Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjetek mennyi időt foglalkoz...

Férjetek mennyi időt foglalkozik naponta és hétvégén a babával?

Figyelt kérdés

Kezdek nagyon kimerülni. 8 hónapos a babám, nem igazán eszik, csak szopizik, éjjel sokszor kel, nappal is nyűgös. Jön a foga, a pociját bántja a puki.

Férjem este kb. 1 órát foglalkozik a picivel, de sokszor más elfoglaltságot talál: telefon, számítógép, TV, stb. Azt mondja, nem tud mit kitalálni, mit csináljon vele. Ha mondom neki, mit játsszanak, akkor is kb. 5 percig van vele, aztán ráfogja, hogy a gyerek unja. Emellett eljár heti 2x edzeni, hétvégén tanfolyamra megy, másik nap futni. Gyakorlatilag egész héten én vagyok a babával. Amikor barátokkal találkozunk, akkor is én a babámra figyelek, ő borozik, dumálgat mindenkivel. Sétálni, játszótérre is csak 2-en megyünk, Apával a hétvégi közös program a bevásárlás. Normális ez?

Ja, és közben a férjem családja, rokonai mind a férjemet sajnálják, hogy nem tud eleget aludni, pihenni, pedig neki dolgoznia kell. Az nem számít, hogy nekem a háztartást el kell látnom, a férjem után állandóan pakolnom kell, és a babát is nevelni, tanítgatni kell, foglalkozni, játszani vele, plusz éjjel is én kelek fel még betegen (lázasan) is visszaringatni álomba a babát.


2009. márc. 11. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mintha én írtam volna.

csak ő még azt az 1 órát sincs vele. egyszerűen képtelen a babóval játszani, pedig már nem kicsi, mindjárt 10 hós. lefekszik, jön a tv. ha én bármit csinálok, odaadom neki, húzza a száját. leülteti maga mellé és együtt nézik a tv-t. mikor rászólok, h ne engedje már neki h bámulja, akkor mintha nem is hallaná, v max rászól a 9 hós babóra, h ne nézd a tv-t:))) ami valljuk be elég nevetséges. a közös porgram a hipermarketes vásárlás hétvégén pont mint nálatok. persze én megértem, h fáradt, de én is az vagyok. mikor jött a foga, 12szer kelt fel 1 éjjel a baba. 1,5 hónapon át. ő egyszer sem altatta vissza, csak annyit mondott, h kimegy a nappaliba, mert nem tud pihenni.

de én már túltettem magam ezen. szánalmasnak gondolom, és csak röhögök mikor képtelen azzal a tündérkével szórakozni. bár anyukám szerint nem kapta meg azt a nevelést, amiből az fakadna, h tudjon foglalkozni 1 babával. és sajna igaza van. dehát ez már 1 más téma. szóval fel a fejjel, nem vagy egyedül a világban ezzel a problémával.

2009. márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na hát ismerős a helyzet! Én is ki vagyok merülve, nekünk már 11 hónapos a kisfiunk. Annyi a szerencsém, hogy a férjem sokszor megcsinál egy jó adag házimunkát (mos magára, takarít). De a "babázás" csak az én feladatom, ő maximum játszik vele egy félórát, és elég hamar útjára engedi a gyereket, ami azt jelenti, hogy nekem kell utána rohangálni még este 9-kor is... Szerintem az a baj, hogy egyszerűen nem tudnak még mit kezdeni egy ilyen kisgyerekkel. Megunják a babás játékokat, a lakásban a gyerek után való szaladgálás meg eszükbe sem jut. "Bíznak benne", hogy nem esik baja. Meg abban, hogy mi nők úgyis figyelünk rá... :-) Hát az az igazság, hogy én sem így képzeltem a helyzetet egy éve, de másrészt megértem azt is, hogy tényleg fáradtak a munka után és tényleg nincs más hely, ahol pihenhetnének egy kicsit. De nekünk sincs...
2009. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia!Ezt szerintem meg kellene beszélni a pároddal,ugyanis a kapcsolatotok rovására mehet.Nállunk apa hajnal 3kor kel 4re jár dolgozni 1-3óráig dolgozik ez változó.Mikor hazaér ebéd után pihenésként netezik egy kicsit utánna vagy megyünk 3-ba sétálni,autózni,ha nagyon fáradt ő lepihen /ez ritka/akkor csak az udvarra megyünk kicsikémmel,majd 4.30kor uzsi utánna én készitem a vacsit apa cuccait másnapra ők játszanak,ha végeztem én is csatlakozom 7ig utánna vacsi,pancsi együtt fürdenek majd 8-kor tente.Hétvégén csak közös programokat szervezünk.
2009. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát nagyon sajnállak, gondolom, nem csak magadnak szülted a babád. A párom 3 műszakba jár dolgozni, de szinte az összes szabadidejét velünk tölti. Imádja a lányumkat aki 4,5 hónapos. Eljátszik vele, megeteti, bármit megcsinál, akár elmehetek a barátnőmmel is 1-2 órára kikapcsolódni. Együtt takarítunk és meg is főz egyszerűbb ételeket ha kell. Úgy látszi nagy szerencsém van vele. Szerintem üljetek le és beszéljétek meg ezt a dolgot, mert kiborulhatsz és elfajulhat ez a dolog. Egyszer megelégeled és rámehet a kapcsolatototk is. Nagyon sok férfi el van tévelyedve, az hogy egy nő 'csak' otthon van és gyereket nevel az felér a munkával is, sőőőőt....24 órás műszak.
2009. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már beszéltünk erről sokszor, veszekedtünk is sokszor, de ő nem ért meg engem. Én megértem őt, hogy dolgoznia kell, de ő sokkal többet pihen és alszik, mint én, emellett eljár mindenhová, ami érdekli. Sokszor pl. reggel kérdezi meg, hogy szopizott-e éjjel a baba.

