognak. Kell a gyereknek a testvér. (Párom egyke, bizonyos dolgokban ez meg is látszik rajta. Nekem két testvérem volt.)

Ha van a gyereknek testvére, az pótolhatatlan kincs, minden szempontból, ami az egész életére befolyással lehet. Egy jó testvérkapcsolatra mindig támaszkodhat, ha úgy adódik.


Mivel már van egy gyereked, rutinos anyukának számítasz, és könnyebben ki fogod tudni találni, miért sír a második kicsi, és a megoldást is hamarabb megtalálod majd. Neked kell érezned, hogy tényleg akarod-e, más nem dönthet helyetted. Én biztosan vállalnám. (Vállalni is fogom, amint megtehetem.)

2011. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

En pont azert nem akarok testverket, mert nekem van testverem, aki nem tartja a kapcsolatot velem evek ota.lány. Ha barmi lenne, rá nem szamithatok. Ezert nem.

30 eves anyuka 6 honapos babaval

2011. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak lelkiismeret miatt ne vállalj, de azért nem törvényszerű, hogy másodszor is nehéz gyerkőcöt dob a gép.

Én a fiammal iszonyú sokat kínlódtam. Hasfájós volt, még főzni is csak úgy tudtam, hogy hordozókendőbe kötöttem...

Rémálom volt, és most 2,5 évesen is nehéz gyerek.

A lányom most 4 hónapos lesz, és egy "mintababa". Nézelődik, elvan a bébihintában, pihenőszékben, bármit csinálhatok, a lényeg, hogy lásson engem. Szóval nagyon más tud ám lenni két tesó.

Egyébként én is egyke vagyok, nekem is nagyon rossz volt :(

2011. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo teljesen szorol szora ugyen ez a szitu nallunk is csak nekem 1 eves mult a kisfiam. Nagyon nehez volt ez az egy ev, raadasul egyedul is voltam vele teljesen segitseg nelkul mert a ferjem dolgozott kiveve hetvegen es nagyszulok tobb mint ezer kilometerre. Nagyon szeretnek tesot de rettegek, hogy fizikailag egyszeruen nem fogom birni. De nekem edesanyam azt mondta, hogy ez egy olyan lehetoseg ami egyszer van az ember eleteben ugyhogy nagyon jol meg kell gondolni mert fiatalabbak nem leszunk csak idosebbek. Vagy elunk a lehetoseggel vagy kesobb megbanjuk. Hat nem is tudom de jo dontest kivanok nektek!
2011. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!