Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha cicizés közben elalszik a...

Ha cicizés közben elalszik a baba, fel kell kelteni mindenképpen büfizni?

Figyelt kérdés

2 hónapos kisfiam, alkalmanként elalszik szopizás közben. Ilyenkor jön a dilemma, hogy felkeltsem-e vagy sem... Ha felveszem büfizni, akkor tuti felébred, és elkezd nyüglődni, nagyon nehezen alszik vissza.

De félek attól, hogy ha nem büfiztetem meg, akkor meg fájni fog a pocakja, vagy alvás közben fog bukni.

Nálatok hogy van ez?


2010. ápr. 25. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A miénk nagyon hasfájós így én felkeltem. Vagyis felébred. :) Eleinte nem büfiztettem, főleg éjjel, hanem betettem a kiságyba és másnap sírt is sokat. Mára ez javult azért. Elvileg nem kötelező büfiztetni ilyenkor, de oldalt fekve vagy hason tedd le aludni, a bukás miatt.
2010. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!az én 3 hónapos babóm ha nagyon fáradt vagy pl. éjszaka kel enni... bealszik már szopi közben... nem is igazán szokott böfizni...akkor leteszem..ha nagyon zavarja mocorog kicsit...no én ekkor veszem ki az ágyikójából...jah..és ő hason alvó..tehát ha jön a böfi ő is meg tudja oldani..
2010. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne keltsd fel,azt olvastam erről,hogy sok baba nem büfizik éjjel,enyém is mindig elaludt,ez nem baj.
2010. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, h keltsem fel. Mondjuk én féltem is, nehogy megfulladjon ha bukik. Azóta is oldalt altatom...
2010. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Éjszaka nem muszáj, hisz majdhogynem alszik szopi közben. Olyankor nem nagyon szoktak levegőt nyelni. Napközben viszont igen. Finoman tedd a válladra, talán még fel sem ébred.
2010. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem keltettem fel, felébredt mindíg, mielött jött volna a büfi.
2010. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nálunk is ez nagy szenvedés volt, büfitől felébredt, de büfiztetés nélkül nem mertem lerakni. úgy csináltam, hogy büfizés után még vissza raktam cicire. most már 5 hónapos, nem büfiztetem az esti szopi után
2010. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem tudom, hogy ez igy helyes-e de en igy csinalom.

Este es ejszaka sosem bufizik a lanyom (ma 10 hetes).

Anyukam hozott nekem steril fecskendot.

Abba felszivok 1 mili grape watert es amig meg van a szopo ingere addig szep lassan bele engedem a szajaba.

Sosem ebredt meg fel ra es nem is nyelt szerencsere felre.

Oldalra fektetem es hagyom ugy aludni.

Igy nem bufikent, hanem pukikent tavozik a levego meg az ejszaka.

Sosem ebredt meg hasfajasra szerencsere, viszont felnott meretueket pukizik rendszeresen.

Biztos van ennel jobb megoldas is, de nekunk ez mukodik.

Szep babazast!

2010. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy megosztotta velem a tapasztalatait, véleményét!


Éjszaka eddig sem nagyon keltettem fel, de akkor az nem probléma. Nappal meg marad az óvatoskodás, ha netán szopi közben bealszik!


Mindenkinek örömteli babázást kívánok!

2010. ápr. 25. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!