Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Figyelitek, hogy milyen...

Figyelitek, hogy milyen értékű ajándékot kap a gyermeketek a szülőktől, barátoktól, rokonoktól, stb egy-egy alkalomra?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kap egy ajándékot, tudom kb mennyibe került, de nekem sohasem számított. Mindenki annyit hoz, amennyit a pénztárcája elbír. Nekem sokkal többet ér, ha szereti a gyermekemet, vagy felhív és megkérdezi hogy van.
2011. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, én is egyetértek az első hsz-el. Bár azért, van mikor rosszul esnek dolgok...DE igyekszem túltenni magam rajta.
2011. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Engem úgysem tudnak túlszárnyalni ha ajándékról van szó. Meg aztán nincs is rá szükségük hogy mástól kapjanak drága ajándékokat, többet ér ha a szeretetüket adják kis meglepetéssel, a többi a mi dolgunk. A szeretet és az ajándékozás is.
2011. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Én nem, de mivel nem szeretek haszontalan dolgokat kapni, megkérdezem mindenkitől, hogy mennyit szán az ajándékra, és kinézek olyan értékben valamit, aminek tudom hogy örülne, vagy szükség van rá.
2011. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tegnap írtam kii egy kérdést, hogy szülinapra nem gáz-e ha csak homokozó szettet veszek. Örülnének-e neki? Szinte minden anyuka azt írta, hogy nem az érték számít, hanem hogy szeressék a gyermeket. De ezzel én is így vagyok. Soha nem néztem az értékét annak amit a gyerekeim kaptak, vagy esetleg amit én is kaptam. Nem az a lényeg, hanem a jóindulat és a szándék!
2011. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Eddig nem figyeltem,de a kisfiam legutóbb egy kicsit nagyobb értékű ajándékot kapott a nővéremtől és ezért én is többet költöttem a kislánya szülinapi ajándékára.
2011. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Olyan szinten figyelem, hogy ha náluk van ünnep, akkor kb egyforma összegű legyen az ajándék, senkinek se legyen kellemetlen. Pl a sógornőm állandóan drága ajándékokat vesz ünnepekre, de nekem nem telik olyan drágára az ő lányának, és én érzem magam cikinek, ha csak 2000 ft-ért veszek, de ő 10000 ft-ért vett. De a többi barátnőmmel megállapodtunk egy összegben, és annyiért vásárolunk ünnepekre.

Szülők más tészta, mert anyósom az imádott másik unokájának állandóan vesz ajándékot, hetente kb 2*, az én fiam meg az ünnepeken kívül nem kap máskor, akkor is pár 100 ft-os dolgot...igen, ha így nézzünk náluk megnézem.

2011. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól hangzana ha azt mondanám, hogy nem nézem, de igenis nézem, mert nálunk is vannak dolgok amik rosszul esnek, mint ahogy az egyik előttem válaszoló írta.

Az egyik legjobb megoldás amiben pár éve megegyeztünk a sógórnőmmel, hogy egymás gyerekeit minden alkalommal 3000 Ft értékben ajándékozzuk meg, nem többel és nem kevesebbel. Sőt, a nagyok mostanában már pénzt kapnak, vagy utalványt ( az enyém könyvutalványt kért). A pénzt összegyűjtik ha nagyobb dologra van szükségük és megveszik maguknak. A kicsik persze ennyiért kapnak valamit.

Na, a nagyszülők már más tészta. Anyósoméknak egyszem unokájuk a legkisebb lányom, tulajdonképpen semmire nem költenek, így az unokára nyugodtan fordíthatnának akár többet is.

A csúcs az volt, mikor megkérdezték, hogy mit vegyenek az 1 éves szülinpajára. Én mondtam, hogy szeretnék neki egy 120x120-es kapucnis frottír fürdőlepedőt, mert járunk babaúszásra és nem tudom már rendesen megtörölni a kicsiben.

Erre azt a választ kaptam, hogy azt nem vesznek, teli a szekrény türcsivel, majd onnan hoznak egyet.

Dobtam egy hátast, nem értettem, hogy akkor miért kérdezték. Nekem drága lett volna ( 5000 Ft-ba került), kerestem egy kevésbé drágát, megvettem, erre anyósomék beállítottak a kért törülközővel és egy arany fülbevalóval. Na, ezt fejtsétek meg!

Amúgy van, hogy nagyon vicek vacak ajándékot kapnak a gyerekek, de szerintem ez csak a hozzá nem értés miatt van. Nem tudják a rokonok, hogy a 100 Ft-os formabedobó nem ugyanolyan mint mondjuk a márkás. A 100 Ft-os csupa sorja, a márkás még 10 év után is ugyanolyan. Ezt tapasztalatból mondom. Elővettem a nagyok jobb minőségű játékait, 12 év után is tökéletesen működnek. Nincs elrepedve, stb.

Aztán, hogy egy barát látogató alkalmával mennyiért hoz valamit, egyáltalán nem érdekel, sőt annak örülök, ha nem hoz semmit, mert így nem érzem a kényszert, hogy viszonoznom kellene.

2011. máj. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Sokszor sikerül ismerőseimet, rokonaimat kellemetlen helyzetbe hoznom, mivel a helyzetemnél fogva nem kell azon gondolkoznom hogy az ára miatt megvegyek e valamit vagy ne. És szinte mindig abba a hibába esek, hogy megveszem a rokonaim gyerekeinek mindig ami a legfőbb vágyuk, de soha nem azért hogy nagyoskodjak, hanem hogy tudom hogy másként nem fogják megkapni soha. Utána ha látom, hogy zavarba jönnek, és mondják hogy ők nem tudnak az én gyerekemnek hasonlót venni, akkor minden alkalommal el kell mondanom hogy nem is kell, én ezt nem azért hoztam, csak a kicsinek akartam jót. Vagyis merő jó szándékból kerülök sokszor kellemetlen helyzetbe. De én ezen nem tudok változtatni, mert nagyon szeretem a gyerekeket, a pénz meg nem számít. Más nem így tenne hasonló helyzetben? Egy 36 éves "hamarosan" két gyerekes apuka.
2011. máj. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Nálunk sajnos maguktól nem ajándékoznak a párom szülei,még egy túró rudit sem.(igen jól állnak anyagilag) és nekem ez nagyon zavaró.Nem azt várom el,hogy minden pénzüket ajándékra költsék,de jól esne néha a lányomnak ez-az.Így én bizony megnézem,hogy mikor nagy nehezen kap valamit szülinapra pl,akkor az kb milyen kaliberű ajándék.
2011. máj. 13. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!