Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy csak egy...

Miért van az, hogy csak egy éves kor után adhatok gyermekemnek epret- tudom, hogy elvileg allergizál-, holott már öt hónapos kortól lehet kapni epres bébiételt? 7 hónapos kislányomnak szinte "csorog a nyála", mikor a nővére eszi.

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bébiételekből kivonják az allergént,így azt nyugodtan adhatod neki.
2011. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az eper magja allergizál. A kórházba nekem is hoztak be, de azt mondta a nővérke, hogy csak úgy egyem meg, ha meghámozom.
2011. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A bébiételekbe rakott eperből kivonják az allergén dolgokat:mag meg a kis szőrök ami a felületét borítja!!!

Esetleg próbáld meg úgy adni neki ahogy a 2.válaszoló írta,a külsejét vágd le,de én csak nagyon pici darabot adnék elsőre,ha nem lesz baja tőla akkor adnék neki többet vagy egyszerűen vidd el onnan amikor a tesó nyammogja befelé!

2011. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

így van, a magok allergizálnak, az meg nincs a bébiételben. egyébként nem egy hanem 2 éves kor után ajánlják a bevezetését újabban.


ha meghámozod, nyugodtan adhatod neki de mondjuk a málna már nehéz eset, azt fény szűrőn tudod átnyomkodni, ugyanígy az áfonya és a ribizli. tehát csak a magra vigyázz :)

2011. máj. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az előttem szólók megadták a választ. én ezekkel úgy vagyok, hogy jobb az óvatosság, és még annyi ideje van epret enni az életben, nem kell feltétlenül mindent megkóstolni az első évben. egyébként ha pl. töltött káposztát ennétek előtte, azután is csorogna a nyála, mert már érdeklődik az ételek iránt, mégsem adunk ekkora babának.

szóval csak türelem, fog ő még a nővérével együtt eprezni.

2011. máj. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 10. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!