Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyunak vagy anyósnak van...

Anyunak vagy anyósnak van igaza? Kire hallgatnátok? 23hónapos a kisfiam, anyós állandóan nyaggat, hogy mikor kakil vegyem le róla a pelust és ültessem bilire. Könyörgöm, moast tényleg jó lenne kakilás közben zavarni?

Figyelt kérdés
anyukám szerint először az kellenne, hogy a picuri jelezze, ha már bebkakilt.nos,az én fiam ellenne egésznap kakis pelusban.szóval nem zavarja.én nem akarom elkapkodni, nehogy kényszer érzete legyen.ráérünk még igaz?
2010. jún. 14. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Anyukádnak van igaza. A szobatisztaság azzal kezdődik, hogy zavarja a gyermeket, ha bekakilt. Ha már zavarja, és jelzi, hogy tele a pelus, akkor lehet lekezdeni naponta többször kérdezgetni, hogy nem kell-e kakilni, vagy pisilni, és vinni bilire, vagy WC-re, de nem akkor, mikor már a dolog kellős közepén tart, hanem többször próbálkozni, és szép lassan majd rájön, hogy mi is ez az egész. Amíg a gyermek nem érett rá, hogy elhagyja a pelust, addig max. csak idomítani lehet, annak meg semmi értelme. Majd kérdezd meg kedves anyósod, hogy Ő mit szólna, ha nagydolog közben rátörnék a WC ajtót, és rászólnának, hogy fáradjon át a másik WC-be....
2010. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

párom is épp ezt mondta ,mint te az utolsó mondatodban.

köszönöm a választ.

2010. jún. 14. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az előttem szólóval! A gyerekek akkor lesznek szobatiszták, amikor megérnek rá. Egy ismerős mondta - és szerintem nagyon igaz - hogy ha egy babát egyévesen elkezdenek bilire szoktatni, két és fél éves korára biztosan szobatiszta lesz. Az a baba, akit két éves kora után kezdenek erre tanítani, az is kb. két és fél évesen lesz szobatiszta. :-))

Amíg a babádat nem zavarja a kakis pelus, addig teljesen feleslegesen tennéd bilire, ráadásul komoly zavarokat okozhat - aminek később következményei lesznek!! - ha kakilás közben zargatva van szegény gyerek. Stresszelni fog miatta, ezért később esetleg direkt visszatartja majd a kakit, jöhetnek a hasfájások, székrekedéses problémák.... Gratulálok anyósod hülyeségéhet, még jó, hogy a párodnak azért sikerült szobatisztává válnia. :-D

2010. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anyukádnak adok igazat.

A mi babánk 13 hós kora óta ráül a bilire. Kétnaponta, mindig ugyanabban az időben volt széklete, jelezte, hogy valami készülődik és ráültettük a bilire. Azóta kakilás kizárólag bilire ülve megy. Pisi még mindig a pelusba.

De! Pár hete nem hajlandó ráülni a bilire, állandóan felugrál és sírdogál, ha vissza szeretnénk ültetni rá. Úgyhogy most megint a pelusba megy, de szintén jelzi, hogy valami készülődik. Nem erőltetjük a bilizést, nem szeretném "megutáltatni" vele és legutóbb megint a bilit választotta. Szóval én is úgy gondolom, hogy majd leszokik a pelusról, ha ő is úgy érzi, megérett rá. Nemrég beszéltem erről a dokinéninkkel és azt mondta, nem ritkaság, hogy a gyerekek csak 3 vagy 4 (!) éves korukra szoknak le teljesen a pelusról. Nem vagytok lemaradva!

Jó, hogy a párod is mellétek áll! :) Nálunk is elég "agresszív" az anyós, de a férjem szembeszáll Vele.

20 hós kislány anyukája

2010. jún. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%

8 hónapos volt a kisfiam mikor elkezdtem biliztetni, minden peluscserénél ráültettem, hogy szokja, ha láttam hogy nyom akkor fogtam és gyorsan vittem a bilire és szépen bele is kakált, mert szerintem ülve sokkal jobban tud nyomni, mint állva. Így elértem, hogy 1 éves korától a kaka csak a bilibe van, ha kakilnia kellett akkor nyögött egyet és tudtam, hogy már bilire kell tenni és szépen nyomta is. Így nálunk hamara elmaradtak a kakis pelusok:)

Bár én sem vagyok odaáig az anyósért, de az én példám azt mutatja, hogy azért néha-ha nem is mindíg- de igazuk van.

2010. jún. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
Anyósodnak van igaza! Szerintem egy közel 2 éves gyermeknél igenis el lehet kezdeni a bilire szoktatást, nem fog tőle összezavarodni egyáltalán,ha az én korosztályom ,és én is 1,5 évesen képesek voltunk rá, akkor a mai gyermekek miért ne lennének. Az biztos, hogy a pelenkagyártó cégeknek az a biznisz, hogy minél tovább pelenkában járassuk a gyermekeinket,és mindent elkövetnek annak érdekében, hogy ez így legyen,és ilyen baromságokat is képesek elterjeszteni,hogy a gyerek sérül lelkileg. Én a helyedben kihasználnám, hogy itt a nyár,kényelmetlen, meleg a pelus.Én rátenném a bilire, mert télen nehezebb,jövő ilyenkor meg már 3 éves lesz. Ha nem is kakilás közben zargatod, azért próbálgatni kell,de nem erőltetni.
2010. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!