Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Masfel evesetek hogyan viselke...

Masfel evesetek hogyan viselkedik a jatszoteren mar gyerekekkel? Kicsikkel es nagyokkal egyarant?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
A napokban lesz 1,5 éves a fiam, és ő még konkrétan sehogy nem viselkedik. Eljátszik magában, ide oda szaladgál, de ha más kisgyerek jön oda hozzá, akkor csak nézi, hogy mit akarhat. Most abban a korszakban van, hogy kell neki vagy 10 perc, amíg feloldódik, ugyanakkor meg mindenkire egyből mosolyog. De volt már, hogy egy nagyobb kisfiú fellökte, akkor is csak ült és nézett, hogy most mi van. Ugyanez, mikor kiveszik a kezéből a játékot... nem tudom mi lesz vele, remélem azért változni fog. Ő még nem vesz ki senki kezéből játékot, de persze mindig a más játéka a jobb neki is. Egy hangja sincs, ha egy nagyobb kislány megfogja a kezét, és húzza vonja, csak próbálja visszakapni a kezeit, vagy rázza a fejét, hogy nen, nen, nen... Szóval eddig még egy jámbor lélek, remélem azért majd belevalóbb lesz egy kicsit. Miért kérded? A tiéd hogy viselkedik?
2011. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Orul ha latja, hogy vannak mas gyerekek is korulotte, koszon nekik, de sok gyerek nem figyel ra, aki igen, ahhoz hozza akar erni, megfogni a kezet, ha valami erdekli a ruhajan, azt, kozben mosolyog ra. Ki akarja venni masik gyerek cumijat, de nem agresszivan, bar mindig mondom, hogy nem szabad, meg nem tudja, hogy ami a mase azt nem szabad. Feltem a rohano nagyobbaktol akikre nem szol ra az anyukaja vagy apukaja de meg a nagymama se hogy figyeljen a kicsire. Eddig meg mindig korultekinto voltam es lehet hogy tulreagalom, de ha peldaul egy gyerek elkezdi szorni a homokot a masikra es senki sem szol ra, mi elmegyunk egy masik jatszoterre. Vele hasonlo koru babaknak mind mind olyan mas a karaktere es ezt erdekes nezni. Sok gyerek felti a jatekat, de van aki odaadja neki es o sem sir, ha elveszik a labdajat, szivesen jatszik massal.
2011. máj. 13. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:

enyém is inkább csak nézi a többi babát, gyereket, és mosolyog rájuk :) sokszor nem is játszik csak nézi a többi gyereket és nagyon élvezi. komolyan, még annak is tud örülni ha fellökik :)


lehet túl laza anya vagyok de én nem mennék el más játszótérre azért mert más gyerek szórja a homokot a homokozóban. ez ezzel jár. ebből is tanulnak. ha nagyon durván csinálja, persze megkérem, hogy ne szórja mert kisebb baba is van a homokozóban, de majd ha kimegyünk és senkit nem zavar, dobálhatja :)

azt se vedd zokon, hogy elveszik a játékát, ez teljesen természetes, 3-4 éves korig nincs tiéd csak enyém! de ha ilyeneket is tapasztal, majd ő előbb tanulja meg :)

2011. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam nagyon barátkozós típus. Főleg a nagyobb gyerekek érdeklik (4-5 évesek), azok után megy, futkos, bújócskázik velük, ők is vevők rá. A labdát nekik viszi, velük labdázik. Talán azért, mert az unokatesói 5 és 7 évesek, velük nagyon jól elvan, imádják egymást. Ja, és a szomszéd fiúcska is 3.-os, vele is szokott labdázni. :D


A homokozóban ő az, aki lapáttal szórja szét a homokot, hiába mondom neki, hogy nem szabad, ott ülök mellette, elveszem a lapátot, akkor kézzel szórja, míg el nem jövünk a homokozóból.


Produkálja magát, mindenkihez odamegy, legyen az felnőtt, vagy gyerek. A kisebb gyerekek előtt megáll, "dumál" egy sort nekik, aztán elkezdi ölelgetni őket, már ha az anyuka is hagyja, hogy a csemetéjét megölelgessék.

2011. máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fiam is kb. ugyanaz, mint az elsőnél, múltkor is találkoztunk egy barátnőm kislányával a parkban, odament a fiamhoz, ölelgette, ő meg csak állt mint a cövek és el volt képedve... aztán fellökte a kislány a nagy ölelgetésben, na az nemigen tetszett neki.

Egyébként érdeklődve néz mindenkit, kicsit szégyenlős és jön-megy, integet a néniknek, de a gyerekekkel nem barátkozik annyira. Ha felnőtt közel akar menni, mindig nyújtja felém a kezét, hogy jöjjek, vagy odajön, egyébként legtöbbször 2-3 méteres távolságban vagyok tőle, hogy legyen tere játszani, de ha bármi van segíthessek.

2011. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én fiam is olyan mint a 22:19-esé, nagyon édes tud lenni. A mi játszónkra kihozzák az óvodás csoportokat is néha és nagyon jól elvan velük, és úgy látom néhány nagyobb is szeret vele játszani. Viszont a játékait nem adja. Simán elveszi másét, de ha az övéhez valaki csak hozzáér akkor már visít, lökdösődik és visszaszerzi bármi áron. Remélem ez azért majd mérséklődik.
2011. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak most töltötte az 1 évet, de a játszótéren, ahová járunk három 20 hós baba is szokott jönni. Az én 1 évesen azonnal meglátja ki a korban hozzá közel álló, odamászik, és-gonolom-játszani akar velük, de általában csak néznek rá. Ha elveszi a játékukat nem tiltakoznak. Az egyik sírvafakadt, amikor már a 3.játékát is elvette a kislányom. Megfogja a kezüket, a sapkájukat tépi. Ilyenkor felkapom és hintába ültetem.

Szerintem a "bátorsága" tanult dolog. 3 nagyobb unokatesója mellett "szocializálódott" néhány hétig falun:).

Gyakran pártfogása alá veszi egy-egy "nagy", 3-4 éves.

A mi játszóterünkre többnyire jól nevelt gyerekek járnak. A nagyok vigyáznak a kicsikre, és a nagyobbak szülei is óvják őket. Ennek nagyon örülök, mert a példa mindig ragadós.

Egyébbként én is "laza" anyuka vagyok. Mindent szabad neki, amivel nem árt a többinek. Sokszor akarja ledönteni a nagyok "várát", ilyenkor arrább viszem, de hagyom felmászni a nagy csúszdára, nem segítek neki, csak ott vagyok a hátánál, hogy ne legyen baj. Hagyom, hogy elvegyék a játékát, felkínálok neki mást. Ha fellökik, se menkítem el, megölelem és mondom semmi baj. Ha úgy látom baj is lehetne, elviszem más játékhoz, valamilyen játékba kezdek vele, felkapom, forgatom stb.

2011. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy irtatok nekem!
2011. máj. 14. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!