Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hós tápszeres a kisfiam,...

3hós tápszeres a kisfiam, nagyon puffad a tápszertől,lassan elkezdtem neki almát adni, ma már egy negyedet megevett reszelve. Nem csinálok vele bajt?

Figyelt kérdés
AA kakija normál,látszólag jól érzi magát,kevesebb tápszert eszik így.
2009. márc. 11. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Tulajdonképpen rosszat nem csinálsz, mert ha szépen megemészti a gyomra, akkor nem lehet baja. Igazából azért nem szokták ilyen korban még javasolni, mert a legtöbb baba 3 hónapos korban még nincsen olyan "jó kondiban" hogy megengedje az orvos a tápszerek elhagyását. Mi 3 és fél hósan kezdtünk kóstolgatni. Már csak a reggeli és a vacsora tápis, de azzal is küzdelem van, mert nem nagyon akarja megenni. Az orvos viszont azt mondja, hogy ne hagyjak el még egy tápszeres étkezést, mert nem fog gyarapodni. Abból viszont nem hiszem, hogy gond lenne, ha kóstolgatjátok a gyümölcsöket. Étkezést elég sokáig úgyis csak max egyet fogsz tudni kiváltani!
2009. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy 3 hós babának még nagyon éretlen az emésztőrendszere, és inkább a tejalapú dolgokra (anyatej híjján a tápszer ) van igazából csak szüksége.

Ha úgy tapasztalod hogy puffad a tápszertől akkor írass a gyermekorvossal más tápszert. A hozzátáplálással pedig még várj.

2009. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én még várnék azzal az almával egy hónapot:) más tápit kellene próbálni, annyi féle van, az egyik biztos jó lesz. Azért is ez a megoldás, mert egy jóideig még fog tápszert enni, hisz nem ehet egész nap almát:) szóval legább rátalálsz a megfelelőre, egy darabig még ugyis az lesz a főétele.
2009. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem étkezést akarok kiváltani még,csak pl így nem 130-150ml tápszert kap,hanem 50-60at egy kajánál,jóllakik,alszik 5órát és egy tápszeres etetés kimarad mert átalussza.nem kilószámra tömöm bele. a tápszerváltást már kérdeztem,humana ha1et eszik,azt mondta a doki ez az egyik legjobb,ne kísérletezzünk ha nem fáj a hasa,nincs baja.
2009. márc. 11. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A tápszernek, és az almának nem egyforma a tápértéke! Mondhatjuk úgy is, hogy ezzel a módszerrel fogyira veszed a babód! Várj még legalább egy hónapot a hozzátáplálással, és akkor is szép fokozatosan egyesével válltsd ki az étkezéseket. Puffadásra inkább próbáld ki a Mecsek baba teát, nagyon pici cukorral, bár ha megissza nélküle úgy mégjobb.

2009. márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nyugodtan adhatod neki. Te vagy az anyukája, úgyis látnád rajta, vagy a kakiján, ha nem jó neki. Én is ennyiidősen kezdtem (szopis és tápos babó), semmi baja nem volt tőle, nagyon imádta. És nálam is az volt a cél, hogy lehetőleg elhagyjuk a tápszert (már így csak napi egyszer kap, a többi anyatejci, meg gyümölcs, főzelék). Én se étkezést akartam kiváltani. Mára a tízórai gyümölcs vagy főzelék, és van, hogy délután is azt kap. Amúgy ötször eszik egy nap. Halgass az ösztöneidre, akkor nem lesz semmi baj. Üdv. egy 4,5 hós bébi anyukája
2009. márc. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Az utolsónak különösen,örülök hogy nem csak én gondolom így.
2009. márc. 12. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!