Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam nem akar...

1 éves kisfiam nem akar darabos főzit/pépet enni? (LENT)

Figyelt kérdés

Kenyérdarabokat eszik, kiflicsücsköt is, de ha a főziben/jughurtban/tejpépben megérzi a darabokat, kitolja! Lehet ennek az oka, hogy nincs még rágófoga? Felül 4 elöl, alul 3 foga van.

Hogy szoktassam rá a darabos főzire, majd a házikosztra?

Vagy még ne eröltessem , míg nincs rágófog?


2011. máj. 11. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én 1 évesemnek is 7 foga van, rágó nincs, de ki darabos ételeket azért megeszi, úgyhogy nem hinném, hogy a rágófog hiánya az ok. Csak még nagyon óckodik tőle, nem tudja mit kezdjen vele. Azért egy évesen már el kell kezdenie megszokni, hogy nem csak pépet kap, hanem gyakorolja a rágást. Az én picim is eleinte kitolta, vagy behisztizett, de mostmár egész ügyesen nyamnyog, forgatja a nyelvével.

Nem tudom mennyire darabossal próbáltad eddig, de először csak nagyon kevés legyen benne, az is pici, könnyen szétnyomható az ínyével. Pl a krumplit ne turmixold, csak nyomkodd össze villával.

2011. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! A 17 hónapos fiamnak még a mai napig leturmixolom a főzeléket. Amúgy mindent megeszik darabosan, kapott már csirkepörköltet nokedlival, semmi gondja nem volt vele. A húst is kis drabokra vágom, simán megeszi. A spagettit is úgy eszi, hogy kisebb darabokra töröm neki a tésztát.A védőnő azt mondta, ez azért van, mert az ismert ételtől ezt az állagot várja el, ezt szokta meg. Nálatok így van ez a joghurttal, főzelékkel, tejpéppel. Ha eddig így kapta, most is így akarja enni. De ne aggódj, ha bármi újat adsz neki, és darabosan, el fogja fogadni, sőt hamarosan ő kéri majd, hogy add oda neki, és ő majd elrágcsálja a falatkákat. Minden jót Nektek!
2011. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!