Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van a családjában...

Akinek van a családjában tejcukor-, azaz laktózérzékeny, az mit csinált másképp a hozzátáplálás terén?

Figyelt kérdés

A férjem nővéréről nemrég derült ki, hogy laktóz érzékeny. A fiam még csak három és fél hónapos, a hozzátáplálás még nem kezdjük, de érdekelne, hogy ha elkezdjük, akkor mit kell másképpen csinálnom, egyáltalán kell-e ezzel külön foglalkozni? Ez örökölhető, vagy egyéni dolog?

Ez esetben a tehéntejre még jobban oda kell figyelni? (Egyébként sem tervezem egyhamar a bevezetését.)

Természetesen majd a dokit is megkérdezem tőle, de mivel nem olyan sürgető a dolog, így megvárom a következő ellenőrzést a kérdéseimmel, de addig is érdekelnének a gyakorlati tapasztalatok.


2009. márc. 11. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen, apukám, meg én is...egyáltalán tejes pl joghurt, puding, csak 8 hótól adtam de csak babásat, s most 2,5 éves s még mindig nem adtam neki tejet, csak milupa juniort.Természetesen hipoallergén tápszert ittunk egy éves korig (8hótól-akkor hagyta abba szopit)
2009. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ui, de igen örökölhető, én is apától örököltem de nekünk más van laktóz intolerancia a neve ami van
2009. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A tápszerről jut eszembe!

A fiam is tápszeres az első naptól kezdve, mivel egyáltalán nem volt tejem. Viszont akkor még nem volt ismert az, hogy a sógornőm laktózérzékeny, épp emiatt mi nem HA-s tápszert adunk neki (illetve egyszer a férjem véletlenül azt vett, de az alig fogyott el, mert nagyon nem ízlett a babómnak).

Viszont ettől a sima tápszertől sincs semmi baja, a széklete normális, nem puffad, nincsenek kiütések, hasfájós sem volt soha, nem is bukik (csak büfivel jön fel néha egy-két korty táp), a súlya is és a hossza is szépen nő, átlagon felül fejlődik (már most 70 cm és 8 kg).

Ha laktózérzékeny lenne ő is, akkor ettől a táptól lenne már valamilyen tünete, ugye? Vagy menetközben még kialakulhat?

2009. márc. 11. 08:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Természetesen köszönöm szépen a válaszaidat!
2009. márc. 11. 09:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem azért beszéld meg a tápszert mihamarabb az orvossal. Látod, mint a rokonnál, az ilyen allergiák késöbb is kijöhetnek. Persze, nem tudjuk a kicsiket mindentöl védeni. Nálunk ist elöször a kisfiamnál jelentkezett az allergia (nem laktóz), s csak utána jött ki az apukáján. Egyetlen szerencse, hogy a kisfiam még 4 éves koráig kinöheti (az apuka viszont már nem).

A barátnöm kislánya is laktóz érzékeny, s mivel csak szopott, nála az anyatejjel együtt került a szervezetébe, hirtelen több napon át véres volt a széklete (3 hós volt). Így a mamájának le kellett mondani a tehéntejröl, s egyes szalámifajtákról (ezek is tartalmaznak laktózt!!!). A kislány már másfél éves korára kinötte ezt a betegséget, az anyukája lassanként hozzászoktatta a tehéntejhez, joghurthoz stb.

2009. márc. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!