Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van igaza döntsd el...

Kinek van igaza döntsd el nekem vagy anyosnak?

Figyelt kérdés
párom 1 éve nem dolgozik a gyedemből és a párom anyjának a nyugdijjából élünk vagyios feléből ez összesen 110000 ft.. párpm örökölt lakást abban élünk szükösen.... anyos ritkán látogat haza.. én el vagyok maradva számlákkal nem nagyon de el.. anyos hibáztat vitázik amiért nem fizetem rendesen.. ha kifizetném nem jutna kajára szinte semmire.. röviden ennyi..fizetnem kéne akár az anyagi biztonságunkat is feladva?? vagy jol teszem hogy próbálom azarany közép utat megtalálni.
2011. máj. 10. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha anyósod a nyugdíja felét oda adja Nektek, akkor joggal várja el hogy a számlák fizetve legyenek. De ezen inkább a párodnak kéne agyalnia nem Neked! 1 éve sehol nem talál munkát? Merre laktok? Nem hiszem hogy 1 éven keresztül nem talált semmit.
2011. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Anyósodnak van igaza. A párod pedig menjen el dolgozni,ne rajtatok élősködjön. Minden munkát el kell vállalni,ha nincs miből megélni.
2011. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ez az hogy én a magamét megteszem kapok fizetést de párom semmit sajnos nem sokat tesz érte hogy ez változzon..hajdu bihar megyében élünk nehéz munkát találni de ő kivárja az alamizsnát amit kapunk a mamitól nem hibáztatom a mamát csak elegem van hogy én kapm a fekete levest a férjem helyett
2011. máj. 10. 20:43
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én is így látom. gondolom, hogy nem fölösleges dolgokra költesz. anyósod joggal várja el, hogy a számlák ki legyenek fizetve, de nem téged kéne cseszegetni, hanem a fiát.
2011. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van, hogy ne teged hibaztasson, hiszen te a GYEd-eddel gazdalkodsz. A ferjednek ossze kellene szednie magat, es BARMIT elvallalni, hiszen mar nem csak ferj, hanem apa is. Felelosseggel tartozik a gyermeke fele. En is ideges lennek, ha ebben a helyzetben meg engem piszkalnanak. Az igaz, hogy anyosod is hozzajarul a kasszahoz, igy o meg joggal kerdezi, hogy miert nincsenek befizetve a dogok.
2011. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 hónap haladékot adnak, utána kapcsolják ki a közműveket, szóval egy darabit lehet ezzel játszani. De tényleg a férjednek kéne lépnie, és az anyósodnak őt kéne cseszegetni, nem téged.
2011. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, ahogy a többi hozzászóló, én is úgy látom. a férjedet meg rúgd se..be, mi az, hogy egy éve nem dolgozik? adj neki ultimátumot, ilyen nincs!
2011. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom mondani, hogy nekem az lenne az első, hogy a gyermekem kapjon enni, legyen játéka, ruhája, utána be legyen fizetve minden számla, és ha még marad, akkor jönnénk mi felnőttek. (Még száraz kenyér-víz árán is).

Szóval a számlákat is fizetni kell!

A gyermekvédelmi törvény kimondja, hogy a szülő a saját tartása rovására is köteles a kiskorú gyermekéről gondoskodni, de ez nem csak az ételét és a ruháját jelenti, hanem a megfelelő lakhatást is (villany, víz, fűtésszezonban a fűtés).

Én nem engedném meg a férjemnek, hogy lébecoljon, tudom, hogy azon a környéken nehéz munkát találni, de akkor is lépni kell valamit.

Vagy költözni családostul (mi ezt tettük), vagy a párodnak messzebb munkát vállalni.

Ha akar, fog találni valamit!

Sokan így csinálják és megélnek. Persze annak is van hátránya, ha az apa ritkán jár haza, de valami kompromisszumot muszáj kötni.

Jó lenne az anyagi függést is megszüntetni idővel, ahogy rendeződnek a dolgok!

2011. máj. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtöknek igaza van, mert enni kell és a férjed orrára kellene koppintani, amiért ilyen helyzetbe hoz.

Gondolom a számlákat fizetgeted, de nem határidőre.

Hidd el sokan vannak ezzel így :(, dolgoztam a villanyoséknak :). Június 1-től sajnos a kormány rendeletére 60 -ra mennek kikapcsolni, úgyhogy figyelj rá.

Amúgy mi is Hajdú Biharban lakunk (férjem villanyszerelő) és februárba kirúgták a melóhelyről, ahonnan nem kapta meg a teljes fizut. Gondolhatod boldogok vagyunk tőle :(, de vasárnap csak úgy kirúgták és szerdán már ment egy melóhelyre megbeszélésre és fel is vették, pedig fűtéssel foglalkoznak, ő meg ugye villanyszerelő. Sőt a cég nem is akart, csak debrecenit felvenni, mi meg 20 km-el arrébb lakunk (2 éve költöztünk ide, előtte Debrecenbe laktunk).

1 hónap próbaidőt kapott, a 2. hónapban emelték is a fizuját meg a fele benzinpénzét is fizetik.

Ezt azért meséld el a párodnak, mert ok, hogy mindenhol zengik a nincs állás, de azért ez nem 100%-ig igaz.

Ja és 2 helyre is hívták utána még, miután ezt az állást megkapta, ill. egy nagy céghez (nem szeretném írni a nevét) beadta az önéletrajzát abban a 2-3 napban, oda meg múlt héten hívták be. Bement kíváncsiságból, de itt jobb a pénz.

Parancsolj rá a férjedre, mert nem lesz jó vége.

Minden jót nektek és kitartást!

2011. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Most miért lettem lepontozva? Ezt nem értem! Na mindegy...
2011. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!