Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ezt átvészelni?...

Hogy lehet ezt átvészelni? Más hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt a kislányom, és egyszerűen nincs egy percnyi időm sem, semmire! Napközben nem nagyon alszik, de ha véletlenül sikerül elaltatnom, pár perc, és ébren van. Az csak egy dolog, hogy a háztartásra nem jut időm, de már 20 kilóval könnyebb vagyok, mint a teherbeesés előtt, mert enni sem tudok. A babám nincs el a kiságyban, de a nagyban se, csak kézben. Próbáltam hordozókendőt, de üvöltött benne. Próbáltam, hogy elmegyünk sétálni, de nálunk ez se jött be. :( A babakocsiban is üvölt. Szegénykém hasfájós is, most már az ínye is duzzadt, mindig tömi az öklét a szájába. Próbáltam már a hasfájásra kamillateát, espumisan cseppet, infacolt, most Gripe Water van itthon, ez néha segít. A férjem minden nap estig dolgozik, a családom több száz kilóméterre, az ismerőseimnek meg szintén pici gyerekeik vannak, így senkire nem számíthatok. Teljesen kétségbe vagyok esve, fáj mindenem, és szédelgek az éhségtől. Volt más is így?
2011. máj. 7. 13:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

szedd össze magad!


a babádnak egyáltalán nem kell ellennie az ágyon! az ágy alvásra való! teríts le egy nagy pokrócot a földre és tedd le! játszószőnyeg, játékok, cd tokokat elé tehetsz, akármit ami nem pici és nem veszélyes.

menj, kenj magadnak egy szelet kenyeret, feküdj le a babád mellé a földre, egyél és közben énekelj neki.


ezt a próbáltuk a sétát dolgot nem értem :S ugye minden nap kiviszed a friss levegőre? mert nagyon nagy szüksége van rá! ha egész nap csak ölben van a szobában, nem is csoda, hogy nem fárad le! sétáljatok nagyokat még akkor is ha sír, ha ébren van legyen a földön a pocakján, alakíts ki napirendet amit tartasz. pár héten belül megszokja és kialakul az alvási rend!

2011. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
még valami. ezeket a hasfájás szereket kúra szerűen kell alkalmazni. egyből nem lesz eredménye, csak 1-2 hét után!
2011. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
Tarts ki még egy két hónap és elmúlik a hasfájásra. Enni meg egyél, hiszen akkor is tudsz enni, ha a gyerek a kezedben van. Nem tudom hol laksz, de ebédet próbálj meg valahonnan rendelni . Iskola Óvoda, vagy valamilyen konyháról. Nekem is ilyen volt a harmadik gyerekem. Le is fogytam, rendesen, de aztán hozattam az ebédet és lassan erőre kaptam.
2011. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
Kamillát nem ajánlanám, hogy állandóan kapja, mert tönkre teszi a bélflórát. Baba masszázs sokkal többet használna. Nézz utána, hová lehet ilyenre elvinni.
2011. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Természetesen minden nap járunk friss levegőre, kertes házban lakunk, ezért ha épp nem tudok elmenni vele sétálni, mert nem érzem jól magam, a levegőre akkor is ki tudom vinni. Így én is biztonságban érzem magam, mert végülis itthon vagyunk, és ha baj van, akkor nem valahol az utcán esem össze.

És persze vannak dolgok, amikkel elvan a pici, általában olyanokkal, amik zörögnek, csörögnek. De egy-két perc, és nem érdekli. :( Próbáltam énekelni, susogni neki, hát különösebben az sem hatotta meg.

Hasfájásra mindent kúraszerűen alkalmaztam, és nem vártam csodát már aznap. Most kaptunk egy homeopátiás szert, ebben van minden reményem...

2011. máj. 7. 13:24
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek is a választ! Kamillateát a védőnő tanácsára próbáltam, azt mondta, hogy pár korty megnyugtatja a pociját. Ezek szerint mégsem? :/

A kajarendelés már nekem is eszembe jutott, de nem hoznak házhoz itt a környéken, néztem több "országos" kiszállítócég étlapját is, hát azokat sajnos nem engedhetem meg magamnak. :(

2011. máj. 7. 13:27
 7/23 anonim ***** válasza:

azt érzem türelmetlen vagy :(

persze, ez természetes, hogy csak pár percig érdekli valami, ezért ülsz mellette, hogy adogasd a játékokat, míg meg nem unja, közben énekelj neki. ezt így akár 1-1,5 órán kerezstül! :)

a séta azért is jó mert rázza a babakocsi, amitől megnyugszik. próbáld meg a pocakjára tenni a kocsiban. ha nem is mentek ki, menjetek körbe-körbe a kertben.

de nagyon fontos lenne, hogy kimenjetek mert be fogsz kattanni ha nem vagy emberek között!

nincs a közeletekben játszótér? ha tele a pocak, sétáljatok el, ülj le egy padra, meglátod majd odaül melléd egy anyuka és jót beszélgettek! én babaám ennyi idősen hatalmasokat aludt gyerekzsivajban :)

2011. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Van rezgős pihenőszéked?Mert ha nincs nyomás a vaterára vagy valahova,és szerezz be egyet(nekünk jungeles fisher priceos van) Megváltás!!!!

Nagyon rosszul csinálod,már neharagudj,azért ájulásig nem kéne éhezned egy 3 hónapos gyerek mellett.Nem hiszem el hogy nem tudsz mellette bekapni egy szelet kenyeret,összedobni egy tésztát,vagy mittudomén.Nekem is most olyan napjaim voltak hogy alig volt időm enni,de mindez azért mert a két évesem nem tűri meg ha ülök az asztalnál és enni próbálok,mert huz von,hisztizik,és mindamellett még ott van a 8 hónaposom is.De rájöttem hogy ennem kell,mert különben estére nagyon ingerlékeny leszek.

2011. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A kajáról még annyit,hogy ahol laksz nincs valami rokon,barátnő akárki,akivel meg beszélhetnéd hogy ha főz csinál egy adaggal többet,és átviszi neked,cserében te beszállsz egy kis pénzzel,alapanyaggal az ebédbe.
2011. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy már egy kicsit türelmetlen is vagyok, mert már tényleg csak álmodom arról, hogy valaha volt olyan, hogy volt 20 percem elmosogatni, bepakolni a mosógépbe, és azért még enni is... Most nincs időm semmire. És pont azért, mert azt csinálom, hogy ott ülök mellette, és ha kell, 200-szor is visszaadom a kezébe az eldobott csörgőt, macit, cumit, akármit. :)
2011. máj. 7. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!