Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora bűn ha valakine...

Tényleg ekkora bűn ha valakinek több kutyája van, jól neveltek és ráadásul komolyan foglalkozik, sétál is velük naponta?

Figyelt kérdés

-Azért nem a kutyásban kérdezem, mert ott kutyások vannak akik úgyis azt mondják hogy nekem van igazam mert ők is sétálnak úgy meg nem ér semmit...

-És rendes kutyásokról van szó! Nem a sz*relhagyós, neveletlen kutyát elengedős, uszítós stb emberekről... Komolyan mondom ha szemmel, beszólással ölni lehetne, akkor már rég nem élnék úgy utálnak amiért sétálok a kutyáimmal... Inkább a drogos tűt, piás üveget dobálnám a házuk előtt, vagy mégis mi bajuk van egy normális hobbival?


2010. aug. 31. 15:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a félelem miatt. A kutyások egy része nagyon kulturálatlan, póráz nélkül vezetik a nagytestű ebeket, és ez para. A kutyaszar a másik, egyszerűen hihetetlen, hogy emberek ilyen tirpákok, hogy nem szedik össze a kutyájuk után.


Ebből indul ki a legtöbb ember, és általánosít. Ez ellen annyit tehetsz, hogy tovább erősíted a kulturált állattartók népes táborát, és nem problémázol az ilyesmin.


22/F

2010. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

attól függ: én is szoktam látni egy nőt, öt közepes méretű, nagy szőrű kutyát tart panelban! még ha sétáltatja is őket, akkor is kínzás. abban az esetben tartom elfogadhatónak a több (3-5) kutyát lakásban, ha valami minikutyáról (tacskónál kisebb) van szó.


egy állatbarát

2010. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És eszedbe sem jut hogy nem csak panelházak léteznek? Amúgy meg tudom hogy nem érdekel senkit de én betartom a rendeletet ami szabályozza a kutyák számát. Az több kutya, 3 általában.
2010. aug. 31. 15:58
 4/24 anonim ***** válasza:
tudom, hogy nem csak panel van, de én egy konkrét esetet írtam. tőled kérdezem: te nem akadnál ki ezen?
2010. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Hát...én annak is örülnék ha egy kutyusom lehetne.:D

De azért én felnézek az ilyen emberekre,mert tökjó nekik,hogy van idejük egy nap minden kutyával foglalkozni.Meg pénz etetni.Én nem foglalkoznék az emberekkel.:D

2010. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
de írhatnál konkrétan: milyen fajta kutyák, milyen környéken (vannak-e parkok, vagy csak aszfaltot látnak a kutyák), milyen lakásban. számomra ennek a megítélése nagyban a körülményektől függ. pl. ha bp belvárosában laknék, akkor még egy csivavát sem tartanék, mert nem tudnám hova levinni sétálni (mármint füves, parkos helyre)
2010. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
nekem egy pincsim van. jól nevelt, nem ugat, nem piszkít a lépcsőházba, nem támad meg senkit. mindig pórázon vezetem, a kutyasétáltatón sétáltatom és akárhol végzi is el véletlenül éppen a dolgát, soha, de soha nem hagyom ott a kutyakakit. de sajnos azt kell mondjam, hogy a legtöbb kutyást ki nem állhatom, tisztelet a kivételnek. nekem is igencsak zavarja a szememet, hogy tele vannak a füves részek kutyagumival. sokukba még annyi intelligencia sem szorult, hogy a sétáltatóról, ami értünk van, a kutyáinkért, hogy legalább onnan felszedjék. nem, járnak nap mint nap gumihalmok közé és nem zavarja őket. ráadásul a nagytestűeket sem tartják pórázon, pedig nem tudnak nekik parancsolni, többször zargatják a gyalogosokat és az én kutyámat is támadták már meg. én tiszteletben tartom, hogy más nem tart állatot, így ennek megfelelően viselkedem. az utcai kosz pedig engem is zavar, pedig nagy kutyás vagyok. én is sétálok vele minden nap és rám is néznek így. sajnos azt kell mondjam, hogy kutyás társadalom rászolgált elég rendesen. sajnos még a kevesebben vannak a rendes kutyatartók.
2010. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Attól függ. Ha az a nő foglalkozik a kutyákkal rendesen, szófogadóak, normálisak, ápoltak akkor nem. Ha olyan fajtájúak vagy ha keverékek akkok olyan jelleműek, formájúak akiknek nem kell sok mozgás akkor nem. Vagy ha sok mozgás kell nekik és több órát sétál velük akkor nem.
2010. aug. 31. 16:08
 9/24 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta. Általánosítanak az emberek. Sajnos. De ez mindenre, vonatkozik. Lehetne ragozni a témát. Ha valaki betegen összeesik közterületen, átlépnek rajta, mondván vagy részeg, vagy bedrogozott. Ha egy cigány ember, legyen akármilyen megjelenésű, bárhová bemegy, azt nézik lop-e? És a sajátos stílusú öltözékben megjelenő emberekre is ugyanígy megy az általánosítás.

Nekem volt két nagyon pozitív élményem, hogy nem szabad általánosítani, szerencsémre mindkét lányom velem volt, így bennük már kitörlődött az előítélet, a látszat utáni véleményalkotás.

1. pár évvel ezelőtt a Szentedrei úton levő Auchan parkjában történt eset. Épp Sziget-fesztivál ideje, tele a zöld terület punkokkal, rockerekkel, mindenki kerüli a helyet, mi meg nyugodtan átsétálunk közöttük a járdán, és közben azt látjuk, hogy sajtos pogácsát, stanglit esznek, és dobozos kakaót isznak mellé. Visszás volt a helyzet, de rájuknéztünk, és fülig érő szájjal vigyorogtak, mikor jó étvágyat kívántunk. Nem a piás üvegek, fecskendők voltak közöttük.

2. eset egy kis sarki hamurgerezőnél történt. Lányaim eszik a hamburgert, sült krumplit, és megjelenik 3 kigyúrt, kopasz fazon, tetőtől talpig feketében, karjukon végig tetkók (szépek voltak), egyikük kezében egy 2 l-es PET flakon. A lányaim majd a pult alá bújnak, erre a pasik, ahogy odaérnek, köszönnek, jó étvágyat kívánnak a lányoknak, és kérnek az eladótól 3 forró csokoládét, sok tejszínhabbal, mert úgy szeretik. Az üveg meg üdítős volt, ráadásul gyömbéres, ami színre bornak látszott. Azóta senki nem általánosít, és ha valami nem megszokott külsejű embert látunk, akkor az első gondolat, lehet hogy csokító? Fonetikusan írom, lényeg: ronda és finom.

2010. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nekem shih-tzu-m van.

Rendszeresen póráz nélkül sétálunk a városban. Már szinte mindenki ismeri, a gyerekek imádják, a kutyák imádják. A kisgyerekek állandóan húzzák, tépik, csípik, meg sem mozdul, fel sem néz. A világ legszelídebb kutyája!

Ennek ellenére engem is megszólnak néha az idősebbek. Pedig nem támadt rá még soha senkire, de őt már támadták meg. A kakit összeszedem utána, ha az utcán sétálunk nem megy a lábak alá stb.

Mégis a sok rossz élmény miatt engem is egykalap alá vesznek a többivel, akinek csak azért kell a kutya h megvédje őt és nem kap semmi szeretetet.

Ilyen a mai Mo. :(

20/L

2010. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!