Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babának cumisüvegbő...

15 hónapos babának cumisüvegből a reggeli és esti babatejet/tápszert?

Figyelt kérdés
Reggelire 200 milli babatejet, vacsora (ami általában csak joghurt, mert du. 3-4 körül rengeteget eszik ébredés után) után, lefekvés előtt 240 milli tápszert kap. Szerintetek túlzás már a cumisüveg? Próbálkozzak csőrös pohárral vagy rendes pohárral? Ti milyen módon szoktátok a tejet/tápszert adni? Már próbálkoztam azzal is, hogy ébredés után nem adtam cumisüvegből babatejet, hanem a reggeli virsli, sajt...mellé odaraktam neki csőrös pohárba, nem vált be.:(
2011. máj. 11. 20:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az esti cumisüveg szerintem is nehezebb kérdés, mert néha már annyira fáradt, hogy nem az a lényeg ami benne van, hanem a cumi.
2011. máj. 11. 21:24
 12/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a reggeli/esti tejitalt már nem a klaszikus cumisüvegből issza,hanem a MAMos tanulócsőrös üvegből,a dmben vettük,és szerintem nagyon szuper.hasonlít az ivócsőrre(mamos)de csak 1 lyuk van rajta,az ivócsőrön 4.
2011. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Pár nap múlva 1,5 éves fiam is reggel/este 260 ml-t iszik cumisüvegből. Egyéb mást csőrösből, ha van időnk és asztalnál ül, akkor pohárból is iszik. Spec tápszert kap + zabtejet a cumisüvegből. Már én is gondolkodtam, hogy váltani kéne. A reggelit azért nem tudnánk most pohárra cserélni, mert az ágyunkban párnák közt issza egyedül, és mi is ekkor isszuk a kávét/capuccinot és csak bambulunk ki a fejünkből. Ez a reggeli rituálénk kb. Az esti meg a fentiek miatt nálunk sem menne, az még az én ölemben történik, de általában be is alszik félig rajta.

Lehet, hogy én is kipróbálom azt a mam-os csőröset.

2011. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

2,5 évesen még simán cumisüvegeztünk,illetve akkor már csőrös pohárkából ivott, valamikor utána szokott le.

Ne erőltesd egyszer csak leteszi.

A lányom 3 éves és nem rohadnak a fogai, tökéletes a fogsora, pedig se apa, se én nem vagyunk túl jó fogakkal megáldva. Mosd a fogát minden nap és nem lesz semmi baj.

2011. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én szoptatom még reggel és este egyéves kislányomat. Tehát más a dolog. Nem tudom mi lenne, ha nem lenne tejem, valószínű este kapna cumisüvegből, reggel viszont már biztos nem adnék neki cumit. Hozzáteszem mi abszolút semmilyen cumit nem használtunk. A vizet pohárból issza pár hónapos kora óta, kanállal egyedül eszik. Sőt nem engedi, hogy etessem. Nagyon cumiellenes vagyok, de ha nem tudnám szoptatni ismétlem én is cumisüvegből adnék neki este.
2011. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem egy probat meger, hatha megissza a csoros poharbol! Az en 8 honapos fiam sosem ivott cumisuvegbol, csak ragta, ha a szajaba adtam, ugyhogy mikor el kellett valasztanom mult honapban, mert megyek vissza dolgozni, akkor a csoros poharbol siman megitta a tapszert! Raadasul a szelep nelkuli pohar, megis siman tud inni belole, most mar orulok, hogy sosem szokott ra a cumisuvegre!
2011. máj. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az én 15 hónapos lányom is ebből issza a tejitalt 2 dl délelőtt és este a tápszert a 3 dl, meg ha folyékony tejpépet uzsonnázik akkor azt is.

Én is problémáztam rajta egy darabig, de eddig mindenki leszokott a cumisüvegről, így ő is le fog előbb vagy utóbb, én úgy vagyok vele.

Én sem örülök, hogy abból iszik, de egy 3 hetes babának, adjon már valaki pohárból vagy kanállal tápszert, én megpróbáltam, de neki sem jött be, így maradt a cumisüveg, meg az anyatej ameddig volt tejem.

Napközben csöpögésmentes pohárból vagy sima pohárból issza a vizet, és mosom a fogát minden nap.

2011. máj. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném, hogy egy félkómás gyereknek pohárból adni a tápszert nagy csoda lenne, ha sikerülne. :)

Meg én annyiból tartom jobbnak a cumisüveget, hogy könnyebben tudja szívni és nem jön olyan gyorsan, mint a csőrösből, szerintem.

2011. máj. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
soha nem ivott fiam cumisüvegből,mert nem fogadta el.mam puhacsőrösből issza a reggeli és esti tejitalt.20 hónapos
2011. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
21:00 vagyok. Nem nasizik és nem is eszik túl gyakran. Nem vékony, de nem is duci. A doktornő azt mondta, hogy szép egészséges baba nem kell izgulni, hogy ennyit eszik.
2011. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!