Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem minden percet a 3...

Baj, ha nem minden percet a 3 hónapos kisfiammal töltök, amikor ébren van?

Figyelt kérdés
Napközben a nappaliban van az utazóágyában, van egy csomó játéka. Amikor csak tudok, odaülök mellé és együtt játszunk, de van, amikor én jövök-megyek, ne adj\' isten olvasok egy kicsit és ő addig is elszórakoztatja magát. Csak olyan lelkiismeret furdalásom van, amikor hallom, hogy beszélget egymagában, mindig arra gondolok, hogy nem unatkozik-e.
2009. márc. 10. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
jól csinálod nem kell aggódni, ot most szórakoztatja a saját hangja és amikor odamész hozzá megmutatja mit tanult egyedul:)
2009. márc. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet, 11 hetes a kisfiam. Nem állok ott minden percben mellette. Néha az anyukának is vannak szükségletei, akkor muszáj ott hagyni picit. Ha hiányzom, úgyis jelez, mert nincs sokáig egyedül, 4-5 percet esetleg. Mindig ránézek, de nem szólok hozzá minden alkalommal, csak lesem, mit csinál.
2009. márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, nem lesz semmi baja, nyugi. Mikor tudok, én is pihizek az ágyban, ő a saját ágyikójában van, ez attól függ mennyire játszik jól el az ágyában, mikor jól elvan én nem bojgatom, este úgyis fixen van játék, és különben is ő is jelez ám mikor már azt akarja, hogy vele foglalkozzam. Kell neked is 10-20-30 perc nyugi egy nap. Én pl. most fogok tanulni, így a kis pihik helyett is tanulok majd, meg amikor csak tudok.És azért az is fontos, hogy a gyerek megtanuljon egyedül játszani, hiszen tényleg nem lehet állandóan mellette ülni, gondolok itt pl. a háztartásra. Ja, és az enyés is szuper jókat beszélget, de nehogy azt hidd, hogy megába( a játékokhoz).Ja, és használd ki, hogy most még le tudsz ülni, ha már mászik és totyog, ennyi időd sem lesz leülni..., no akkor fontos lesz, ha dolgod van és nem tudod magaddal vinni a lakásabn, hogy egyedül is eljátszon.

Jó babázást!!!

2009. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ezzel semmi gond. Én is hagyom néha magában játszani. Szerintem kell is nekik, mert így tanulnak meg magukban játszani késöbb is. Persze vannak napok, amikor nincs el magában, de pl ma egyáltalán nem igényelt engem.

Szerintem jól csinálod, minden jót nektek!:o)

2009. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is jól csinálod. Én minden percet próbáltam vele tölteni amikor kicsi volt, most meg nem tudom levakarni magamról. Meg kell tanulnia, hogy egyedül is ellegyen.
2009. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy bűntudatod van, ezzel én is így voltam és vagyok most is.

Mindig fájt, ha rájöttem, hogy "magára hagytam", pedig neki jó, ha elvan egyedül.

Lányom 9 hós, és gyönyörűen eljátszik egyedül, már akkor is, ha kimegyek a szobából.

Régen jelezte, ha igénye volt rám, akkor megszeretgettem, kicsit játszottam vele, utána megint elvolt egyedül szépen.

Jó ez így, ne kényeztesd el.-)

2009. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!