Ja, és a munkája programozás, szóval nem annyira fárasztó... ülni a gép előtt, ráadásul sokszor netezik is, mert elfogy a munka...

2009. márc. 11. 11:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Megtudlak érteni, mert teljesen egy cipőben járunk:( Pedig az én picikém mégcsak 2 hónapos. Nem tudok mit tenni ellene...egyenlőre.


Sok erőt és kitartást kívánok!!!

2009. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig tudtam, hogy a férjemmel megfogtam az Isten lábát... De ezeket olvasva tényleg!

Reggel ötkor kel, este fél 6 körül jön haza. Kezet mos és rögtön átveszi a bébit. Vacsizunk, én megyek a kádba, addig apa babázik. Utána kislányom eszik, majd fürcsi közösen -elejétől fogja apja fürdeti-, aztán apával játszás este 10-ig (Kicsink csak fél12-kor hajlandó "kidőlni"), addig én netezek, pakolok, mikor mi. Apa 10-11 között fekszik le. Hétvégén meg gyakorlatilag kis túlzással csak etetésnél van nálam. Együtt alszanak délutánonként ilyenkor, nagyon édesek. Ha jó az idő sétálunk is. Most 4 és fél hónapos, ez van az elejétől. Sőt, amikor még nem aludta át az éjszakát, simán váltva keltünk hozzá. Piszok szerencsém van... Ráadásul még a házimunkába is besegít...és számtalanszor elmondja, hogy az én munkám sokkal nehezebb...lehet hogy egy földönkívülihez mentem hozzá???

2009. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia.én is megértelek.nálunk is ez van.hétvégén csak a bevásárlás a kozos program.nemfoglalkozik velunk oleget.csak a haverjai,a torna,a futás na meg a munka.ja a szamito meg a tv.soha meg nemvolt velunk setalni.5honapos lesz a baba.de majd valami lesz.kitartas mindenkinek
2009. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint az én pasim is egy földönkívüli! :-)

Reggel 6-kor kell és este 7-fél 8 között ér haza. Amint hazaért, fürdet(ünk). 11 hetes a kisfiunk, de eddig csak Apu fürdette, leszámítva azt az egy hetet, amikor a párom összeszedett valami nyavalyát. Én csak asszisztálok (törölköző tartása, kisruha kikészítése, mérlegen a bekapcs. gomb megnyomása). Fürdés után általában rögtön bealszik a babánk, a hálóruháját is gyakran már félálomban adjuk rá. Ha nagy ritkán mégis ébren marad, Apu elmeséli neki, hogy mi történt vele aznap, "beszélgetnek", játszanak. Néha még énekel is a kicsinek.

Hétközben én kellek a babához éjszaka (mindössze egyszer kell), szombaton viszont ő (sajna tápszerrel kell kiegészítenünk a lefejt anyatejet, így ő is meg tudja etetni).

Hétvégén én megyek bevásárolni (nekem ez kikapcsolódás), addig Apu vigyáz rá. És nem számít, hogy ébren van vagy épp alszik a pici, mehetek. A kocsiból viszont már Apu cipeli fel a holmikat. A kocsimat is ő tartja rendben (tankol, ablaktörlő folyadékot ellenőriz, tölt, keréknyomást mér, mosat stb.)

Ha olyan helyen jár, babaruhát, pelust vesz, patikát intéz. A munkahelyéről ebédet hoz nekem, így csak hétvégén főzünk (felváltva, hol ő, hol én).

Hétvégén közös programok. Mármint az itthoni pihenésen és játékon túl eddig csupán a nagyszülőket, dédiket, nagynéniket, nagybácsikat látogattuk, de már tervezzük az első igazi kirándulást is. (Eddig csak a Normafához jutottunk el babakocsival. Múlt hétvégén meg pocsék volt az idő.) A baráti társaság közös, eddig csak ők jöttek babalátogatóba, de többször előfordult, hogy ő állt fel elaltatni a kisfiunkat. A hétvégi sétákon természetesen Apu is ott van. Igaz a babakocsit én tolom, mert addig ő pipázik. :-) De természetesen a lakásban nem gyújt rá, sőt, ha hazajön a munkából, azonnal ruhát vált. Este a baba lefektetéséig meg nem pipázik.

Amíg a császár után lábadoztam, ő vitte a háztartást. Sem anyukám, sem az ő anyukája nem jött át segíteni (én nem szerettem volna, ha valaki itt sertepeltél körülöttünk).

Persze mi még nagyon az elején vagyunk, de biztos vagyok benne, hogy a későbbiekben is bármikor hasonlókat írhatok egy ilyen jellegű kérdésre.

2009. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

12:51 és 14:06-os. nagyon jó nektek. nem mondom, nagyon szeretem a páromat, de ezeket olvasva, hát elkapott a sárga irígység:))

1. voltam

2009. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!